Má cca 2-ročné dieťa navštíviť mamu v nemocnici?

daniku
16. aug 2011

Mam velku dilemu....nabuduci tyzden by som mala par dni stravit v nemocnici...v pondelok nastupim, v utorok ma operuju, v stredu alebo vo stvrtok by som mala ist domov....myslite si ze je lepsie aby som sa:
1) v pondelok rano s dcerou rozlucila a videli by sme sa az doma ked sa vratim
2)alebo rano odidem, a este v ten den poobede pride za mnou? nebude tazsie rozlucit sa ked ja tam budem ostavat a ona pojde s otcom prec?

Inak sme stale spolu, nie je zvyknuta aby som nebola doma ked ide spat, alebo ked sa budi...a ja si to tiez neviem predstavit ze ju neuvidim hoci je to len par dni....ale vidiet ju odchadzat z navstevy s placom....juuuj no neviem

xlucia
16. aug 2011

@daniku rozhodne az ked prides domov. jednak nebude mat zmatok, a jednak tak male dieta do nemocnice ani nepatri a na niektorych odd. deti do 14 rokov ani na navstevu nesmu

katecameron
16. aug 2011

@daniku ta prva moznost podla mna ja by som nechcela aby tak male dieta prislo zamnou do nemocky ved je to len par dní

jasminet
16. aug 2011

urcite az ked sa vratis. usetris malu aj seba od potokov slz - viem podla seba 😉

renatkas
16. aug 2011

@daniku zalezi aj od toho ako je na teba naviazana a hlavne na akom oddeleni budes a ci nebudes vyzerat ako ziva mrtvolka, to radsej nech za tebou ani nechodi. Toho placu by som sa nebala, u nas je to vzdy tak ze chvilku je plac a potom ked sa stratim z dohladu tak je to pohoda. My cakame druhe babo a maly bude mat 20 mesiacov ale do porodnice chcem aby za mnou chodil, aby si nemyslel ze som sa na neho vykaslala kvoli sestricke. skuste sa s manzelom porozpravat co by bolo najlepsie, vy najlepsie poznate vasu malu.

sasena033
16. aug 2011

no ja som teraz lezala4 dni vnemocke koli krvacaniu maly tam bol kedy si ma tam nechavali a potom este raz na navsteve nikdy viac..... ☹ potom zamnou chodil len mazel malymu plakaval po odchode odomna stale ziadal aby som snim sla domov doma plakaval no bol uplne iny pre vsetko plakal...bolo to hrozne takze v tvojom pripade sa rozluc doma a tych par dni vydrzis 🙂

jarunka111
16. aug 2011

@daniku bez ohľadu na to, že je to len pár dní, by bolo asi lepšie sa stretnúť pekne doma, s tatkom ti nachystajú milé privítanie a nebude sa musieť stresovať v cudzom, chladnom nemocničnom prostredí a ty tiež, asi by boli aj slzičky. Tiež sme s malý stále spolu a neviem a ani si nechcem predstaviť, že by som odišla čo i len na pol dňa, ale i napriek tomu, že ho strašne ľúbim, hlavne kvôli nemu, by som to nechala na doma 😉

renatkas
16. aug 2011

@sasena033 vidim ze si tiez tehulka,s porodnicou to budes riesit ako? bude chodit na navstevu ci nie?

nice202
16. aug 2011

male deti nepustaju na navstevy vseobecne. je jendo ci matka, ci babka

berus222
16. aug 2011

ja nebudem chciet, aby za mnou prisiel maly ked budem v porodnici. lebo potom budeme plakat obaja a bude to este horsie.

jasminet
16. aug 2011

@nice202 akoze nie? 😀 ved ked ostanu na chodbe pred oddelenim, tak moze tam ist aj novorodenec na navstevu 😉

nice202
16. aug 2011

@jasminet na izbu nepustaju, v novej nemocnici v ke, kde lezala moja babka nas nepustili s malou. ja to uplne chapem. najprv som bola nahnevana, ale potom ma to preslo... male dieta nepatri do nemocnicie. nevravim o porodnici.

