Má moje 18 mesačné dieťa žihľavku?

anorev123
20. mar 2021

Ahojte žienky, malý sa mi už tretí deň vyhadzuje takýmito vyrážkami. Urobia sa mu červené fľaky a vzápätí malinke pupáčiky. Vo štvrtok a včera toho nemal až tak veľa ale dnes to bol už extrém mal to totálne všade. Má takmer 18 mesiacov doteraz sa neprejavila žiadna alergická reakcia na žiadne jedlo, taktiež jeho pokožka nijak nikdy nereagovala ani na zmenu pracích prostriedkov,az teraz toto.
Vyrážky sa vyhodia ale cca do hodiny zmiznú no hneď sa urobia ďalšie ale na iných miestach. Snažím sa prísť na to z akého jedla by to mohlo byť ale jemu sa to vyhadzuje stále.
Ja som cca rok pred tehotenstvom trpela zihlavkou ale vedela som co mi ju spôsobuje, v tehotenstve zmizla tak rýchlo ako aj prišla. Dosť sa mi to na nu podoba aj pri malom ale netuším prečo to ma stále niekde.
Prikladám foto lepšie sa mi to nepodarilo zachytiť
Ďakujem za rady.

bavlnka92
20. mar 2021

hocikedy cez deň alebo večer (napríklad) po kúpaní?

anorev123
autor
21. mar 2021

@bavlnka92 hocikedy sa mu to urobí. Aj teraz sa zobudil ešte nemal ani mlieko a je vyhadzany. Nespozorovala som či sa to vyhadzuje po kúpaní lebo on to ma stále už aj pred kúpaním.

mariet24
21. mar 2021

@anorev123 môj malý to mal pred týždňom z liekov, nebral niečo, vyhodilo sa mu to až cca po 5 dňoch ale teda extrémne