Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má vaše dieťa skákajúci/lúpavý/skákavý prst?

taawewe
30. jan 2013

Ahoj mamky, rada by som sa vás popýtala či to mali aj vaše detičky a aký bol pôvod.Malý ma 2,5 roka a má skákajuci/lúpavý/skákavý prst /digitus saltans/. Mávajú to skôr naše vekové kategórie z preťaženia a po zápaloch a pri ochoreniach, pri detičkách do jedneho roka sa to prejauje už v prvých mesiacoch a vtedy sa to volá nottov uzol. najprv sme boli u detskej, vzala krv na zápalové hodnoty,reumatoidný faktor a boreliózu.to bolo ok a borelióza bude až tento týždeň.boli sme u chirurga,ten to ešte nevidel u detí a myslel si,že je to ganglióm. boli sme teda u detského ortopéda,no ten sa nepozrel ani do karty,nemal záujem nám nič povedať iba,že to treba operovať...bez diskusie.našla som ďalších ortopédov na nete,niektorí píšu,že je to u detí tiež častý ja a operujú to,inde píšu,že operácii vždy predchádza najprv klasická liečba a ak sa nedarí až potom nastupuje operácia a u detí zvyčajne odporúčajú až po 4. roku,keďže detičky rastú a treba s tým cvičiť. U mňa je najpodstatnejšia otázka okrem toho,či s tým máte skúsenosť, čo bolo podstatou -zistili vám nejaké ochorenie,čo to spôsobilo?ak vôbec zisťovali....sme ešte objednaný k pánovi doktorovi Popluhárovi do Žiliny,tak dúfam,že ten bude skutočný doktor:D za všetky vaše reakcie a rady Ďakujem

dominikaaa
30. jan 2013

@taawewe , moj starsi syn mal lupavy palcek na lavej ruke od narodenia. Ja som si to vsimla asi ked mal 2 mesiace, ked som mu zacala robit masaze.asi 25% deti, co maju tuto dg, sa s tym proste narodia.

Bola som s tym u ortopeda v TT, aj na kramaroch. Ziadne testy nam nerobili, odporucili mi to masirovat, aby sa mu to uvolnilo. Ked sa s tym nic nedialo, odporucili operaciu. Niektore deti (asi zavisi od stavu) mali potom aj rehabilitacie - my nie.

Kedze nas cakala v 2 rokoch ina operacia, dohodla som sa s chirurgom, ze mu popri tom zoperuje aj ten palcek. Aj tak bolo.
Teraz ma maly 3roky a palcek ma v poriadku. Nie je tam nic vidiet a normalne ho pouziva.

Nechcela som velmi cakat, bala som sa, ze ho nebude vediet potom pouzivat. On ho mal komplet zaseknuty a stale zohnuty, vyrovnal ho iba s mojou pomocou po rozmasirovani. Ak mas nejake otazky, napis mi do IP ;)

kasami
19. feb 2013

Aj nam operovali tento prstek teraz v septembri, zatial je to celkom OK 🙂 museli jej sice ranku otvarat lebo jej hnisala ... si vyskriabala stichy a privodila zapal ... ale teda prstek vie pouzivat bez problemov 🙂 bol to pre nu taky zazrak 🙂 skor mam obavy, ze jej druhy zacina strajkovat a ze sa k tomu coskoro dopracujeme aj na druhej rucke :(

catherine1
13. apr 2014

Ahojko, tak ako ste dopadli? Nas drobec ma 14 mesiacov a ja som si to vsimla len asi pred mesiacom.Pediatricka ma poslala na Kramare na ortopediu a tam nam lekar povedal, ze skusme individualne rehabilitovat, kontrola o mesiac a zvazime operaciu.Ked som malemu prstik dostatocne dlho masirovala tak sa mi podarilo ho vystriet ale po chvili sa vratil spat. Teraz si ho uz ani chytit neda moc ☹

26ka
25. júl 2014

ahojte, moj syn ma pol roka a ma presne tuto diagnozu, na ortopedii v Ziline nam hned povedali ze rehabilitacia nezaberie a treba operaciu. tu mame naplanovanu zaciatkom septembra, len sa bojim ci ho dat operovat ked je taky maly alebo este radsej pockat...