seminkads
16. aug 2011

@daniku dieta do nemocnice nepatri,teraz nehovorim ako matka,ale ako sestricka,keby si vedela co vsetko tam je,urcite nie, a je jedno ci ide o interne,chirurgiu alebo porodnicu,predsa len pacienti sa pohybuju aj po chodbach a vtahoch,pokial netreba urcite nie

renatkas
16. aug 2011

@seminkads cize radis ked budem rodit vobec tam maleho nebrat? Suhlasim s tym ze tam moze byt kadeco, len zial dokonca aj niektore porodnice toto vobec nerespektuju, pretoze ked rodila moja svagrina na Kramaroch tak tam mamicky nosili vsetky deticky von na chodbu, uz si nepamatam ci tam nebolo sklo alebo co, ale tak toto sa mi tiez zo strany porodnice nezda normalne.

seminkads
16. aug 2011

@renatkas toto zalezi len na tebe,su situacie,kedy nemas na vyber a musis ho tam zobrat, a na strane druhej,taka MHD tiez nieje ziadna prechadzka ruzovou zahradou,urcite zalezi aj na epidemiologickej situacii,pocasi,ale aj na malom,to uz musis posudit sama,ja by som malu urcite nebrala

sasena033
16. aug 2011

@renatkas no to este somyslime...za kamoskou tak bola mala a tiez to nebolo bohvie co 🙂

masinka
16. aug 2011

na navstevu do nemocnice k chorej - resp. operovanej mame by som dieta nebrala, hlavne ak je tam len 4 dni.... mozno ak by tam bola 2 tyzdne alebo dlhsie..... porodnicu beriem ako nieco ine - tam sa nejde navstivit mama, ale obzriet novy surodenec 😉

ked sa Dia narodila, Nelka mala 2 roky a 1 mesiac. prisli nas pozriet... a nakoniec neplakala mala, ale ja - neviem ci bola ofucana ze som od nej odisla a "zaobstarala" si ine babo (aj ked brusko predtym hladkala a pusinkovala, evidentne jej nebolo celkom jasne o co ide), ale vobec sa so mnou nechcela bavit, drzala sa babky.... a toto iste urobil aj kamoskin takmer dvojrocny syn ked prisiel pozriet do porodnice sestricku... takze sa baby na to radsej psychicky pripravte @berus222, @renatkas
ale aspon kym som potom prisla domov, uz vedela o co ide ked tato hovoril o novom babatku 🙂

zuzin78
16. aug 2011

@daniku podla mna nech dcerka je doma s octom, a potom nech obaja pridu pre teba. nebude mat aspon chaos.
ja ked som bola v porodnici s mladsou, tak dcerka bola 5 dni doma s otckom, a az potom prisli pre mna. to bolo radosti. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

daniku
autor
17. aug 2011

dakujem za nazory, vcelku ste mi potvrdili co som si aj ja myslela....ono sa to zda kratka doba, ale tak odrazu ze ma par dni neuvidi, no neviem ako to bude brat....a pre mna to bude tiez tazke, minimalne ten prvy den, ked tam budem vcelku zbytocne, potom uz asi nebudem mat cas riesit ju, lebo ina mozno uz nebude.....

jarunka111
17. aug 2011

@daniku tak sa skús dohodnúť, aby si mohla nastúpiť na hospitalizáciu večer alebo ráno. Keď sa chce, tak ti vyhovejú a nemusíš zbytočne trčať jeden deň v nemocnici, ak nemusíš -ak ovšem nie je potrebná nejaká špeciálna predoperačná príprava 😉

daniku
autor
17. aug 2011

@jarunka111 ved tak to aj malo byt, ale vraj primar to zakazal...mala som nastupit az v den operacie....predoperacna priprava ma byt myslim z uplne klasicka 😉 za max. hodinku myslim ze hotova..... 😀 uz sa neviem dockat 😖

