Má moje dieťa alergiu alebo ekzém?

aliz1
12. jan 2021

Mamičky prosím vás??? Co to moze byť??? Alergia alebo ekzém??? Ma to v zahybe na nozke. Pred tým mal tak 2 bodky malé, popravde som myslela ze potnicky a dnes po kúpaní toto. Lepší foto nemám na koľko sa my krútil

karhu
12. jan 2021

ekzém, predpisli nam na to kvapky fenistil, krem EXCIPIAL U LIPOLOTIO a nejaku mast miesanu v lekarni, oblecenie a bytovy textil len 100% bavlna, jemne mydlo, nekupat len sprcha, ziadne bylinky

aliz1
autor
12. jan 2021

@karhu prášok mame detský persil, a menili sme druhu drogériu len to mal ešte pred tým. EXCIPIAL používame po kúpaní

karhu
12. jan 2021

ziadne prasky, ziadna avivaz..ja mam praciu gulu, v minulosti som pouzivala prasok lovela..ale potom som vsetko aj tak este extra plakala...ked je najhorsie davame fenistil a ten speci krem - neviem ako sa vola🙈, bolo by dobre ist ku koznej..alebo aspon sa poradit s odbornikom..dolezite je aby sa dieta nadmerne nepotilo, nech to na pokozke nekvasi..obliekat len do 100% bavlny a primerane

kika831
12. jan 2021

@aliz1 syn mal ako mladsi taketo ekzemy- Holtov krem mu na to najlepsie zaberal. Prv mu davali kys mliecnu- zarabanu z lekarne ale to bolo este horsie. Vzdy v zime to maval horsie aj kvoli obleceniu bo mu to v zahyboch suchalo tu kozu. Snad som trocha pomohla

aliz1
autor
12. jan 2021

Môžem mu dat gafrovu masť??

adriatica28
14. jan 2021

@aliz1 to by som nedavala mohlo by ho to páliť....skor asi fenistil na skludnenie alebo ak máte tak niečo s aloe

didinka87
16. jan 2021

U nas tiez podobne a nakoniec sa z toho vyklul atopicky ekzem, u nas zabrali kvalitne probiotika, nam masticky nepomohli vobec :(

lucia147852
16. jan 2021

Ekzem. Treba to najskôr vysúsit nspr zikovou masťou a potom premastovat. Ale sk by sa to opakovalo alebo šírilo treba to riešiť. Atopicky ekzem je hĺbkový problém čriev. Treba vyšetriť alergie.

didinka87
16. jan 2021

Lucia147852 presne ako pisete, dlhodobo uzivame prirodne probiotika a super stav ;)

aliz1
autor
1. feb 2021

@lucia147852 myslíte že mu môžem kúpiť krém od bioderma so zinkom??? Na par dni nám to zmyzlo, boli sme u dokt ta nám dala robenu masticku no znovu sa nám to objavilo a ma to ešte horšie 😔

filix
26. jún 2021

@aliz1 Dobry vecer, manzel mal nieco podobne na ruke a dr mu z fleku povedala, ze alergia na mydlo. Na preliecenie mu dala Locoid lipocream 0,1%, co je kortikoid a musel uplne vylucit mydlo. Kupujem mu detsky sprch. gel Mixa v dm, ktory je bez mydla a 400ml stoji okolo 5€ a super zlepsenie. Aj vlasy si tym umyva. O umyvani riadu alebo podobnom kontakte so saponatom nemoze byt ani reci. To len moja skusenost…

nitka1157
18. jún 2023

@aliz1 ahoj ako ste na tom s ekzemom? Zistili jej alergiu na nieco?