Majú vaše deti vždy rovnaké zreničky?

janulik2021
25. feb 2014

Ahoj, zaujmalo by ma ci maju vase deti rovnake zreničky. Mne sa zda ze moj maly ma niekedy jednu vacsiu nez druhu.Vidim to iba ja..priatel tvrdi ze su rovnake.Ja uz neviem ci sa mi to iba sniva alebo co...stale mu ich kontrolujem, pretoze si niesom ista....stava sa to aj vam? Normallne uz pozeram zreničky detom tu na foto co davaju mamicky a vidim ze ich maju tiez rozdielne niektore...tak jja uz neviem ci to je normalne alebo nie...za tyzden ideme do poradne tak sa na to spytam doktorky.A este som si vsimla ze u nas v rodine to je dost bezne tak dufam ze to ma pomne..Bojim sa aj preto ze maly ked bol mensi tak spadol a nevieme ci na hlavku, ale boli sme na pozorovani a robili mu sono ktore bolo ok vtedy...

monicm
25. feb 2014

myslím,že je to normálne,je pravda,že nikdy som si to nevšímala,ale ak sa nemýlim,zrenička reaguje na svetlo a tmu a ak je na jedno očko svieti viac a na iné menej,je úplne logické,že jedna bude väčšia a jedna menšia

gretocka
25. feb 2014

@janulik2021 po pade je potrebne sledovat dietatko 24 hodin. Pochybujem, ze by sa zranenie prejavilo po nejakom vyrazne dlhsom case. Pripadne myslim, ze by malo aj viacere sprievodne znaky (zvracanie, bolest.... )
Keby sa jednalo o nejaky vaznejsi problem, nebolo by rozdielnost vidiet len obcas, bolo by to stale pripadne stale viac viditelne.
Samozrejme netreba zaujat nevsimavy postoj, ale aj prehnane pozorovanie a kontrolovanie nie je namieste. .

nanip
25. feb 2014

Ano, mám to ja a aj moja dcérka. Tiež ma to najskôr vyplašilo, ale ako som potom zisťovala, nie je to nič nezvyčajné. 🙂