Liečebný pobyt pre dieťa v Bardejovských kúpeľoch

ajkalc
15. apr 2012

Mate niektora skusenosti z liecenia? Mam 16 rocneho syna a schvalili mu kupelnu liecbu kvoli refluxu v Bardejove. Ako to tam prebieha? A pomohlo vam to? Aka je kvalita ubytovania?

slavuska30
15. apr 2012

..ahoj ja mám osobnú 🙂 ale to už bolo dávno,ale kúpeľná liečba mi pomohla, hlavne tá minerálna voda, parafínové zábaly a samozrejme diéta (mala som žalúdočné vredy), prostredie krásne...ale ako to funguje teraz netuším

zuzikkaa
16. apr 2012

@ajkalc jaaaj,,tak tam som bola 5x a isla by som zas 😉 ja som tam isla s celiakiou ale vyliecena som neprisla-to sa ani neocakavalo...
no myslim ze ta mineralna voda dost pomoze...no ako tak rozmyslam s refluxom tam nebol asi nikto,,ale doba sa meni...ak je syn aspon trochu spolocensky tak mu tam bude super 😅 😅 😅
neviem sice ako to dnes vsetko funguje,,ja som tam este chodila zadarmo,,neskor sme si platili cestovne ale teraz je uz asi toho vyse...

ajkalc
autor
16. apr 2012

@zuzikkaa on to bude mat tiez zadarmo,cez poistovnu.este mi to musia schvalit.on ma okrem ineho z toho refluxu zapal zaludka a pazeraka a nezabera ziadna liecba.on sa inak boji,ze tam bude nuda,kedze ma 16 rokov a nudi ho aj dychat

zuzikkaa
16. apr 2012

@ajkalc tak prvy x som aj ja mala obavy ze co tam budem a hned prvy tyzden som vedela ze sa tam vratim!!! vzdy bola sranda,,na ubytovni nas bolo cez 30 tak nuda nehrozila 🙂
posledny raz som tam tiez bola v 15tich cez letne prazdniny a to bolo uuuplne super
tak samozrejme sa treba prisposobit nejakemu rezimu atd no vsetko sa da s trochou tolerancie zvladnut 😅 😅 😅
no dnesna mladez je narocna 😵 tak tazko poradit,,ale urcite by to mal vyuzit ak ma moznost a je to zadarmo

lubeniatko
23. mar 2015

Čaka nas liečenie v Bardejove z mojou 3,5ročnou dcérou prijmem nejake rady alebo odporučania...🙂

libuska2
7. jan 2016

@lubeniatko prosim vas ako sa vam pacilo v bardejovskych kupeloch? chystame sa tam. dakujem 🙂

zuzanar2
22. jan 2016

My sme boli v Bardejovských kúpeľoch s deťmi minulé leto a bolo nám tam perfektne. Každý deň sme využili naplno. Prostredie krásne, žiadné autá, strava bola pestrá, ubytko sa dalo. S deťmi sme veľa trávili čas vonku, je super mať tam bicykle, odrážadlá, kolieskové korčule...jednoducho niečo na skrátenie dlhej chvíle....samozrejme záleži od ročného obdobia. V prípade, že by ste mali otázky kľudne mi napíšte a súkromnú správe. Jasné, že by som mohla písať aj o nejakých negatívach....ale toho pozitívneho bolo viac 🙂 My sa do bardejovských kúpeľov určite ešte vrátime 🙂

lubeniatko
26. jan 2016

@libuska2 Boli sme v Bardejovských kupelou ale nam sa tam nepačilo neboli žiadne akcie pre deti a proceduri sme museli absolvovať v inej budove dosť daleko nam trebalo chodiť na proceduri ja som spokojna z podmienkami nebola

pepemommy
13. apr 2016

@zuzanar2
@lubeniatko ahojte baby nasla som tuto temu, preto Vam pisem, Pretoze vidim, ze ste boli s detmi v BK chcela by som sa opytat na par otázok. Mam s 5 r synom schvalenu liecbu v BK kvôli alegrii, ekzémom. Chcem sa len opytat na procedury a ich absolvovanie . Som totiz tehotna a do saun a term.bazenov nemozem ist. Ci je tam nejaka sestra, ktora by to s nim po pripade absolvovala, kedze ja nemozem. Este ma zaujima s akými starymi detmi ste tam boli, kolko ste ako doprovod za seba doplacali a celkovo ako sa Vam pacilo. Dakujem