renikn
31. okt 2014

Ahojte @catherine1 , @26ka . Chcela by som sa vás opytat, ci sa to u vás potom operovalo? A ako to vase deti znásali? Moj syn ma teraz 15 mesiacov, ma lupavy palcek na pravej ruke. Ja som si to vsimla asi ked mal 10 - 11 mesiacov, ukazala som to pediatricke. Poslala nás k ortopedovi, ktory mi hned oznamil, ze najlepsie urobime, ak to dame operovat, pretoze je velmi mala sanca na to aby sa to samo od seba alebo aj rehabilitaciou úplne napravilo. A kedze to má na pravej rucicke, aby mu to v buducnosti nebranilo v drzani pera, ceruzky. Poslal nás na chirurgiu k primárovi tunajsej nemocnice a on mal ten isty nazor, ale ze pockajme aspon 3 mesice, ci sa to nezmeni.. Po troch mesicoch to bolo rovnake, takze nas poslal na Kramare, kedze je este malicky, aby ho uspavali tam. . Termin na operaciu sme dostali na koniec januára. Chcela by som vediet, ako to cele prebieha, ako to deticky znasaju. Viem ze kazde dieta je iné, ale mozno máte niektorá nejaké dobré rady... co robit, co nerobit a tak ... Tak ak mate cas a chut sa podelit o vase skusenosti, bola by som vam vdacna. Asi najjednoduchsie v ip. Vopred vám dakujem. Reni

erika1811
31. jan 2017

Dobry den moja mala ma takyto malicek a chcela by som vediet ci to niekomu preslo bez operacie?dlahou alebo rehabilitaciami??dakujem pekne

catherine1
12. feb 2017

Caute maminy, moj syncek uz ma 4 roky tak ubehol nejaky cas, nechcem Vas odradzat ale svoju skusenost napisem, ked mal rok a pol dali sme mu na odporucanie lekarov tu v Ba na Kramaroch operovat skakajuci prstik na lavej ruke, a za dva mesiace sa mu to vratilo, skakal mu dost. Teraz uz menej ale mam pocit ze si ho vedome setri, pod noz uz nepojde.

dadikh
22. jún 2017

@taawewe dobrý večer maminka čítala som vás prispevok aj keď je už starší veľmi ma zaujíma ako to malickemu dopadlo. Pre nás je to aktuálna téma :( malý mal 2 roky a to isté máme už aj termín operácie ale neskutočne naozaj neskutočne sa toho bojím :((( preto som zvedavá ako to zvládol vás drobček a vy s ním... Budem vďačná za odpoveď s pozdravom Michaela

dadikh
22. jún 2017

Aj ostatné maminky ak už majú vaše detičky po operácii ako to prosím vás prebuehalo???

dadikh
28. jún 2017

@catherine1 Dobrý večer maminka skúšam písať ešte raz aj keď neviem či mi niekto odpíše ešte na túto temu. Budúci týždeň nás čaká táto operácia synček má 2 roky a stále zvažujem že mu to odložím strašne sa toho bojim. Palcek mu moc neskáče preskočil mu asi iba raz a síce dosť ho to bolelo ale stále ho má zohnuty nevystrie ho úplne ale nejako extra mu to neprekáža. Prosím poraďte či je to taká nutná okamžitá operácia alebo sa toho fakt nemáme báť ževraj je to 10 minútový zákrok a okamžitá úľava?? Ja fakt neviem 😞

erika1811
28. jún 2017

Dobry vecer moja mala to mala na malicku a tiez ho nevystrela bez toho aby si nepomohla s druhou rukou a chodili sme s nim cvicit a teraz ho ma uplne v poriadku!!mozno aj vam by cvicenie pomohlo.skuste to skor ako operaciu za to nic nedate.mne prvy doktor tiez hovoril ze operacia a druhy skoro odpadol ze naco operacia urcite nie.a chodili sme sa "tejpovat" taku pasku latkovu nam davali ako sportovci co mavaju.
Snad som aspon trosku pomohla.pekny vecer :qslight_smile:

dadikh
29. jún 2017

@erika1811 dakujem krasne za odpisanie a za vasu skusenost. Som s toho na nervy...len u nas je to tak ze on sa mu vystriet neda teda cvicenie som neskusala 2x sa mu palcek narovnal pri hre zhodou okolnosti dnes bol ten 2x a je to pre neho velmi bolestive strasne place ked sa mu potom znova zohne tak je dobre ale pokial je narovnany tak je zle. Vasu malo to nebolievalo??

kristina0211
29. jún 2017

Moja sestra mala tiez s tym problem ako babatko. Do 2 rokov mala operovane skoro vsetky prsteky na oboch rukach a este aj gangliony. Operovali jej to v MT. Povedali, ze sa to moze kedykolvek vratit, zatial nastastie v pohode. Akurat, ze jej tie prsteky viac pukaju a akokeby vrzgaju. Ale inak ok. Uz ma 8 rokov. Takze podla mna lepsie cim skor operovat, take male deticky si to ani nebudu pamatat...

