Liek na hnačku pre 3,5 ročného syna

maria.vinea
9. jún 2016

poradte co vam naozaj zabera pri hnackach, mam pocit ze to syn dostal zo skolky ale neviem ako to overit. pred mesiacom sme si presli peklom, kazdu polhodinu kakal I v noci, a nakoniec sme po 4 dnoch a mnohych liekoch zobrali Imodium aj ked je to pre starsie deti ale uz som si nemohla pomoct...a to zabralo po prvej tabletke. Syn ma 3.5 roka a dcera pred mesiacom hnackovala, zistili jej actinobacter a potom jak sa vyliecila mal to syn. Teraz sa to opakuje, alebo to je len viroza? Kulisek, enteral, smecta u neho nezabrali

fuska
9. jún 2016

U nas Hylak. Aj pre polrocne babo.

stepanka274
9. jún 2016

Tak skus dlho varit mrkvu a ryzu, u nas to zabralo, myslim ze dokonca neosokene, pozri na nete, skore uzdravenie, a radsej chod k lekarke

kacarina
9. jún 2016

mne nasa lekarka davala vzdy pre malych smectu, nasim krpcom teda vzdy dobre pomohla, aj ked sa mi do nich s cajom podarilo vzdy dostat mensiu davku ako je odporucane, aj tak vzdy zabralo ... ja ju bravam aj na kazdu dovolenku so sebou, je to aj pre deti, aj pre dospelych ... A okrem toho: Kulisek nie je na hnacku, to sa podava pri hnacke kvoli tomu, ze organizmus moze byt odvodneny a chybaju mu zakladne mineraly a ine latky a tie Kulisek obsahuje, cize on neriesi samotnu pricinu hnacky 😉 ak dnes uz nic nezaberie, hlavne hydratujte (roztok kuliska, nesladeny caj, voda, aj ked len po lyzickach, stale, po troskach) a zajtra by som uz aj nabehla doktorke ... alebo medzicasom sa poinformovat aj telefonicky na detskej pohotovosti, ja som to v zime tak riesila, dala mi lekarka presne pokyny aj ohladne casu, kolko mame "vydrzat" a kedy uz treba radsej prist ... drzim palce

maria.vinea
autor
9. jún 2016

asi pojdem este zajtra je sanca.. potom ide vikend a najhorsie ked dieta ochorie pred vikendom. ten actinobacter ani neviem of coho to mala vtedy, ani na nete som k tomu nic nenasla. skusim hylak teda. Inak Imodium je zazrak ale ked mi neprehltne tobolku, tak mu davam len prasok z toho a potom neviem ci to ma ucinok

maria.vinea
autor
9. jún 2016

@kacarina
mam doma, dam mu to vecer.

14nunu10
9. jún 2016

Hylak smecta,kulisek,vyprchana cola,slabý čierny čaj,prezrety banan,ružový odvar,mrkva,čokoláda..A potom len medikamentozna liečba

freefamme
9. jún 2016

@maria.vinea Enterina!!! Aj dve naraz. A dieta.

maminecka2
9. jún 2016

@maria.vinea Ahoj, inak Imodium existuje aj taka forma na cmulanie, to by mozno zvladol ked uz inak nepojde, pripadne dat polovicku podla hmotnosti. U tych malych deti je to des, nic sa im neda dat. Ja som este davala probiotika Nedadex alebo Nekadyl- uz neviem ktory, ale ci to zabralo? Davala som aj Tammex (to iste co Smecta, len pomarancove tusim), ale najvacsi problem bol dostat to do nich.
Ja sa uplne desim ked to chytime zas (minule sme si to odkrutili postupne vsetci, ja tehotna, to bolo. A teraz mame doma malicke babo), radsej horucky, anginy, ale toto nie... 😒

maminecka2
9. jún 2016

@maria.vinea A prosim Ta co je ten Enteral? To nepoznam. Dakujem.

maria.vinea
autor
10. jún 2016

@maminecka2 enterol take prasky rozbustne vo vode. ale mam pocit ze u neho nic nezabralo len ten Imodium, a dnes mali mat det otcov v skolke, mrzi ma to prichadza o to pekne, ale nech je zdravy, a zobrali mu vyter tak uvidime .. vraj je v celych Ke nejaka pliaga vo vzduchu..a lekarka vravela ze vela deti ma hnacky

maminecka2
10. jún 2016

@maria.vinea No to je smola, choroba si nevybera... Nasim vysiel vtedy vyter negativny, tak sme sa ani nedozvedeli co to bolo. Drzte sa

moncurienula
10. jún 2016

@maria.vinea vyter pri takomto probleme malokedy nieco ukaze :/ vacsinou je to vo vzduchu. Ja som takyto problem mala so sebou asi pol roka dozadu. A nakoniec som sa dozvedela, ze v mojom okoli asi desat dalsich ludi sa s tym istym trapilo. Strasne rychlo sa to siri :/