Malo aj vaše dieťa boľavé kolienko a ani nezaplakalo?

jaruska8
24. apr 2012

Ahojte, moja dcérka sa v sobotu potkla o babkinu nohu a padla na kolienka, ani nezaplakala, no všimli sme si, že odvtedy akoby dávala pri chôdzi ľavú nožičku špičkou dovnútra a akoby mierne krívala, modrinku nemá nejakú výraznú. Už si namýšľam či tak nechodila aj pred tým, ale nespomínam si, určite by som si to všimla. 😒 ☹ Stalo sa to aj vašim deťom, že ani nezaplakali a pritom ich to bolelo????

lenka_b
24. apr 2012

Ja mojej malej stale ked sa buchne nieco pofukam.. A teraz ked spadne, tak si to fuka sama a ani nezaplace 🙂) Cize by som si z toho nerobila tazku hlavu.. Som si ista, ze ak by to bolo nieco vazne, a by ju to velmi bolelo, by ti to povedala alebo by plakala pri chodzi... Takych padov este bude.... uz teraz mam strach :( 🙂

janka_pn
24. apr 2012

moja vzdy reve 😅 teda ked sa buchne trochu viac....

hranolka22
24. apr 2012

Dcérka tak pred 2 mesiacmi tak spadla,nejako do nej strčil syn,spadla,ani som neviela ako,ale neplakala,len mi povedala,že spadla.ale zrazu som videla,že ani poriadne nemôže stáť,krívala a ledva chodila,ale neplakala. na otázku či ju tobolí tak vravela,že hej,ale neplakala-hrdinka 🙂
ale videla som,že má problémy s chôdzou,nemala modrinu ani odreté,ale radšej sme išli na pohotovosť,bola na RTG,mala to ok,doktorka jej dala na to masť a obviazala s tým,že je to "buchnuté,kvázi narazené"
Emka doma po troške skúšala chodiť lebo neobsedela a postupne sa jej zlepšovalo,o 2 dni už behala ako drak. možno má aj tvoja malá niečo podobné,nám to prešlo za 2 dni. držím palce nech je to ok

jasminet
24. apr 2012

my sme nad padmi a buchnutiami nikdy nehikali, neofukovali ju, nelutovali - doteraz ked sa udrie alebo spadne tak sa sama postavi, oprasi, utrie spinu a ide dalej. ziadne place a nareky a naozaj to niekedy vyzera skaredo.
ked ju uz nieco naozaj boli, tak vtedy zaplace a postazuje sa, ze ju boli noha, prst... takze myslim, ze by sa vasa ozvala keby to bolo vazne.... 😉

angua27
24. apr 2012

ahoj, môj syn vydrží veľa bez plaču. už v pôrodke sa na ňom sestričky smiali, že pri odbere krvi (a to ich nebolo málo), maximálne otvoril očko a spal ďalej.
doteraz je to tak, že ak nie je unavený, tak buchnutie, padnutie,... mu nevadí a nezaplače. aj keď si zlomil nožičku, plakať začal až po 20 minútach od úrazu.
ale myslím si, že ak by ju to bolelo, tak by sa ozvala. 😉

ivetkab.
24. apr 2012

@jaruska8 Nič sa neboj maminka. To že dieťa nezaplače nemusí nič predznamenať. Tak ako niekedy deti plačú pre každú blbosť, tak niekedy sa stane, že niekedy keby aj bolo na mieste, tak neplačú. Dcérka pri páde si to kolienko mohla aj silnejšie naraziť a môže ju to aj pobolievať. V takomto detskom veku je prirodzené, že deti si nožičku "šetria" a podvedome buď nedošľapujú, alebo chodia tak, aby bolo boľavé miesto čo najviac namáhané. Postupne by s tým malo dieťatko prestať a bude obe nožičky zaťažovať rovnako. V každom prípade ju sleduj, aby sa jej z toho šetrenia nožičky nevybudoval zlozvyk... 😀

daniella_vivien
24. apr 2012

moja neplace vobec, aj ked da poriadnu ranu, iba ukaze kde ju boli a pomojka sa 🙂