Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Má niekto skúsenosť s mozgovou prihodou u dieťatka?

Zdravie a choroby
ladka2012
30. aug 2019
arcticcode
30. aug 2019

Pocul som o 7 rocnom dievcatku v usa

ladka2012
autor
31. aug 2019

@arcticcode a dostala sa z toho?

arcticcode
31. aug 2019

Ano. Ked pogooglis mozno o tom najdes viac info, bolo to uz tak 8-10 rokov dozadu, sa mi zda, ze v nevade

maminuska
31. aug 2019

@arcticcode 4,5 ročná dcera prasknutie aneurizma , prežila ale následky na cely život.

maminuska
31. aug 2019

@ladka2012 príspevok patríl tebe.

nufacik6
31. aug 2019

@ladka2012 Moja mala 6.5 roka.pravostranna hemipareza,bola ochrnuta na pravu stranu.Teraz ma 19 rokov,minimalne odchylky, kto nevie nezisti.Ťažšie sa učila,ale inak všetko dopadlo dobre.

nufacik6
31. aug 2019

@ladka2012 zabudla som,že v našom pripade bola upchata cieva,čiže nedokrvenie

naloxon
31. aug 2019

@ladka2012 Horšia prognóza je keď praskne cieva, keď sa upchá môže mať následky celý život ale rehabilitaciou by sa to malo zlepšiť, deti sú veľkí bojovníci.

ladka2012
autor
31. aug 2019

@nufacik6 moja dcera na 6 rokov a prekonala to v nedelu.Pravostranna hemipareza uplne najlahsieh stupna.Nevedia zistit pricinu.Dostava infuznu liecbu ktora zabera.Na nej uz nieje nic vidno iba ta rucka je trosku skabsia musime ju rozcvicit

ladka2012
autor
31. aug 2019

@nufacik6 a zistili vam pricinu preco sa to stalo?

ladka2012
autor
31. aug 2019

@maminuska to mi je luto.Ako sa jej to prejavilo?A zistili pricinu?

ladka2012
autor
31. aug 2019

@naloxon nam nepraskla iba sa zuzila

maminuska
31. aug 2019

@ladka2012 ona to ms vrodené plus ešte aj nejaké iné vývojové chyby mozgu čo má , ale to má aj časť bežnej populácie a ani nevie o tom. Aneuryzma je vydut na cieve , slabšia. Dcera od mala bola vývojovou hraničná, 4,5 roka z večera do rana prasknutie, totálne ochrnutie , všetko sa učila odznova , od chôdze i rozprávanie. Prišlo nefokrveniu a atrofiu šedej kôry, následky epilepsia, MR a kačacia chôdza. Píše , číta a má východeńu špeciálnu plus praktická škola.

nufacik6
31. aug 2019

@ladka2012 Tak to ste na tom podobne,ruka sa zotavovala dlhšie,prešla na ľaváčku.Na nohe musela nosiť klbikovú ortezu,lebo hrozilo že si poškodi koleno pri chôdzi,zle došlapovala.Rehabilitaciou ,cvičenim,liečením sa to zlepšovalo.Chodili sme 4 krat do roka na liečenia,vtedy fungoval ešte Čilistov.Ale aj Kováčová je super.Len tam sme nemohli tak často chodiť.
Nezistili nič,ani na genetike.Uzavreli to ako etiologická embòlia.Boli sme na Kramároch na nurológii dva mesiace.Vďaka .
Ale tým ,že je dcerka po dvoch operáciách srdca,ako novorodenec,potom v 7.mesiacoch znovu,si mysleli,že to je ztoho.Ako srdcovo cievne ochorenie.Ale nezistili priamu príčinu ako vznikol tromb.
Držím palce,všetko dopadne dobre.Hlavne rehabilitovať.
Dcera je teraz na strednej odbor kozmetička,ide do posledneho ročníka,bude maturovať.
Chodila na normalnu ZŠ len sa jej upravilo učivo na menší obsah.Predsa len mozog bol chvilku nedokrvení,takže čo sa naučíla hneď zabudne.Dlhodoba pamäť nefunguje.Sme radi ,že všetko zvladla a je to bez výrazních pozostatkou.

ladka2012
autor
31. aug 2019

@nufacik6 a ako sa to u nej prejavilo?

nufacik6
31. aug 2019

@ladka2012 Prišla som pre ňu do škôlky a nerozpravala,krivala,ruka zvesená,kútiky úst ochabnuté.Povedali mi ,že už bola taka pred obedom pýatala si maminu,no mysleli si že si vymýšla.
Och ťažké srdce mám na nich.5 hodin bez pomoci.Keď sme sa vrátilii z nemocnice bola iná riaditeľka,aj učiteľka.Dcérka už do škôlky nenastúpila,prišli sme len na záverečnú rozlúčku.A v septembri nastupovala do prvej triedy.

nufacik6
31. aug 2019

@maminuska Veru všetko odznova,jesť,piť,obliekať,motorika a to nehovorim porovnavanie obrázkov,kreslenie a reč.Ako od bábätka.
Deti sú fakt veľký bojvníci a maminky tiež.
Držte sa

ladka2012
autor
14. sep 2019

@nufacik6 zalozila som na facebooku skupinu Deti po mozgovej príhode prosim pridajte sa

ladka2012
autor
30. sep 2019

@nufacik6
A teraz ste ako na tom?

ladka2012
autor
30. sep 2019

@maminuska a teraz ste ako na tom?

nufacik6
30. sep 2019

@ladka2012 Všetko je v poriadku,práve je v maturitnom ročníku.Žiadne ochrnutie nevidno.Takže sme to zvládli ,pravidelné rehabilitácie stáli zato.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre