Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

kataina
11. aug 2015

@nika_13 tak vam držím palce, nech to pomaly a isto zmizne. Teraz už viem, že aj trpezlivosť treba. Moj maly mal po narodeni na očnom viečku take červenšie ako keby plakal, podla mna otlačene pri pôrode a pri prvej navšteve na kožnom mi Dr povedala, že aj to je hemangiom. Ale odvtedy to už nikto nevidel, bo to zbledlo a nie je.
A ešte pikošky, aby si bola pripravena: kožna mi hovorí: možno to zmizne a možno to bude rasť cely život a bude to mať na celej ruke. Ved budte rada, že to nema na tvári.
To akoby mi povedala," budte rada, že sme mu to neurobili na tvari"
raz na kontrole, ked to už skoro ani nebolo vidno hovorím kožnej: ako krásne to mizne... A ona mi na to: "ved sa netešte, môže mu to rasť do hlbky" Akože silou mocou mu dačo najdu, ani trošku optimizmu
Držte sa
Katka

sansine
11. aug 2015

@nika_13 timolol mast zacala zaberat tak este pockame s liekmi.

nika_13
12. aug 2015

@kataina ahoj, bože to je sila ten "profesionalny" prístup, naozaj humánny a ohladuplný. na VS by ich mali ucit ako maju komunikovat s pacientom a hlavne rodičom, pretože vsetci sme na ne citliví. snažím sa byt trpezlivá ale je to tažké ...a niektorý ludia su taký netaktní a nepríjemne "čumia"...

nika_13
12. aug 2015

@sansine tak skusime aj my 🙂

nika_13
13. aug 2015

@sansine ahoj, prosím ta tu mast Timolol kupujes u nás v SR? dnes mi totiž v lekárni povedali, že len na Ukrajine ho dostat ...?

sansine
13. aug 2015

@nika_13 nie. Nam ho dala dr. Sejnova na onkologii na kramaroch.

meganka13
14. aug 2015

Nám naša lekárka predpíše Timolol očné kvapky a z nich nám v lekárni spravia mastičku

26kikuska26
14. aug 2015

@meganka13 nam tiez tak

nika_13
14. aug 2015

ahojte a je niektorá z Vás z Košíc? lebo u nás v lekárni sa na mna dívala akoby som žiadala liek na nejaku nevyliečitelnu chorobu...musim sa opýtat našej pediatričky ale zatial mi nič také neodporučala :(

nika_13
14. aug 2015

@sansine ahoj, a v lekárni ti ten krém normálne vydaju ? nechápem tie rozdiely...

meganka13
14. aug 2015

Zatiaľ som s tým nemala problém a dávali sme robiť už v rôznych lekárňach, ale máme jeden recept na kvapky a ďalší na prípravu tej mastičky, takže nemajú čo riešiť

dana_l
15. aug 2015

@uzsomtu vam to vyoperovali? ja tu poznam jedno dievcatko, malo podobne na hlave - na cele. vyzeralo to akoby si kdesi poriadne buchla hlavu. a zmizlo jej to same, ked mala asi 6 rokov.

sansine
15. aug 2015

@nika_13 neviem. My sme zacali liecbu v auguste este len a krem sme dostali uz zarobeny.

sansine
15. aug 2015

Ahojte. Aku koncentraciu timolol kvapiek obsahuje mast ktorou potierate hemangiomy? My mame 1% a zda sa mi to malo!

uzsomtu
16. aug 2015

@dana_l nám to vyoperovali, Babala nám odporučil operáciu, lebo jej to rástlo a vysoké riziko poranenia.

nika_13
17. aug 2015

@dana_l ahoj, aj my to máme na hlávke (hranica cela a vláskov)ale operáciu nám neodporúčali, uprednostnuju operácie skor na iných miestach, prípadne ak to obmedzuje vývin iného orgánu napr. oko, nostek a pod...nám odporúčali liečbu propranolom kvôli bezpečnosti - poranenie a následné krvácanie.

fedorkova121
17. aug 2015

Ahojy.Chcem sa spytať či tu mate niekto skusenosť chorobou Vrodeny nenadorovy nevus-flameus nevus.dakujem za odpovede

silvik4
23. aug 2015

Ahojte ja mam na ruke asi vo velkosti 2 eurovky chcem sa opytat je tu nejaka mamicka co ma dietatko -dievcatko a ono nic nema. Ja som momentalne tehotna a trosku sa obavam aby to nemala aj nasa pupavka. Dakujem

nika_13
23. aug 2015

@silvik4 ahoj, od lekara mam info že to nemusí dietatko mat 🙂. a ty to máš od narodenia?

silvik4
23. aug 2015

@nika_13 ano od narodenia ")

meganka13
24. aug 2015

@sansine my máme 0,5% a pekne miznú, natierame necelý rok

sansine
24. aug 2015

@meganka13 my len 0,1 % a doktorka na onkologii povedala ze nevedia namiesat silnejsiu koncentraciu, pretoze by to bolo moc tekute! Tak neviem asi si vymysla! A nevies ako vam tu mast miesaju?
By som jej povedala! Nevyhoda nizkej koncentracie je aj to ze to musime az 4krat denne natierat. Aj v noci. Vy ako casto?

meganka13
24. aug 2015

@sansine neviem ako presne to robia, ale na oboch receptoch pri kvapkach aj pri masticke som mala napisane 0,5%, akurat dnes som dala robit a zajtra si po nu idem tak sa mozem spytat. Nasa nie je nejaka velmi tekuta, natierame rano a vecer

sansine
24. aug 2015

@meganka13 dakujem a co presne, prosim ta, mate na tych receptoch napisane? Po akej dobe ste zacali vidiet ze hemangiom ustupuje?

nika_13
24. aug 2015

ahojte, aj mna to zaujíma, opýtala by som si recept od nasej pediatričky, dík moc

meganka13
24. aug 2015

@sansine jeden recept je na tie očné kvapky Timolol 0,5% a na druhom je len napisany mastovy zaklad s ktorym sa robi masticka, no uz si nepamatam presne co to bolo. Ale asi to nebude nic narocne ked mi povedali ze masticka bude hotova za 20 minut. Ale ja mam 15 mesacne dvojicky a 20 minut v lekarni este nezvladame 🙂. Nam to zacalo miznut po par tyzdnoch, ale ako som uz pisala my sme mali 25 malych hemangiomov po celom tele. Niektore boli ozaj iba ako cervena ciarka. A prave tie drobne mizli velmi pomaly a tie vacsie nam zacali blednut skor, splasli a postupne boli uz takej farby ako koza az sa uplne zmensili a zmizli. Hemangiomov je viacero druhov, podla toho sa aj vybera terapia, tak neviem, mozno ak su vacsie trva to dlhsie, alebo pri niektorych toto vobec nie je vhodna liecba. Onkolog by to mal vediet posudit najlepsie

sansine
24. aug 2015

@meganka13 dakujem za tvoju odpoved. Chodime na onkologiu tak hadam vedia co robia! A vam prajem aby vam vsetky zmizli!

nika_13
26. aug 2015

@petronka ahoj, prosím ta možemi mi napísat kde a aký velký ste mali/máte hemangiom? prečo vám odporúčili propranolol? Nám sa za mesiac a pol zvacsil o 1 cm a pravdepodobne na onko odporučí propranolol. to ste museli brat celé dva roky? dakujem ti velmi pekne

almea
26. aug 2015

Mojmu sa hemangiom spravil ked mal 2 mesiace a zvacsoval sa asi mesiac. Mal ho na spanku vo velkosti 1 cm. Bala som sa, ze bude rast, ale zastavilo sa to. A do 2 rokov uplne zmizol bez liekov a zasahov.

nika_13
27. aug 2015

ahoj, my ho máme velký 4x4x1 preto nám odporúčaju propranolol - z dovodu rizika urazu a krvacania
@almea