Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

ddelfinn
14. mar 2016

@mircalla aj my sme absolvovali vsetky tieto vysetrenia 🙂 nemusis sa bat
@evulatt

ddelfinn
14. mar 2016

@evulatt a pomohli vam tie homeopatika?

evulatt
14. mar 2016

@ddelfinn Nam zrovna nepomohli,ale on nam aj hovoril,ze niekomu to zaberie a niekomu zas nie,ale snaha bola

mircalla
14. mar 2016

@ddelfinn dakujem a ako ste dopadli? my to mame zatial len jednu taku malu bodku na nozke

evulatt
14. mar 2016

@mircalla ahoj aj my sme to vsetko absolvovali,to je bezny postup.za mesiac ideme do BA na kontrolu po 3 mesiacoch,tiez na ocne ,aj na kozne a rozmyslame ci,vyskusat tie betablokatory.uvidime,zatial budeme brat homeopatika a cakat,ci sa nestane zazrak 😃

mircalla
14. mar 2016

@evulatt a mate toho nejako viac? co kokrente na tych oddeleniach pozeraju, ci to neni na vnutornych organoch? vela toho zatial neviem

evulatt
14. mar 2016

@mircalla ano, mi to mame pri ocku,takze nam kontroluju aj ocko, ale nastastie je to len povrchove a na koznom nam pozeraju ten hemangion.na sone bruska sme boli,to bolo v poriadku a neurologia tiez,toho sa neboj ,to nic neni.

mircalla
14. mar 2016

@evulatt dakujem za info, dali nam aj tak strasne neskory termin, nic neni volne
ale lekarka hovorila, ze je toho teraz vela

evulatt
14. mar 2016

@mircalla neni zac,drzim palce

karkulka1976
14. mar 2016

Ahoj. Moja dcérka mala asi 1cm hemangióm vystúpený nad kožou v oblasti začiatku zadočka. Kožná nám odporučila chirurgický zákrok, ale to som odmietla. Začala som hľadať alternatívu, už keď mala dcérka 2 mesiace. Na odporúčanie som obtelefonovala niekoľko laserových centier, ale odmietli ma, že je ešte maličká. Nakoniec ma prijali v laser. centre vo Zvolene, kde jej to postupne vypaľovali laserom. Boli sme tam asi 6 krát, lebo sa to musí robiť postupne. Ošetrenie trvá len niekoľko sekúnd, takže sa to dá vydržať. Zostala jej tam len malá jazvička a máme navždy pokoj. Dcéra je už veľká puberťáčka a aj ona mi ďakuje, že som to poriešila, ešte keď bola bábätko, ani si to nepamätá. 🙂 🙂 🙂

ddelfinn
14. mar 2016

@mircalla presne tak, je toho teraz strasne vela som sa pytala jedneho lekara preco a on mi povedal ze to bolo vzdy, len sa neriesili male cervene bodky ktore zmizli casom 🙂 tie vysetrenia su v pohode len to zabere cas, pobehat vsetky oddelenia. my sme dnes boli na kontrole u Dr. Sejnovej. Betablokatory zatial odkladame, mame nato este cca 2 mesiace sa rozhodnut. mala to ma na dlani a z toho sa jej urobila cievna anomalia na chrbte ruky.

katka48
14. mar 2016

nam povedali, ze to zvykne uplne zblednut a vstrebat sa, dcera mala na hrudniku. a tak sa aj stalo. ma 16 a je to uplne neviditelne. uz v skolke to bolo bledsie a ani neviem kedy to zmizlo. spociatku sme chodili na meranie, ci sa to nezvacsuje.

katren32
15. mar 2016

ahojte moj syn ma hemangiom v ustach na podnebí ,odnarodenia chodime do martina na zubnu chyrurgiu tam mu to sleduju,povedali mi ze sa stym neda nic robyt ma to na blbom mieste,musi si davat pozor aby si to nepoškrabal jedlom alebo nepichol ceruzku do ust.Na poslednej kontrole mi povedali ze mu bude treba spravit magneticku aby vedeli ci to nema aj dovnutra.Je tu este niekto kto ma takto schovaný tento hemanliom?

1lusia1
21. mar 2016

@dada2007 zdravim. Vidím to ze ste dávnejšie písali o hemangiome. Mam polrocnu dcérku a máme tam kde vy len na spodnej pere. Prosim ako ste to niecili?

1lusia1
21. mar 2016

@katren32 liecili

1lusia1
21. mar 2016

Zdravim. Mate

1lusia1
21. mar 2016

Prepacte blbne za prechádzajúce komentare blbne mi net ale chcem sa informovať ako ste liečilo hemangiom na pere zvnutornej strany. Mam polrocnu dcerku a ma ho uplne červený a vystupeny, idú zubky uz mame 2 a bojim sa ze si to bude kusat.

katren32
21. mar 2016

@1lusia1 🙂 ak to bolo mne tak moj ho ma na podnebi cize jemu to nijak nezavadzia ,nic nam nato nedali ańi nic nerobili len sleduju

1lusia1
21. mar 2016

@katren32 a kto vam to sleduje? Nam to 2x pozrela pediateicka aj to mojom vyzvani. Preto nie som v klude.

mircalla
21. mar 2016

baby prosim co robia na tom ocnom? vraj tam budeme hodinu. rozkvapkavaju ocka? ako to vase deticky zvladli? dakujem za info

katren32
21. mar 2016

@1lusia1 no keďže je to v ústach patrí to na zubné a zubár nás poslal do Martina do fakultnej a tam to sledujú

1lusia1
21. mar 2016

@katren32 dakujem za info

1lusia1
21. mar 2016

@dada2007 zdravim. Prosím Vas ako malinkej liecili hemangiom kedze ho ma na pusinke?

1lusia1
23. mar 2016

@maria11 zdravim vas. Môžem vas do sukromnej správy poprosiť o kontakt do Brna Mudr. Faberovej? Mame tiez hemangiom ale na spodnej pere zvnútra. Rada by som to riesila s odbornikom. Dakujem.

1lusia1
24. mar 2016

Prosim Vas ak tu ešte v tejto teme komunikuje ako to funguje u MUDr. Babalu? Cely deň sa tam neviem dovolať teda ak mam správne číslo (z netu). Viete mi poradiť tie co ste tam už boli? Kedy sa dá volať a sme číslo (do sukromnej správy mi prosim napiste). Dakujem.

mircalla
24. mar 2016

Nikto nevie, co sa deje na tom ocnom?

ddelfinn
25. mar 2016

@mircalla ako myslis co sa deje? ako vysetruju? rozkvapkaju ocka a pozeraju do nich takym cudom co drzi dr. v ruke a co svieti do oci

mircalla
26. mar 2016

@ddelfinn myslela som co robia, ci rozkvapkaju ocka a co konkretne pozeraju
bohuzial som si dnes vsimla, ze mala to ma aj vzadu na hlavicke, som z toho nestastna - asi 2x2 cm
predtym mala len malicky fliacik na nozke

Byva to, ze sa to rozsiruje a zasahuje to viacere miesta? Obavam sa. ze sa to bude zhorsovat.

ddelfinn
27. mar 2016

@mircalla to na hlavicke ma na vrchu hlavicky taky fliacik? to ma aj nasa a doktorka povedal ze to maju skoro vsetky deti na tej hlavicke ze je to podobne jak hemangiom ale nie je to on

mircalla
27. mar 2016

@ddelfinn nie vzadu pod vlaskami, skoro uz ako zacina krk, vypada to, ze to je ono