adrianna23
13. apr 2016

@pepemommy ahoj a kedy planujes nastupit do kupelov? My chodime s dcerkou kazdy rok, teraz sa chystame uz 6 x a uz chodime len v lete cez prazdniny. V lete to tam proste zije, je tam dva krat viac akcii ako mimo sezonu, ale sa aj viac doplaca, dcerka +ja ako doprovod v lete cca 470 eur. V tom je aj kupelny poplatok. V lete byva ovela viac rodicov s detmi, kt.su ubytovani v hoteli Mier, v tej istej budove je aj jedalen aj pracovna aj mini kutik detsky. Nam to uplne staci, vsak aj tak sa travi vela casu prechadzkami a procedurami 🙂 tiez by ma zaujimalo ako to je s tehotnymi maminami 🙂 ja som v 12 tt.🙂 ale urcite sa informuj telefonicky u detskej sestry, ona by ti mala poradit. Najlepsie by bolo, keby ti dali procedury spolocne s detmi co su s doprovodmi. Vtedy by si napr.do sauny nemusela, bol by syncek s detmi dnu 🙂 daj vediet co ti sestricka povedala, drzim palce a kludne odpoviem na dalsie otazky 🙂 mimo sezonu je to o cca 100 eur lacnejsie 🙂

pepemommy
13. apr 2016

@adrianna23 dakujem pekne za odpoved. Neviem kedy planujem , kedze idem aj ja do kupelov prvýkrát v zivote neviem ako to chodi ale bolo mi povedane, ze to schvalenie je zaslanie do BK a oni sa ozvu s termínom. Ci to tak nie je? Neviem ci v lete to uz dam, najradsej by som este teraz v maji alebo v júni isla. Ale vraj to sa neda ovplyvnit, ze to oni zavolaju. Nevies ako to je??

adrianna23
13. apr 2016

@pepemommy to mas pravdu, ze cim skor to absolvovat tym lepsie..mas skolkara tak je to jednoduhsie. Ja mam uz 9 rocnu slecnu, cize cez skolu nehrozi..pocuj, ak mas vytipovany termin, alebo vies kedy by ti to vyhovovalo a mas to uz schvalene poistovnou, tak tam zavolaj a dohodni termin, oni ti povedia kedy priblizne moze byt..lenze u nich to par dni potrva kym pride ziadost z poistovne a kym sa este ozvu..preto to poponahlaj ak chces ist cim skor. Oni ti povedia, len sa neboj sa ich popytat vsetko co ta zaujima..vsak si platis doprovod 🙂 a ak mozem poradit,,v hoteli Mier kde su doprovody s detmi, vyber si z izieb co su na juznu stranu, tie su aj s balkonmi 🙂 severne izby su male a otocene na horu,,cize cely den tma 🙂

pepemommy
13. apr 2016

@adrianna23 Si zlata velmi pekne ti dakujem , opytam sa ich aj na tehotenstvo a dam vediet

adrianna23
13. apr 2016

@pepemommy tesim sa s tebou 🙂

pepemommy
13. apr 2016

@adrianna23 No volala som tam, dali mi termin od 16maja. My totiz este ideme 23.4 na operaciu s očkom, nakolko maly ma strabizmus, cize este dva tyzdne by bolo dobre aby sme boli doma. Bude to hekticke. 🙂 Snad medzi to neochorie. Pytala som sa aj na tehotestvo a povedali mi, ze nie je problem.

adrianna23
13. apr 2016

@pepemommy jej no super, skoro za mesiac idete a dalo sa vybrat si izbu? Nebooj, to s tym ockom zvladnete lavou zadnou..dcerka mala dve operacie nadoru a je zdrava bez liekov 🙂 hadam tam budu aj ine maminy s detmi v tom termine, nech je malemu veselsie 🙂

pepemommy
13. apr 2016

@adrianna23 Dufam, ze tam budu este nejake deti v malého veku. Na ocko ideme uz druhýkrát, prvýkrát sa to nedotiahlo uplne. Ale je to uz len z estet hladiska, lebo to ocko ma slabsie , je tupozraky, zevraj uz zrak nezlepsime. Len ma stve, ze zase do narkozy. A Vam tie kupele inak pomahaju ked tam chodíte kazdy rok?? Aku ma dcerka diagnozu ak smieim vediet??

