Logopedické centrum Dialóg v Bratislave

mirinecka
8. nov 2014

Ahoj, mám takmer štvorročného syna, ktorý chodí logopedičke, lebo málo rozpráva, teda rozprávať rozpráva menej ale používa veľmi málo slov. Možno by som narátala do 30. 😢 Teraz prišiel do obdobia a začal aspoň opakovať po nás, lenže sám od seba tie slová nepoužíva. Je v kolektíve, už druhý rok chodí do škôlky, prvý rok žiadna zmena. Teraz jedine to opakovanie. Doma nechce moc spolupracovať, zopakovať zopakuje po mne, niektoré obrázky pomenuje aj sám, ale je to málo. Logopedička nám spomenula centrum Dialóg na mesiac, žeby mu to pomohlo, lebo už má dosť rokov. Teraz neviem čo robiť, lebo neviem si to predstaviť ako to všetko skĺbiť, bývame pri Nitre, a sme obaja zamestnaný, čiže by som musela nechať robotu, len zasa ostať bez jedného príjmu, tiež neni bohviečo. Chodíme ešte aj psychiatričke, kvôli jeho amokom nervov, berie sirup Promethazin tak to je lepšie aj na nočné mory mu to pomáha. Neviem čo robiť ☹ či to skúsiť alebo ešte chvíľu vyčkať. Aj druhý syn chodí už 2 roky k logopedičke a veľmi mu pomohla, ale on sa hneď chytal. Mal problém s uškami preto asi nerozprával a po prepichnutí bubienkov sa rozbehol. Teraz kokce, ale má rôzne, jeden deň kokce, druhý zasa nie, má to nastriedačku, pri ňom mi to nenavrhla tak usudzujem, že s menším to je podstatne horšie. Máte nejaké skúsenosti s Dialógom?

vierazit198
10. júl 2016

@mirinecka ja som sa s nimi rozpravala, povedali mi ze mam pockat a uvidime ci sa bude adaptovat.. on zevraj ked odidem stichne.. ale ja viem ze on je taky typ ..ide tam place ale vie ze tam musi ist tak skloni hlavu ako baranok na popravu a povie si musim vydrzat.. asi tak.. a potom cele poobedie pocuvam , nejdeme do druhej skolky?? cely cas.. aj v noci place.. 😒 😒 😒

vierazit198
11. júl 2016

ahojte,

tak dnes rano som zaujala postoj nahnevanej a ziadna lutost.. a nebol plac.. 😖 😖 hovorim ty si chlap?? ked places?? ides len do skolky a ja pridem pre teba.. spomenula som kamosov ktorych ma ze oni su tiez v skolke a neplacu.. atd.. tak on ze ja nepačem.. 😀 😀 tak sa uvidi.. co bude
pekny dnik

bocianka123
12. júl 2016

@vierazit198 super, len vydržať - hlavne mamina musí tento postoj udržať až do konca 🙂 ... ale zvládnete to.. 🙂 a môj syn má nástup zrejme od 1.8. ... btw tiež nechce tam ísť, ked ideme na terapiu, tak , že on nejde sem do školky... a tak. ta snád do augusta ho to prejde... 🤐

vierazit198
12. júl 2016

@bocianka123 no tak to drzim palce.. my ratame dni.. spravila som na papier kalendar a skrtame dni ked bol v skolke.. sranda je ze nechcel chodit ani do statnej skolky a teraz place ze chce ist tam.. Evke a Jarke.. 🙂 🙂 🙂 uz mu je dobra ..

hors
22. nov 2016

Ahojte dievcata ja mam dcerku ktora ma 3 r a 7 mes rozprava tak ze jej nik okrem mna nerozumie chodile logopedicke klinickej v BA ale povedala zze dcerka ma vrodenu recovu vadu spomenula dialog .No chcem ju tam objednat len by som chcela vediet ako to je ja mam este 6 mes babo a mm chodi do prace.Co tam vlesne deticky robia da sa tam dochadzat aj kazdy den ci len tam clovek musi byvat ten mesiac .dakujem moc