jarunka111
17. aug 2011

@daniku tak veľa šťastia, nech to dobre a rýchlo máš za sebou 😉

daniku
autor
17. aug 2011

@jarunka111 dakujem 🙂

skulkova
1. aug 2016

Spytam sa asi podobne no keby sa vyjadrili este viac mamiciek...Co by ste robili keby ste sa necakane ocitli na tyzden, dva v nemocnici a doma nechate cca 21 mes dieta s manzelom. Dieta je prvy krat samo bez vas...podla vas je preto dieta lepsie ked vas kazdy den bude chodit navstevovat s tym ze pri luceni mu je samzrejme troska smutno no ked sa mu odputa pozornost tak uz je to fajn? Alebo by bolo pre neho lepsie vas nevidiet vkuse tyzden dva a tak by nezazival pocity sklamania ze ide zase od vas prec?

skulkova
1. aug 2016

@skulkova a tiez prosim neriesme ze dieta do nemocnice nepatri to je jasne. Ak by mal ma navstivit tak by som vysla von za nimi do auta...

maris5
1. aug 2016

V den operacie ani nebudes mat povolene navstevy.

skulkova
1. aug 2016

@maris5 to je mi jasne. Ale mi naozaj hlavne ide o to co je pre dieta menej traumatizujuce...

oslo1
1. aug 2016

Z mojich skusenosti, v den operacie my umoznujeme navstevy, dokonca navsteva moze zostat dlhsie.
Male deti do nemocnice nepatria. Ak si na tom tak dobre, aby si sa mohla ist prejst von z oddelenia, tak to by sme ta uz u nas prepustili domov. Ale tak ja robim vo velkej lnd nemocnici, kde sa bojuje o kazde lozko.

@skulkova

katkalubkova
1. aug 2016

Sama si si odpovedala, Tebe vyhovuje A., tak sa riad podla seba.
Ale nie je dobre mat moc citovo naviazane deti, vlastna skusenost! ( nic v zlom )
Ja som bola tak velmi citovo viazana na rodicov, bola som jedinacik, a bolo to hrozne!
Dokazala som 3 dni preplakat v nemocnici mozno zo 7 dnov.
Skor mam pocit, ze aj Tebe je luto za malou, ked sa budes drzat ty, ona si to urcite vsimne!!!
Treba deti pripravovat na to, ze niekto ide na sluzobnu cestu, do nemocnice a pod.
Cim skor ju zacnes ucit k samostatnosti, k tomu, ze zivot prinasa aj negativne chvile, lucenie, tym skor si ona zvykne. Chapem, ze je to prvy krat, ale niekedy treba zacat! 4 dni su neni svet, mozno budes prekvapena ako to zvladne mala 🙂, mozno bude hrdinka 😉

vydrusa
1. aug 2016

@skulkova ja som za navstevovanie mamy, obzvlášť ked je v nemocnici dlhsie. Dcera mala 20 mesiacov ked sa narodilnsyn, dovtedy este bezo mna nebola, kojena, spala s nami a zvladla vsetko uplne bez problemov. S muzom ma odviezli do porodnice a potom ma kazdy den prisla navstivit, ziadny plac sa nekonal ani jeden raz, dokonca sa sama tahala z navstevy domov lebo sa,tam uz nudila. Pokial si v pohode ty ako mama tak to zvladne aj dieta

eli74
2. aug 2016

@skulkova ja som bola na 4 dni - laparoskop.oper. Aj na vysetrenie do BB sme isli spolu, aj do nemocnice, vedel, ze kam pojdem, naspat sa vratili manzel so synom, prisli ma 1x pozriet. Maly to bral ako vylet. Nebolo to nic tragicke pre neho. Nemal este 2 roky. 4 dni neboli tak vela, chodili k babke, zahrali sa s nim, vecerne zaspavanie bolo tazsie, vtedy plakaval. Niekedy pomohlo, ked sme si zavolali.
Keby som bola dlhsie, urcite aj ja chcem, aby prisiel, aj ja by som bola kludnejsia, ze sa vidime.