Magnézium pre 8 mesačné dieťa

nanka3
13. apr 2015

ahojte mamicky, mate skusenosti s podavanim magnezia dojcatam? Mojmu dietatu odporucila neurologicka magnezium 2x denne po 1ml. Povodne som mala brat ja, ale nemozem, pretoze mam nizky tlak a magnezium mi ho este znizovalo, tak dala drobcovi magnezium v ampulach, ampula ma 10 ml, ale ja mam davat 1ml 2x denne, uz som jej davala tyzden a nevidim ziaden rozdiel, predpisala jej ho kvoli tomu, ze je dcera dost nervozna, taka napata..... je taka od narodenie, a dr. sa ma pytala, ci som v tehu brala Mg, brala som ho, a ona tvrdi, ze tym padom teraz dietatu chyba, tak jej ho treba dodat, problem je, ze ani po tyzdni nevidim rozdiel, bud je to mala davka, alebo jednoducho mam take dieta a Mg na nu neplati.... dr. sa neviem dovolat, nakolko ma dlhodobejsiu dovolenku... preto pisem sem, ci nemate nejaku skusenost, dakujem.

bonaqa2013
13. apr 2015

@nanka3 ak lekárka kázala, tak to treba poslúchnuť. Niekedy nie je vidno hneď výsledok - ale doporučila by som dodržať príkazy lekárky.

nanka3
autor
13. apr 2015

@bonaqa2013 budem davat dalej, len neviem, co s tymi zvysnymi 8ml, ktore sa z kazdej ampuly zvysia, zatial som to vylievala prec.... ale pride mi to aj ako plytvanie a vyhadzovanie penazi..

cairka
13. apr 2015

Kúp si 10 ml striekačku v lekárni, vtiahni do nej z ampulky a postupne dávkuj. Pokiaľ ťa teda neupozornila lekárka, že obsah sa môže pokaziť, to neviem. V tom prípade len vyliať.

darina1952
13. apr 2015

@nanka3 ahoj, chcela by si výsledky veľmi rýchlo 😉 neboj a dávaj jej to magnézium aj naďalej, výsledky sa dostavia cca do 4 týždňov od začatia liečby, prípadne jej môžeš ako doplnok k tomu dávať aj 1/4tbl denne (alebo obdeň) Pyridoxin (Zentiva) - je to vitamín B6 a má veľmi priaznivé účinky na nervovú sústavu.
Ale určite v podávaní magnézia pokračuj 🙂

vedorka
13. apr 2015

Ahoj, ja som tiez brala velke davky magnezia v tehotenstve a maly bol tiez potom napaty a nervozny. A nakazali nam davat magnezium, kedze som dojcila, mala som si dat aj ja. Aj ja som presne ako ty mala a stale mam velmi nizky tlak, dokonca hranicne nizky cukor a aj tak som si opat nasadila velke davky. Brala som 1000 mg denne plus B 6 k tomu. Proste dala som si jednu slabu kavu a vela vody, aby som ako tak fungovala. A malemu som nasadila to tekute Mg. My sme mu davali pol ampulku rano, pol na druhy den. Neviem, ci by som to otvorene skladovala tak dlho ako Vam kazali. Moj maly mal menej mesiacov vtedy co vy, tusim pol roka mal. Magnesium beriem doteraz ja kazdy jeden den, plus milion dalsich vitaminov a mineralov kvoli dojceniu. Myslim, ze momentalne je ok, je v pdstate spokojne dieta a to sme mali diagnostikovany akralny hypertonus, aj sme vtedy cvicili a momentalne ma 11,5 mes a je uplne ok.

nanka3
autor
13. apr 2015

@darina1952 dakujem

nanka3
autor
13. apr 2015

@cairka robila som tak, ze som si vytiahla len tie 2ml, ostatne vyliala, bo v lekarni mi povedali, ze spotrebovat hned po otvoreni.... ale dnes mi u nasej dr. povedali, ze mozem dat do chladnicky do dalsieho dna....

hameeda
13. apr 2015

@nanka3 : užívanie takých liekov ako je magnézium, alebo železo je to beh na dlhú trať, určite nebude vidno výsledky o deň dva, ale o mesiac, dva, aspoň si myslím podľa seba a podľa mamy, my máme večne malo železa alebo magnézia, ja užívam napríklad železo teraz tri mesiace a vidím minimálny rozdiel

vedorka
13. apr 2015

@hameeda neviem aku znacku zeleza beries, ale ja som brala od firmy fevea superzelezo a za par mesiacov po cisare mi skocilo az nad normu. je lacne a ucinne. a este odporucam melasu zo zdravej vyzivy, brala som kazdy den ako tehotna a to som nejedla maso a zeleza som mala dost. jedine krvne straty pri cisare ho dali dole. 🙂

hameeda
14. apr 2015

@vedorka : ja mám celý život málo železa, a už som brala aj iniekcie a na normu mi neskočilo, teraz beriem ferro-folgamma od firmy GmbH,nemecko a zatiaľ nič moc, mama má taký problém s magnéziom,ale ona poberie tak dva mesiace a už je vidno rozdiel aj sa cíti lepšie

vedorka
14. apr 2015

@hameeda potom podla mna mas problem s travenim, zazivanim a nevstrebavas pre nieco dobre ziviny, je jedno v akej forme su.. treba hladat pricinu, preco to tak je...

maca283
14. apr 2015

@hameeda A skusala ste aj narosan čučoriedkoví sirup ten je na malo železa velmi dobrý