Mali vaše deti hemangióm?

katuska01
12. dec 2007

ahoj malo niektore z vasich deticiek hemangiom?

zuzanamolnarova
9. jan 2012

kočky, volala som tam, sestrička nám povedala že tam môžme ísť každý deň od 8 do 14.00 hodiny, že jej najprv musia spraviť nejaké vyšetrenia sono a ešte neviem čo a potom že sa na ňu pozrie aj pán dr. 🙂 Babulky ďakujem vám za rady, budem vás informovať čo a ako 🙂

dendy1
9. jan 2012

@zuzanamolnarova ahoj, tak to číslo ti už @piskootka dala, je tam doktorka,ale potom si objednaj aj termín priamo u dr.Babalu, tiež by som nečakala, tento sa sám nevstrebe ☹ a je to na mieste, kde to veľmi zavadzia.
Na Kramároch operovali aj dosť malé deti, kým obehneš tie sono a iné vyšetrenia, ubehne pár mesiacov, tak sa pustite do boja, nech to máte čo najskôr úspešne za sebou 🙂

dendy1
9. jan 2012

@zuzanamolnarova o operácii potom napíšem viac, ale musím ísť uložiť malú 🙂

irsina83
9. jan 2012

@zuzanamolnarova s takym hemangiomom co mate vy treba daco robit a nie cakat 😉 aj nas ,,iba sledovali,, ...to je o nicom...treba konat 😉 poslem ti do IP 😉

zuzanamolnarova
9. jan 2012

@dendy1 Tie vyšetrenia trvajú tak dlho? Takže keď pôjdeme budúci týždeň do BA najprv sa musíme zastaviť u sestričky dr Babalu, ona nám potom vypíše výmenné listy na jednotlivé vyšetrenia? alebo ako? tak rýchlo mi to zložila že som sa nestihla ani normálne opýtať čo som chcela ☹ Tie vyšetrenia potom robia tiež tam? (v Detskej fakultnej nemocnici? )
Prepáčte že vás s mojími otázkami otravujem 🙂

dendy1
9. jan 2012

@zuzanamolnarova Vôbec neotravuješ, čo viem rada poradím 🙂 No, náš postup bol takýto: keď mala malá cca 2 týždne, začal sa jej ten hemang. objavovať. Naša detská lek. nás poslala na kramáre ku kožnej lek. tá nás poslala (v rámci Kramárov) na očné vyš, sono vnútorných orgánov, neurológia a potom s tými vyšetreniami k Babalovi. My sme našťastie nemali žiaden hemang. na vnútorných orgánoch. Samozrejme sa musíš všade objednávať a nakoľko tam chodí veľa detí nielen z Ba, ale aj širokého okolia, tak tie termíny sú dlhšie 😖
Babala nás potom pozrel, zhodnotil, že nevyzerá to tak, že by sa to vstrebalo, a je na nás, či to chceme dať odstrániť. To bolo v Júli. Nechcela som čakať, kým je malá, lepšie to znesie - tak sme sa dohodli, že sa máme ukázať v septembri a dohodneme sa čo a ako. Ak by sa to do sept. zhoršilo, mali sme prísť hneď. V septembri nám dali termín na operáciu na koniec novembra - vraj kvôli zdravot. poisťovni. No a predoperačné vyšetrenia sa robia u tvojej detskej lekárky. Takže prvý krát sme išli na kramáre, keď mala malá 5 týždňov a operovali ju keď mala 9 mesiacov 🙂 Možno to o niečo predĺžili prázdniny a dovolenky 🙂
Ak Ťa ešte niečo zaujíma, kľudne sa pýtaj.

stefit
12. jan 2012

Dobre, ale odkial sa to berie? Aj moja najstarsia 4-rocna to ma, tiez nam tvrdili ze do 6r.to zmizne, zatial nebadam ziadne zmeny...volame to jahodka, ma to presne hore na pleci.

kanhwa
12. jan 2012

@zuzanamolnarova joooj, pripajam sa k ostatnym babam - fakt necakajte. je to na blbom mieste, aj pri pohybe to moze obmedzovat a lahko by sa to mohlo aj poskriabat a krvacat. k dr. babalobi sa mozete objednat aj na presny termin aby ste nemuseli cakat, stoji to 4 €.
babule my ideme akurat dnes - po druhej navsteve prislubil, ze to bude operovat, ale vraj pockame este do januara. som zvedava, co dnes povie.

kanhwa
12. jan 2012

@piskootka
@dendy1
krasne to slecnam urobil - verim, ze aj my dopadneme nakoniec tak dobre.

zuzanamolnarova
12. jan 2012

@kanhwa ahoj ďakujem ti za odpoveď , aj vtedy si môžeš u neho zarezervovať presný termín keď nemáme ešte tie vyšetrenia spravené? nevieš náhodou?