erika1811
29. jún 2017

No moju malu to nebolelo to je rozdiel teda☹ a masirujete mu tu slachu??ono sa tam spravi ako keby taka gulicka pod prstekom to je ta slacha vyskocena a ta ked zhrubne tak sa nevrati na miesto kde ma byt..my sme najprv masirovali tu slachu a potom sme isli na rehabilitacie...viac vam neviem poradit☹ prajem skore uzdravenie!!nebojte sa aj keby by musel na operaciu bude to urcite v poriadku je to len chvilkova zalezitost😉

dadikh
29. jún 2017

@erika1811 nie nemasirujeme to vobec nas poslali na ortopediu a tam nam primar hned urcil tetmin operacie to je uz buduci tyzden vo stvrtok. Sama som ostala prekvapena ze ako rychlo sa to zbehlo ale on sam povedal ze by nebolo vhodne to odkladat keby ho to nebolelo mozno by som skusila aj to cvicenie ale po dnesnom dni som sa rozhodla ze mu to dam opravit nech ho to netrapi. Dakujem za vade skusenosti a podporu 🙂 urcite dame vediet ako nam to dopadlo. Prajem pekny vecer.

martinajurkechova
9. júl 2019

Dobrý deň, moja dvojročná dcérka je tiež objednaná na zákrok v ZA. Viete mi prosím napísať ako to celé prebieha a ako dlho trvalo kým sa to zhojilo? Ďakujem

tinkane
1. júl 2020

Prosim vas zienky, ktorych deticky maju tento problem.... Napiste sem skusenosti po operacii, pripadne ako sa to vyvijalo pri konzervativnej liecbe. Dlho tu tato tema nieje aktualna... Vdaka

martinajurkechova
1. júl 2020

@tinkane na operácii sme boli minulý rok v Žiline a neľutujem. Rýchlo sa to zahojilo. Odvtedy má malá konečne s tým pokoj a palcek má taký ako má byť. Som rada, že som to neodkladala. Je to minimálny zákrok.

dadikh
1. júl 2020

@tinkane aj my uz po operacii v ZA asi 3 roky a uplne super nemusite sa toho bat da sa to pekne zvladnut je to naozaj minutova zalezitost. Drzim Vam palce .

tinkane
2. júl 2020

Dakujwm zienky, a hned po operacii sa s tym dalo plne hybat? Nebolo to uz potom treba cvicit? Ktory doktor vase deticky operoval?

martinajurkechova
2. júl 2020

@tinkane u nás doktor Blaško. Mala to nejaký čas obviazane a museli sme dávať pozor aby sa o tú ručičku nezaprela napríklad pri páde, ale cvičiť sme nemuseli. Pekne s ním mohla hýbať hneď ako jej dali dole obväz. Naozaj je to malý zákrok. Nemusíš sa toho obávať. Som rada, že sme to dali zoperovat a máme s tým pokoj.

tinkane
2. júl 2020

@martinajurkechova no moj dvojrocny syncek to ma take ze cez den rozhybe a na noc mu davam taku podomacky vyrobenu dlahu, aby to v noci nezatuhlo... Rano ma tym padom prstek fajn... Len ked ho chceme nasilu vystriet uplne uplne tak mu tam pukne a zaboli, inac s nim robi vsetko, neboli ho, uplne normalne funguje.... Asi pockame este s ortopedom... Uz som pocula aj ze operacia zlepsila len na nejaky cas a opat sa to vratilo... Tak asi to budeme riesit ak by ho to obmedzovalo, zatial sledovat aby sa to neskratilo... Dakujem za info, budem si pamatat meno pana doktora pre pripad potreby... Vy ste ho vyhladali cielene alebo nahodou ste sa k nemu dostali?

martinajurkechova
2. júl 2020

@tinkane v Žiline na detskej ortopédii je tých lekárov zopár, ale všetci sú skvelí odborníci. Lekára som nevyberala. Ja som dcérke nikdy ten prstik nevystierala nasilu tak toto neviem posúdiť. Neviem či sa to môže po operácii znova zhoršiť. My sme už rok po operácii a zatiaľ všetko v pohode.

tinkane
3. júl 2020

@martinajurkechova no on ho zas nema uplne tuhy, teda rano vidno ze je zohnuty a tuhsi ale ako s nim cez den robi tak ho takmer uplne vystrie... Vecer ked ho ma najrozhybanejsi mu ho podlozim drevenou palickou a zalepim, uz si to sam pyta 🙈 no a tym padom rano fajn... Kym sa nam bude darit to takto udrzovat tak asi pockame, ak by to bolo horsie tak skusie tu Zilinu, mame to na skok... Vdaka 😉