Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Podkožný hemangióm a liečba betablokátormi... KE

bmiroslava
9. sep 2018

Ahojte maminy, synček ma na hrudníku podkožný hemangiom a ideme do KE na liečbu betablokatormi. Rada by som vedela, aké mate skúsenosti a ako prebiehala liečba u Vás, ktoré máte detičky s hemangiomom? Mali nejaké vedľajšie účinky? Ako dlho trvala liečba? Zmizol vašim detičkam hemangiom?
Za každú odpoveď a info ďakujem !!!

kondelova
10. sep 2018

@bmiroslava my sme ho mali pri oku bola som s dcerou v bratislave na očne a tam je do toho pichli kordikoidy a začalo sa to stracať keď sme šli na druhu injekciu tak to už nebolo skoro vôbec vidno teraz už neviem kde to mala uplne sa to stratilo

lubik87
10. sep 2018

A ma ho v tele že idete na liečbu ? Môj malý mal podkožný na špici nosa , vystupeny na opaku dlane , a plochy na pravom vonkajšom kútiku oka. Chodili sme len 2 krát do roka na kontrolu ku kožnej a na sono či sa mu netvoria v tele ... Nedali nám žiadnu liečbu.len dávať pozor na poranenie ..ja som si našla na internete krém arnica že pomáha vstrebávaniu hemangiómu tak som natierala 2 krát za deň ...malý má 5 a na ruke mu ostali ešte zhluky žiliek..ale tam mal obrovskú bordovu vysokú škvrnu takže to zmizlo.paradne...celkovo tak asi do 2 rokov sa tie zvyšné stratili

bmiroslava
autor
10. sep 2018

@lubik87 malý ma podkožou cca 2,5x3cm pri pravej bradavke a zväčšuje sa smerom k hrudnej kosti, nam ho nie je tak vidno skôr taká hrča a presvita cez kožu
@kondelova kortikoidami to nechcem riešiť a vraj u nás je aj tak lepšie liečba betablokátormi

kondelova
10. sep 2018

@bmiroslava to ja neviem moja dcera to mala pred 8 rokmi

lubik87
10. sep 2018

@bmiroslava no naše nerástli tak asi zato idete na tú liečbu aby vám neprerastol ...

bmiroslava
autor
10. sep 2018

@lubik87 asi tak, v priebehu asi 2-3 mesiacov to bolo z 1,9x0,8 na 3,5x2 takže sa to dosť zväčšuje a pomerne rýchlo

nicuka
10. sep 2018

My sme to mali tiez, dcera mala podkozny hemangiom pod lavym podpazusim. Volnym okom to nebolo az tak vidno, bola to taka jemna zdurenina. Nastastie jej to odstranili, lebo najprv bolo, ze sa to bude sledovat. Vtedy mala 8 mesiacov.

bmiroslava
autor
11. sep 2018

@nicuka ako odstránili? operačne? nám Dr povedala, že to budeme sledovať nakoľko sme to objavili keď mal 2 mesiace ale malý je predčasné tak sme chodili po kontrolách a z pľúcneho nás odporučila, aby sme to riešili pokiaľ je malý

nicuka
12. sep 2018

@bmiroslava áno, operacne. Bali sme sa toho, ale my sme boli radsej ta odstranenie ako za sledovanie. Prave v damskom klube na rtvs he detsky chirurg, on nas operoval. Skvely clovek

lili303
24. jan 2020

@lubik87 dobry den. Prosim vas ten krem ste mali odkial predpisala vam ho dr? Dakujem