Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

danilka
2. feb 2012

@dendy1 ale mne doktorka povedala že sa to robí asi nejakou sondou cez konečník ale dúfam že malým detičkám to tak nerobia

gazovicka
3. feb 2012

ahojte... ako dlho trvalo vasim detickam, kym im zmizol hemangiom? ak teda zmizol... moj maly ma 3 mesiace a ma ho na "vajickach" ... zda sa mi, ze to s nim rastie a vobec to nemizne... boli sme aj u lekarky s tym, vraj sa to bud vstrebe alebo to ostane ako materske znamienko, ale chcem sa spytat, ze keby to zmizlo, je to viditelne a ako dlho to trvalo? mate niekto s tymto skusenost?

dendy1
3. feb 2012

@danilka No to dúfam nie. Ako som Ti písala nám robili len to + očné vyšetrenie a kontrola na neurologii. Možno niekto ešte k tomu niečo napíše, alebo si normalne zavolaj na neurologiu nám tam dali ten sprievodny listok.

danilka
3. feb 2012

@dendy1 ďakujem za odpoveď, no skúsim tam zavolať a spýtam sa že ako bude vyšetrenie prebiehať.

dendy1
3. feb 2012

@danilka pozri sa sem, tu je to tak napísané, ako som písala ja. http://www.diagnostickecentrum.sk/ultrasonograf... Myslím si, že u vás to tiež tak bude, nemusíš sa stresovať, len sa divím, prečo Ťa tá doktorka tak nastrašila - ona by to mohla vedieť 😠 tak neboj 😉

rebekaa
7. feb 2012

@kanhwa ahoj chcem sa opytat tvoja dcera ma h. na licku? necitala som vsetky tvoje prispevky len ten posledny a chcem sa opytat ci sa jej to neda odstranit laserom, lebo aj moja mala ma h. na licku a boli sme vo Zv na laser.

kanhwa
7. feb 2012

@rebekaa ano na licku, alebo skor v licku. zvonku je ten cerveny fliacik asi len pol cm, ale vo vnutri v licku je hrcka cca 3 cm ☹ takze nam cievny chirurg povedal, ze lase nema zmysel, ze ten vnutrajsok by tam aj tak ostal.
a vy to mate ako? a laser vam pomohol?

rebekaa
7. feb 2012

@kanhwa no my sme boli zatial len raz na laser, moja malinka ma tiez na licku na pravej strane a poviem ti pravdu, ze nikto mi nepovedal aky je hlboky.. ako vam to zistil chirurg kolko ma h. vo vnutri? teraz by sme mali ist druhykrat na laser, tak uvidim.. po prvom raze sa to nezvacsuje, urobila sa jej tam taka mala modrinka, kt. po case zmizla a ma ho bledsi od stredu. dufam, ze ten laser pomoze.. a co ine vam radil, ked je taky hlboky?

kanhwa
7. feb 2012

@rebekaa no ona ma cele to licko asymetricke, uplne horuce a aj pohmatom citit, akoby mala vo vnutri gulicku 3 cm. boli sme s tam aj na sone a aj na magneticku rez. tento piatok a potom snad operacia.

rebekaa
7. feb 2012

@kanhwa chcem ta poprosit ak mas nejako fotku ako to vyzera neposlala by si mi ju? len by som chcela pozriet, ze aky h. sa neda ostranit laserom, ze ci nahodou aj zbytocne nechodime aj my.

juliap
7. feb 2012

@gazovicka nas Jarko ma od narodenia na paticke, trosku, ako rastla nozka, sa mu roztiahol, ale zatial je rovnakej farby ... od dr mam informaciu, ze do 5 rokov by mu to malo pomalicky miznut /nemame hemagiom vystupujuci, len plosny/, len ak by nastali nejake komplikacie, ze by zacal rast, alebo stmavol, alebo mu zacal vystupovat nad povrch, tak by to riesila niektorym zo zakrokov ... takze zalezi aj od toho, aky typ mate, ak podobny tomu nasmu, tak do 5r sa zvykne rozptylit

kanhwa
7. feb 2012

@rebekaa davala som fotku na str. 25, ale medzitym to uz je vacsie.

