Málo bielych krviniek - leukopénia u dieťaťa

ave17
8. jan 2019

Baby prosím vás, diagnostikovali niektorej dieťaťu leukopeniu?Hranica ma byt od 4-9,a naša malá ma iba 2,9,ked som pozerala možné príčiny na internete, tak mi je až zle, a ďalší odber sa bude robiť až budúci týždeň, dovtedy sa zbláznim. Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Ďakujem

janinka9
8. jan 2019

@ave17 ahoj synovec mal pred rokmi to isté, bol sledovaný na hematológii a po čase sa všetko upravilo. Dnes je úplne v pohode, akurát je alergik.

nelinka2009
8. jan 2019

@ave17 no s tymto skusenost nemam, ale mam opacnu... nasa ich mala zas vela, tiez ma nic lepsie nenapadlo len internet a konik tu... a dam ti take male odporucenie, dufam, ze sa nenahnevas!!! nehraj sa na doktorku a venuj sa dietatu miesto tukania do pc... nakoniec jej vobec nic nebolo a u vas to bude rovnako!!! psychicka nepohoda matky dietatu na zdravotnom stave urcite neprida, ci uz je zdrave, alebo chore...

ave17
autor
8. jan 2019

@nelinka2009 ďakujem, nie nenahnevam, ja vidím vždy tie najcernejsie scenáre:(

ave17
autor
8. jan 2019

@janinka9 ďakujem...

janinka9
8. jan 2019

@ave17 nemas zac, asi som velmi nepomohla, nie som lekár ale upokoj sa, keby to bolo niečo vážne , vyskočia aj iné hodnoty zle. Synovec mal dokonca celý krvný obraz vykývaný a vsetko dobre dopadlo.

ave17
autor
9. jan 2019

@janinka9 no ja len budem dúfať v rovnaký koniec🙂 ja sa týchto diagnóz neskutočne bojím 😰

janinka9
9. jan 2019

@ave17 som rovnaká, vidím len najhoršie scenáre. To je asi tiež diagnóza- matka 😀

nelinka2009
9. jan 2019

@ave17 podobne... 😁😆😅😂 teraz maly nastupil do jasli a jediny kto ma z toho traumu som ja sama po precitani mk 😁😆😅😂

babulina
9. jan 2019

@janinka9 ja ako dieta som mala dlhodobo leukopeniu, v zasade so mnou nic nerobili.kontrovali len na hematologii a nejake vitaminy bkomplex,pyridoxin

ave17
autor
9. jan 2019

@babulina tiež si mala takéto slabé hodnoty?

ave17
autor
9. jan 2019

@nelinka2009 veru tak, my matky sme na to asi predurčené, chrániť a báť sa o svoje deti ako levice🙂 ale keby som mala povahu chlapa, svet by bol jednoduchší 🙂

babulina
9. jan 2019

@ave17 ano ziadna slava to nebola,hybala som sa ako na hojdacke v rozmedzi 2.4 - 4.5. Pozerala som stare spravy od mojich 11rokov az po 20tku.

ave17
autor
9. jan 2019

@babulina fiiiha, trochu si ma upokojila, a vidím že si sa v pohode dožila dospelosti a deti 🙂 ďakujem...

ave17
autor
9. jan 2019

@babulina a brali ti ak kostnu dreň, nejaká liečba bola, ci len pozorovanie?

babulina
9. jan 2019

@ave17 iba krv mi brali,nikdy nic ine. Od urciteho momentu v detstve ma sledovali na hematologii a pri kazdom tehotenstve sa mam ohlasit,tak to hematologicka uzavrela.Nepamatam sa, ze by okrem vitaminov som nieco brala.neboj dobre bude

ave17
autor
9. jan 2019

Ja totižto mam problém s krvou tiež, skôr opačný, ja som mala vysoké leukocyty, malo červených, tak som sa zľakla, čo je toto opačne 🙂 u mňa to bolo celé komplikovanejšie, u mňa sa brala aj kostna dreň... Od detstva som monitorovana na hematologii na Kramároch, vidím, že ty si z BA, nechodís tiež na Kramare? 🤣
@babulina

silviaeli
29. apr 2020

@ave17 dobrý deň..prosim Vás ako ste dopadli??moj má tiež nízke hodnoty a idem sa zblázniť 😔
Verim, že už je dcérka v poriadku..Dakujem za odpoved..Silvia

ave17
autor
29. apr 2020

@silviaeli dobrý deň, o dva týždne na to sa robil krvný obraz, hodnoty ukážkové, chvalabohu, dúfam, že u vás to bude rovnaké, držím prsty...

silviaeli
29. apr 2020

@ave17 super👍🏻🙏🏻..a prosim Vás a dávali ste dcérke nejake vitamíny tie 2tyzdne, alebo vôbec nic a upravilo sa to úplne samo??vdaka

ave17
autor
30. apr 2020

@silviaeli dala som pyridoxin a acidum folicum.... Vraj to mohlo byt spôsobené užívaním atb, ktoré dobraka vtedy cca 3tyzdne dozadu

silviaeli
1. máj 2020

@ave17 dakujem, no moj syn nebral ATB asi 2roky..ale začala som aj ja davat pyridoxin..ešte pozriem to druhe🤔
Tak dufam, že to trocha pomoze do ďalšej kontroly u dr...dakujem pekne za info 😉

mirka7777
25. jún 2020

@silviaeli dobrý deň. Môžem sa spýtať ako ste dopadli s výsledkami krvi na kontrolnom od ére? Synovi 2,5 rocnemu tiez zistili leukopeniu, tak sa toho tiež obávam. Ďakujem

silviaeli
26. jún 2020

@mirka7777 dobrý deň..po 10dnoch už mal vysledky v norme..akurat mal malo vitaminu D, bude dobre, nebojte😉

monikakrasnanska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikakrasnanska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka7777
12. nov 2020

@monikakrasnanska dobrý deň. Synček bol po 10dnoch na opakovaných odberoch a výsledky už mal v norme. Ale už linky na jednej strane mu ostali dodnes viditeľnejsie. Podľa slov doktorky muselo jeho telo len s niečím bojovať.

monikakrasnanska
13. nov 2020

@mirka7777 jej tak to sa teším nás čaká odber kostnej drene

monikakrasnanska
13. nov 2020

@silviaeli Dobrý deň,môžem sa spýtať ,aké ma hodnoty vás synček?Boli ste na opakovaných odberoch?

silviaeli
13. nov 2020

@monikakrasnanska dobrý deň, najprv mal niečo pod 4 brali sme pyridoxin a o 10dni už ok..hodnota nad 5, ale malo vitamínu D..a dost vysoké alergické hodnoty, nasadili sme Devit a to je už v poriadku..len alergiu ešte stále cakame na testy..
No ja som sa vtedy dost bála, keďže syn má uzlinku na krku..

monikakrasnanska
13. nov 2020

@silviaeli A nezistovali čo to je za uzlinku mali ste robené sono?