Malí sa kolíše, kýva a hojdá. Máte s tým skúsenosť?

yasminapo
15. sep 2009

Ahojte,viete mi niekto poradit?
moj maly je z dvojiciek /chlapcov 21 mesiacov/, asi pred mesiacom sa zacal kolisat, kyvat,hojdat,dopredu a dozadu len ked sedi na gauci.
Je to ten pohyb ako maju deticky v nemocniciach ked sa pre ukludnenie takto pohybuju v postielkach.Lenze moj maly ma pozornost non stop, minimalne ho nechavam sameho,len odbehnem do kuchyne alebo sa chvilu venujem druhemu a zacne sa otrieskavat... ☹
robi to len na gauci kde je to makke a v ohradke sietovanej kde je to taktiez pohodlne...o stenu ani nic tvrde sa neodraza.Ked sme vonku nerobi to...
Neurologicke sa to nepozdava, absolvovali sme EEG /je ok/ ale musime ist na Magnet.rezonanciu,som dost znepokojena, viete mi niekto poradit?mate s tym skusenosti?

lucia_9
25. jún 2018

Je to ako antistresová loptička.Každý z nás si našiel to svoje.Ja som vždy kývala a aj kývem nohou keď som nervòzna alebo mačkám veci.Úplne normálna vec.

lucia_9
25. jún 2018

@lola15 Prečo chceš zo zdravého dieťaťa robiť choré? Viem, že mu chceš len pomôcť ale strašne veľa z vás rieši hovadiny.Ja kývem nohou aj ja sa kývem keď som nervòzna.Neviem zaspať.Zapozerám sa a ani nežmurknem.Časom si človek uvedomí čo robí v spoločnosti keď vyrastie.🙂 Ale pre tvoj pokoj môžeš zájsť k lekárovy.

katie23
22. jan 2021

@lola15 Asi to už je neaktuálne, ale ako ste dopadli?

lola15
22. jan 2021

@katie23 ahoj, syn ma teraz 15 rokov, kyvanie v takej miere, ako som pisala, prestalo. Uz len vynimocne pri nejakej hudbe sa trochu pohojda. Vsetky vysetrenia boli v poriadku, psychologicka, neurologicka. Len sa mu to asi pacilo. Sem tam upozornenie a hned prestal. Ale urcite by som to nepodcenovala, radsej pochodit po vysetreniach, ako si potom vycitat, ze sme to nechali tak. Snad som trochu pomohla odpovedou. Pekny den.