kanhwa
12. jan 2012

@zuzanamolnarova ano my sme boli takto uz na prvy termn a on nam odporucil, ze ake vysetrenia treba absolvovat. aby sa zistilo, ci nie su dalsie hemangiomy na vnut. organoch. ale mozno by bolo najlepsie, keby vas vas doktor na ne poslal a potom by ste isli rovno k nemu aj s vysledkami, aby ste to nenatahovali, ako chces.
ide vzdy o tie iste vysetrenia a to konkretne sonografiu vnutrobrusnych organov, ocne vysetrenie, neurologicke vys. + sono mozgu. a on by vas poslal potom zrejme este aj na sono toho hemangiomu.

zuzanamolnarova
12. jan 2012

@kanhwa ahoj, akože myslíš si, že naša dr by nás mala poslať na tieto vyšetrenia tu u nás? a potom s tými by som šla do BA k Babalovi? Alebo sa objednať na termín k nemu a potom by nás on poslal na tie vyšetrenia? Prepáč ale nejak som to neporozumela 😝

kanhwa
12. jan 2012

@zuzanamolnarova to je tak, ze my sme isli najprv na odporucanie nasej pediatricky k nemu, on napisal spravu, ze treba tie vys. urobit a pediatricka nas na ne poslala. po ich absolvovani sme sli rovno k nemu s vysledkami znovu.
nam on priamo listky na vysetrenia nedal, ale neviem , ci je to takto v kazdom pripade, lebo ktosi tu pisal, ze tie vys. absolvoval na kramaroch.
tak som myslela, ak vam nejaky doktor ten hemangiom sleduje, tak on by vas mohol poslat a isli by ste do ba uz rovno s vysledkami.

zuzanamolnarova
12. jan 2012

@kanhwa aha, no už chápem 😀 ď a k u j e m
a ako vám dopadlo dnešné vyšetrenie?

kanhwa
12. jan 2012

@zuzanamolnarova
nuz my sme dnes tak dopadli, ze musime ist na magneticku rezonanciu, lebo to ma mala vo vnutri licka dost velke aby videl, ako je to tam prerastene s okolim. a vraj potom uvidi, ze ci bude operovat a ako.takze musime cakat na termin MR najprv niekolko tyzdnov a potom zas snad an operaciu. na MR musime byt tiez bohuzial dve noci hospitalizovani kvoli narkoze.
tak som rada, ze sme sa konecne niekde pohli a zaroven rozmyslma, ze preco nas neposlal na MR uz v novembri, ked sme tam boli naposledy...a mali by sme usetrene dva mesiace mozno....

zuzanamolnarova
12. jan 2012

@kanhwa no veď keď ste už tam boli tak prečo nie? otázky, otázky a otázky a čakanie a čakanie a stále len čakanie 🙂 Držím vám palčeky. Zajtra zase idem volať kvôli tomu termínu, dúfam že ho dostaneme. diky za radu 🙂 pekný večer

dendy1
12. jan 2012

@kanhwa
@zuzanamolnarova no my sme tie vyšetrenia absolvovali na kramároch: naša pediatrička nás poslala kožnej lek. na Kramároch a ona nás poslala na tie vyšetrenia na Kramároch a nakoniec k Babalovi.

zuzanamolnarova
13. jan 2012

ahojte, volala som dnes a hurrrráááá 😀 dostali sme prednostný temín 😀 ideme 26.1. na 16,45 juuuj už sa neviem dočkať 🙂 ďakujem vám všetkým, ste zlaté 🙂

zuzanamolnarova
13. jan 2012

to som zabudla ale iste viete k dr Babalovi 😲

elienka
15. jan 2012

tu som našla článok teda toto je úplný extrém, ale našťastie to dobre dopadlo vďaka beta blokátorom:
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-...

stankadca
16. jan 2012

Ahojte maminky, chcem sa vas spytat, ked ste boli na operacii na Kramaroch, boli tam pre mensie dticky monitory dychu alebo si mam vziat z domu vlastny?
Aj ked netusim, ci tam vobec teraz pojdeme, lebo termin mame 14.2. a Lukasko je teraz chory, ma podozrenie na slaby zapal pluc ☹(( tyzden som s nim chodila k lekarovi, ked mu este dokopy nic nebolo len mal soplik a on stale , ze to je dobre, to prejde a potom uz bolo neskoro ☹((
tak neviem, ci sa z toho dostane do tyzdna, aby sme boli tri tyzdne pred operaciou ok ☹
Babulky, a este jedna otazocka, citam tu, ze vsetky co ste sli s detickami na operaciu, ste mali urobene tie sona vnutornych organov a podobne vysetrenia? lebo nas na kramaroch pozrela prvykrat nejaka doktorka, ze Babala tam nie je a rovno nam dala termin na operaciu a ziadne vysetrenia.
dakujem

dendy1
16. jan 2012

@stankadca Tiež ešte používame monitor dychu, ale do nemocnice som ho nebrala, aj tak som mala plný kufor 😀 Nedajú ti ho tam, a ak používaš pre dieťa vankúšik, tak si vezmi svoj, lebo pre deti tam nedávajú ani vankúšik.
Ale nepotrebovala som ho, bola som stále pri malej a aj spala viac menej so mnou v posteli 🙂

piskootka
17. jan 2012

@stankadca Ahoj, so mnou na izbe bola mamina s takým malinkým bábom, mala monitor dychu, ale doniesla si ho z domu. Neviem či oni dávajú.
A nám dali vankúšik, ale my sme ho nepoužívali 😉
Verím, že Lukáško vyzdravie a pôjdete, nech to už máte konečne za sebou 🙂
Nám Babala odporučil si spraviť sono vnútorných orgánov, očného a neurológa. Dokonca to od nás aj pýtali, keď sme došli na príjem.

