Má ísť 15-mesačný na odbery v anestéze nalačno?

maybe888
1. júl 2019

Prosím poraďte, ideme k obvodnej na odbery krvi pred vyšetrením v celkovej anestéze (komplet labáky). Treba aby dieťa bolo nalačno? (Dospelí majú chodiť nalačno, ale či aj malé deti musia-náš malý má 15 mesiacov?) Obvodná dnes celý deň nedvíha a ideme už zajtra Vdaka

ukulela
1. júl 2019

@maybe888 ked som bola s malym na krv, sestricka mi povedala, kedy mu este mozem dat mlieko a kedy prist ...ale bolo by dobre, aby ti poradil nejaky lekar, skus zavolat po stvrtej na LSPP / APS. pripadne ak si dovera, tak maju stalu lekarsku sluzbu na tlf, tak tam ...

maybe888
autor
1. júl 2019

@ukulela vdaka za radu a vy ste boli na krv tiež pred vyšetrením v CA? a mali ste byť nalačno?

humajnicek
1. júl 2019

@maybe888 prečo bude v celkovej anestéze? Je to potrebné? Nedá sa tomu vyhnúť?

lindusss2016
1. júl 2019

@maybe888 na predoperacne sa samozrejme chodi nalacno. Myslim, ze aspon 3 hodky. Rano to musite nejak zvladnut len na vode. Aj tak pred anestezou bude nalacno celu noc a ak ho potom este nechaju cakat, tak aj dlhsie. Moj bol v 10 m nalacno celu noc a vzali ho na salu az o 12 na obed, takze tak... priprav si pevne nervy

lindusss2016
1. júl 2019

@humajnicek zial bihu, niektore vysetrenia sa detom inak urobit nedaju, kedze je potrebne, aby napr.kludne lezali, nehybali sa atd...

maybe888
autor
1. júl 2019

@lindusss2016 Vy ste boli tri hodky nalačno? Stačilo to?

mogaa
1. júl 2019

@maybe888 otázka je čo chceš dať dieťaťu a kedy....pokiaľ ešte kojíš a dáš pred odbermi MM 3-4hodiny pred odberom tak ešte ok....ale ak chceš dať raňajky, tak to nie....len voda...veď ho ráno zobud a hneď k doktorke aby ste boli medzi prvými, po odbere mu niečo vezmi do ruky alebo kašičku...

maybe888
autor
1. júl 2019

@mogaa presne to potrebujem vedieť, kojím a šlo mi o to, kedy posledne mu môžem dať MM, raňajky samozrejme nie, vdaka za odpoved

mogaa
1. júl 2019

@maybe888 ale zavolaj si k doktorke, ono záleží aké konkrétne odbery robí.....ale MM je rýchlo strávené, takže ak ho dáš niekedy nadránom a pôjdeš na 7-mu na polikliniku tak by to malo byť ok....tie 3-4hodinky rozostup určite....

lindusss2016
1. júl 2019

@maybe888 presne ako pise @mogaa... netrklo mi, ze tie 3 hodky ored som len kojila. Ale ano tak, nadranom som nakojila a hned na rano sme sli na odbery. Na predoperacne sa robi, tusim len KO a CRP.

lindusss2016
1. júl 2019

@maybe888 hned hore to mas, KO, biochemia a crp

maybe888
autor
1. júl 2019

dakujem pekne za všetky odpovede, pomohli ste mi