Mal môj syn kiahne?

25. máj 2023

Dcérka mala kiahne dosť viditeľné atď no ale asi i par ndni "dostal" syn 3 ročný mal deň teplotu a 4 vyrážky ktoré zmizli o3 dni a teraz som našla ďalšie 3 ale uz akoby chrasta tak ako to bolo keď končili u dcérky! Otázka možno blbá mal kiahne aj syn? Viem môže mať len pár vyrážok ale zmizli by hneď? A teraz tá otázka môžem ísť s ním von? Chorý sa nejaví možno trošku akoby nádcha slabá bez soplov a tých pár akože vyrážok už chrasta( tie druhé) šli by ste normálne či ešte čakali ako sa to vyvinie? Ďakujem

deginko
25. máj 2023

Áno kiahne mal/má ...a nie nešla by som s ním ešte von,sama vravíš,že má akoby slabú nádchu...dieťa má v sebe vírus,ešte je infekčný a stav sa mu môže zhoršiť.Takze ešte by som počkala aspoň 2 dní ako sa to vyvinie.

autor
25. máj 2023

@deginko dik za radu

ja_mama
25. máj 2023

Dcerka mala taketo slabe kiahne, sice trochu viac vyrazok ale vobec nie ten typicky s velkymi vyrazkami....dr to diagnostikovala ako kiahne kedze bola dost dlhu dobu v kontakte s nimi, ze mozu mat aj takuto lahku formu. Tiez mala aj mierny sopel. A teda medzi deti nas pustila az o 1.5 tyzdna od prvej vyrazky. Na prechadzky do lesa a na zahradu sme chodili uz skor.

autor
25. máj 2023

@ja_mama medzi deti by som nešla to je jasné ani do obchodu,ide o to či môže vín či nepoškodil mu či už slnkom či vetrom

daja07
25. máj 2023

Ked ma uz chrasty tak nie je infekcny. Mozes ist kludne kdekolvek co sa infekcnosti tyka. Ale po kiahnach je prave dieta nachylnejsie chytit nejaku chorobu. Ak ms zahradu kludne nech tam je alebo aj na prechadzku ale nie na slnko. A nie do kolektivu aby sa on nenakazil ak je nachladeny

autor
25. máj 2023

@daja07 ďakujem ☺️

ja_mama
25. máj 2023

Na priame slnko radsej veru nie, ale vonku do tiena kludne mozete ist kedze uz ma len tie chrasticky.