adrianna23
13. apr 2016

@pepemommy nam pomahaju z toho hladiska, ze dcerka co mala nador, tak z neho priberala,,cize my tam chodime zhadzovat kila 🙂 ma nadvahu, ale uz nepribera, len sa taha do vysky...tym, ze chodime na tury, procedury, plavania + dietnejsia strava je super. Ja popri nej si tiez objednavam dietu, sem tam objednam jej oblubene jedlo a vymenime si taniere 🙂 ale vsetko s prehladom, vela vody pijeme + mineralnu co je pramen..a chodime uz taka partia s mamickami a detmi co sa pozname z min.rokov tak to maju deti ako dovolenku a rozumne straveny cas 🙂 ked nas pride este aj ocko na par dni pozriet tak je to super 🙂 a podarila sa ta izba s balkonom? 🙂

pepemommy
13. apr 2016

@adrianna23 Nie bohuzial, lebo to bol uz dost obsadeny termin. Nevadi, nemoze vsetko vyjst. Hlavne ze termin sme nejak sklbili aj s malého operáciou aj mojim tehotenstvom. A s tym jedlom pre doprovod je to ako?? To si budem ja objednavat a maly bude mat presne stanovene?? A ked vravis o manzelovi, to sa tiez da aby tam prespal s Vami v izbe na par dni ?

libuska2
18. apr 2016

@pepemommy my sme boli v BK teraz v marci a s jedlom je to tak, ze dieta ma stanovenu stravu a ty si mozes z 5-tich jedal vybrat. Niektore mamicky tam mali cez vikend aj navstevu, takze sa da dokupit na tych par dni pristelka

lenika25
2. máj 2016

Zdravim, možem sa opytat kolko ste platili za pobyt ako doprovod a ci ste tam boli vsetky dni co poistovna preplaca. Union 28 dni..ostatne poistovne 21 dni len. Kedže sa pobyt plati dopredu, chcela by som vediet asi okolo akej sumy sa pohybuje pobyt

libuska2
2. máj 2016

@lenika25 ja som tam bola 21 dni a doplacala som dokopy 300,72 uz aj s detmi. mali tam akciu do aprila, ze sa zaplati len 11e za ubytovanie a stravu na den. Deti doplacali 1,66 na den

lenika25
3. máj 2016

@libuska2 ..no presne tu zlavu sme prepasli teraz, pokracuje to v bovembri ale ja mam termin porodu vtedy cize neviem neviem.my mame union cize 28dni..ratam tak 600eur ..dost no kedze som s malym na predlzenej materskej ale nevadi,nejako nasetrime. Skoda ze je doprovod taky drahy

pepemommy
4. máj 2016

@lenika25 ja idem teraz v maji s malym, takze bez akcie a budem doplacat 504 eur ale na 21 dni. Toto mi odpisali na mail "Vy ako samoplatca doprovod budete platiť 24,- €/ 1 deň. V cene je zahrnuté ubytovanie a strava. Dieťa dopláca 1,76 €/ 1 deň."

libuska2
4. máj 2016

@lenika25 jedna mamina tam bola tiez s bruskom a pol pobytu tam bola ona a druhu cast pobytu tam bola babicka, da sa to aj rozdelit

pepemommy
4. máj 2016

@libuska2 aj ja to budem tak riesit (2 tyzdne ja a tyzden mama), ale preto som rychlo vybavovala termin kupelov na maj, lebo termin porodu mam v 09/2016.

lenika25
4. máj 2016

@libuska2 nema kto ist s nim,mne by ani pobyt nevadil,len ta cena je trosku od veci. No nevadi aspon viem orientacne kolko ma to bude stat.

lenika25
4. máj 2016

@pepemommy dobre som pochopila.samoplatca je aj ten co mu pobyt ako doprovod schvalila poistovna? Som z toho jeleň

katka1981
4. máj 2016

@lenika25, napis si do kupelov, napisu ti presnu cenu na den a mas to z pravej ruky. Ja som im tiez tak pisala, ale ja si uz nepamatam co mi odpisali, lebo som si povedala, ze ked otehotniem, tak s malou do kupolove nepojdem a samu ju nedam.

katka1981
4. máj 2016

@lenika25, ale vyzera to tak ze mama je samoplatca, tiez ma to nepotesilo