rebekaa
7. feb 2012

@kanhwa idem pozriet

rebekaa
7. feb 2012

@kanhwa aha tak to je aj okom vidno, ze to ma aj vo vnutri.. moja to ma len taky cerveny fliacik a dovnutra nic necitit len to je trosicku na povrchu ked prejdem rukou.. no dufam, ze nam pomoze ten laser... a vam co radili, chirurgicky odstranit? alebo ako? drzim vam palce velmi

miamia3
7. feb 2012

@gazovicka môj synček mal hemangióm na dlani, do jedného roka sa poriadne zvačšil, bola to taká červená vypuklina strašne viditeľná na štvrť dlane, teraz má 9 rokov a ani náznak, ked sa bližšie pozriem viem že to tam bolo, má akoby tie čiarky na koži trochu iné , ale farba kože je totožná s ostatnou, takže ani fliačik nič tam nemá, v 7 rokoch to úplne zmizlo. Miznúť to začalo asi po dovŕšení 4 rokov, dovtedy to rástlo s ním. Držím palčeky aby zmizlo všetkým. Kamarátka mala na tvári pri oku, definitívne jej to zmizlo v 8 rokoch, nič tam nemá ani bodku, povedala mi to len v súvislosti so synom, aby som sa nebála , že to zmizne.

cicuska9999
7. feb 2012

ahojte baby chcem sa spytat ak vase prve dietatko malo hemangiom, ked ste mali druhe dietatko ci malo tiez hemangiom. dakujem

veronica1
7. feb 2012

@cicuska9999 - moja prva dcerka hemangiom nemala a syncek ma az 2, cize podla mna to nieje tak ze ked to ma jedno dieťa, musi to mat aj druhe.

majonka79
8. feb 2012

@danilka Presne ako ti píše dendy. My sme boli v tento pondelok na Kramároch, čakali sme skoro 1 mesiac na termín. Je to úplne bezbolestné. Nám pri tej príležitosti zistili ( na to v pôrodnici pri skríningu neprišli)!, že má ľavú močovú cestu širšiu...takže nám pribudla na Kramároch ďalšia ambulancia. My sme tam už ako doma ☹

majonka79
8. feb 2012

@danilka Vôbec...rovbia to ako sono v tehotenstve...naša ma hmg na hlavičke, cca 0,5 x 0,6 cm.

danilka
8. feb 2012

@majonka79 Ďakujem za odpoveď, upokojilo ma to, aspoň sa nebudem báť zavolať a objednať malého na vyšetrenie. Náš drobec má až tri ale už mu blednú, len zrazu po roku nás poslali aj na sono či to náhodou nemá aj na vnútorných orgánoch, tak dúfam že nie! Vaša Natálka to má maličké..prajem jej, aby to čo najskôr zmizlo 🙂

bubina76
8. feb 2012

@cicuska9999 To tazko povedat. Moja prva dcerka hemangiom mala, druha nie a tretia tiez ma. Najstarsej ho vyoperovali von, mame pokoj. No a najmladsia je teraz na liecbe betablokatormi,ale kedze nezabrali a hem. stale rastie,pridali nam aj kortikoidy.Videla ju aj geneticka,ale vraj to geneticka vada nebude. Tak asi len "nahoda" :-/

stankadca
8. feb 2012

Maminky, prosim Vas, ako je to na Kramaroch na izbach? Ja si odstrekujem mliecko, lebo maly sa uz nechce prisat, takze mu ho potom musim prihrievat. vacsinou flasku oblejem vriacou vodou z kanvice. okrem toho ho aj prikrmujem a neviem, ako to bude v nemocnici. kedze malemu zrejme idu zubky, lebo sa v noci nonstop budi /niekedy aj 15krat/ a casto mu musim mliecko dat aj v noci, tak si neviem predstavit, ako to bude v nemocke a kde budem v noci buntosit bud s odsavackou alebo prihrievanim.
mam si vziat kanvicu z domu? ci je to tam nejako poriesene? asi velmi stresujem, ale uz sa to blizi a ja som na nervy 🙂
vdaka 😉