lukmaj
17. jan 2012

@zuzanamolnarova
Ahoj, Aaj nasa mala bola operovana na hemangiom, ked mala skoro 11m a zvladla to bravurne. Operoval, Dr. Babala, mozem len odporucit, skvely odbornik a velmi krasny ludsky pristup.
Teraz ma nasa mala 17m a jazvicku sotva vidno a to mala skoro 5cm ranu pod ruckou.
Drzte sa a neboj, vsetko dobre dopadne 🙂

stankadca
17. jan 2012

@dendy1
@piskootka
kocky dakujem...vankusik nepouzivame a ten monitor dychu vezmeme svoj. vyzera to tak, ze zavolam radsej do ambulancie Babalu a spytam sa na tie vysetrenia. lebo ja som tam bola len raz, u tej starsej doktorky a za dve minutky sme boli vonku aj s odporucenim na operaciu a vo vedlajsich dvarach nam dali termin, to bolo vsetko.
este raz dakujem, ste zlôate, ze ste mi poradili. prajem krasne mamickovnie 😉

megy2
17. jan 2012

ahojte,tak my sme boli dnes v PO na kontrolu s "hemacom",tak ten na hlavicke ma uz vraj aj novu kozicku takze sa sa to vstrebava....ale tie dva mini co mame na peceni,tak doktorka nastrasila ze ked budu rast tak to treba sledovat na onkologii,strasne som zlakla a hned ma napadaju strasne veci....mate aj vy niekto hemangiom aj na vnutornych organoch?????....nam idu este robit RTG pluc a na kardiologiu nas poslali....

kanhwa
18. jan 2012

Nuz baby,
ja vam mozem len zavidiet ten uzasny pristup a rychlost ako ste podopadavali na kramaroch a tiez tie terminy. My tam uz chodime pomaly ako na klavir a este sme sa k operacii stale nedostali ☹ teraz uz tyzden cakam, kedy mi zavolaju z babalovej ambulancie termin na magneticku rezonanciu, ale zatial bezvysledne ☹ takze zajtra tam budem volat ja...no a hemangiomu je medzitym uz plne licko a ked sme tam boli 1.x v juli, tak to bola len taka malilinka gulocka este 😒
vsetkym drzim palce samozrejme...

bubina76
19. jan 2012

@kanhwa Ja mam tiez niekedy pocit,ze kym nie je nieco do oci bijuce,velmi sa s tym nikto nezaobera. Ja ked som bola s Timi prvykrat u koznej s hemangiomom,sice nam odporucila rozne vysetrenia,ale tie terminy, ktore nam potom dali ☹ Sono o dva mesiace, neurologia vyse tri.. A ked malej pocas nasledujucich dvoch tyzdnov hemangiom brutalne narastol,hned nas hospitalizovali a v priebehu 3 dni sme mali porobene vsetky mozne vysetrenia, vratane sona, MRka, neurologie, ocneho, .. My mame asi taky typ hem. ako vy, tiez je pod kozou, ale Timi ho ma dost pri usku a dost velky 5x4x6 cm, smrk-smrk.

kanhwa
21. jan 2012

Baby ja som zuriva. Zaciatkom tyzdna mi mali z ambulancie babalu volat, kedy je termin na mag. rezonanciu a ked nic, tak som tam volala vo stvrtok, sestricka sa velmi cudovala, ze oni mali nieco vybavit. nakoniec si zrejme spomenula a v piatok sme dostali sms, ze mame termin na MRI na 16. marca!!!! ja vobec nechapem - prvykrat sme tam boli este v lete a takto nas stale natahuju. mozem vam vsetkym len v dobrom zavidiet, ako dostavate jedna za druhou terminy na operaciu. moja mala ma uz to licko 2x take velke ako to zdrave a ked to takto pojde dalej, tak na operaciu sa dostaneme mozno po roku, co tam chodime. ja uz fakt neviem, co si mam o tom mysliet 😒

piskootka
21. jan 2012

@kanhwa Tak toto je fakt neuveriteľné, prečo to tak všetko naťahujú nechápem ☹ Ach, na čo čakajú, keď sa to len zhoršuje? Podľa mňa by vás mali uprednostniť, kedže je to na tváričke a malá to má čoraz väčšie. .
Fakt ich tam v tej BA nechápem 😒
Joj, akoby sa oni cítili, keby to mali ich detičky a len by ich odkladali ☹
Držkajte sa mi, 16. marec je fakt ešte dosť ďaleko, len nech sa jej to viac nezhorší :(