Mali ste už niekedy vyrážky zo sunaru?

wierinkaa
16. sep 2010

Chcem sa opytat, skusila som dat malej sunar 1 pije ho asi take 2 dni a vcera som zbadala ze ma na brusku take drobne vyrasticky a trosku na ruckach, ale akurat je trosku nachladena a berie kvapky fenistil a sinupret asi tak jeden den ja si myslim,ze to moze byt skor z tych kvapiek, alebo moze byt aj reakcia na mliecko taka ze sa vysipe???

katarina822
16. sep 2010

kolko ma mala mes. nemozu to byt potnicky? alergia na ten sirupcek tak to by sa vysypala cela. fenistil je nieco ako dithiaden pre najmensich . a zo sunaru ? asi skor by grckala. vacsinou do ukon.4mes. deti piju nutrilon Ha.

lubikaf
16. sep 2010

mne sa maly vyhadzal zo sunaru, lebo som chcela straaasne usetrit na mlieku, tak som raz kupila miesto Nutrilonu Sunar, a cely sa mi z neho vysypal. neviem kolko ma tvoja mala, Filip mal vtedy nejakych 10 mesiacov. krabicu ani nedopil, hned som sa vratila k povodnemu mlieku a od vtedy je ok.

traktor
16. sep 2010

myslim, ze to nebude zo sunaru...skôr sa tiez priklanam k potnickam , moze to byt z prasku na pranie alebo kedze berie ten sirup tak s toho....pokial ti inak sunar dobre znasa/ myslim, tym ze nezvracka, neboli ju brusko.../, tak nevidim dôvod ho vymenit za ine mliecko...drahe *znackove* mliecko este nezarucuje, ze ti ho dietatko bude tolerovat 😉

bejkka
16. sep 2010

mne sa stalo to isté, malý dostal výsyp po tele, najmä po hrudníku - drobné červené vyrážky, tiež asi 5 dní ako začal papať 1 x denne sunar, zatiaľ to ale neriešim, čakám ako to bude postupovať - či je to fakt z UM.

kaktusik007
17. sep 2010

nas sa vysypal z beby ha, drobne cervene vyrazticky, ako popisujes, plus este mal po nozickach take akoby hrosia koza.... proste len vyrazky, bez farby, bez cohokolvek.... ak si nemenila prasok na pranie a ani sposob plakania, tak je to zo stravy, nema to z coho ineho byt... ak to nepreslo do 12 hodin, tak ani potnicky to nie su....
sli sme na gastro, tam zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, odvtedy papame mliecko neocate (ktore je poriadne hnusne a riadne smradlave 😝 ) a asi za take 2-3 tyzdne sa tento stav upravil a uz je v pohode....

takze... kludne to zo sunaru mat aj moze, ak nepomaha fenistil - ten je viac menej kvoli alergii, tiez ho berieme, tak... by som to riesila s pediatrom v poradni 😉

mackulka
18. sep 2010

Prosím Vás chcela by som požiadať o radu. Náš malý sa začal vyhadzovať na brade, troška bruško a pod pazuchami, postupne sa to rozšírilo na celé telo, nie sú to malé pupáčiky, ale červené vyrážky, niektoré ako mince, iné malé ako po uštipnutí. Povedali mi, že je to alergia na potraviny, bude mať 9mesiacov, v nemocnici mu nijak nepomohli a stále sa mu to objavuje po vyprchaní lieku. Sunar som mu dávala od 7mesiacov, do vtedy bol kojený. Teraz v nemocnici 6dní, nič nejedol, iba mlieko, tak ako mi nakázali a stále mu to neustupuje, vraveli, že pravdepodobne má stále v tele tú látku,kt. mu uškodila. Môže to byť aj zo sunáru? Máte s tým skúsenosti? Ďakujem za pomoc.

clostilka
19. sep 2010

naša malá sa vyhádzala tiež z mlieka tak sme ho zmenili a do 14 dní mala pokožku OK, môže to byť potravinová alergia