dendy1
8. feb 2012

Ahoj @stankadca, je tam 1 kuchynka pre maminky s 1 kanvicou a 1 mikrovlnkou. Na izbe ste 2, ak náhodou by bol nadstand. izby sú jednolôžkove. Ak budeš hore aj 20 x za noc, myslím ze každá normalna spolubyvajuca to pochopí - si tam kvoli chorému dietatu, nie na dovolenkovom pobyte. A nikto dopredu nevie, ako to bude jeho dieta znasat. Aj keď vacsinou to tie deti zvladaju ovela lepšie ako matky. Ja som napr. od cca 5 ráno pochodovala po chodbe s malou v manduce, lebo už nechcela zaspat, tak nech sa vyspí aspoň spolubyvajuca 🙂

articocka
8. feb 2012

@katuska01 no moje dvojicky mali hemangion a mala ho stale ma je presne v tej jamke nad krkom ale bude tam mat vlasky , malemu do pol roka zmizol. Moj prvy syn ho myslim ani nemal.

stankadca
9. feb 2012

@dendy1 Ahoj Deniska, dakujem velmi pekne, to je super, ze tam je kuchynka. Som zvedava, ci tam vobec pojdeme, kedze malicky sa rano zobudil a ma soplik a asi trikrat uz aj zakaslal :-/ Uz tak velmi som chcela, nech to mame za sebou a teraz sa bojim, ze tam ani nepojdeme ☹ ak si dobre pamatam, tak drobec nesmie mat ani soplik, vsak?

vintinka
9. feb 2012

Ahoj@stankadca ,uplne ta chápem ako sa asi citiš my tam nastupujeme teraz v pondelok 13.2 a tiež som nervozna aby neochorela ...všetky vyšetrenia už máme za sebou ,ešte zajtra k pediatričke pre papier a potom začnem balit...držím palce ono detičky niekedy kýchaju aj celý deň a nič z toho tak sa nestresuj...

stankadca
9. feb 2012

@vintinka Jeeej, tak to by sme sa tam mali stretnut. my nastupujeme 14.2. na kolku vam kazali prist? nam na 8. 00 rano, radsej by som bola, keby to je neskor, ale co uz, tak pojdeme uz o siestej z domu 🙂
prsoim ta, ake vysetrenia si dala malej robit? mne povedali len krv, ale ja som pre istotu dala urobit aj neurologicke a sono vnutornych organov. len to ocne sa mi nepodarilo vybavit.

vintinka
9. feb 2012

my máme prist okolo desiatej ...ešte v auguste nám robili sono,rtg hrudnika ,predtym ked to sledovali ešte som ani netušila že budu operovat tak sme boli skontrolovat oči,neurologia a poslali nás na kožné do BA tá dr.dala urobit to spominané sono a rtg...potom som bola raz na kontrole na chirurgii a vtedy mi dali aj termín na teraz...tento tyžden som musela ist na krv,moč a ešte zajtra mi dá moja pediatrička správu na prijem ešte ju chce vyšetrit hrdlo a popočuvat...

vintinka
9. feb 2012

dobre si urobila s tymi vyšetreniami ,hlavne sono ich zaujímalo či to nemá aj inde...očné myslím nebude problém to možeš aj po operácii alebo ani nie ...a čo malý drží sa ...???

zuzanamolnarova
9. feb 2012

@stankadca @vintinka ahojte aj my nastupujeme na Kramáre 13.2. tak sa iste stretneme. zatial sa držkajme všetcia, a nech všetky operácie dopadnú čo najlepšie 🙂