Maltofer a jeho užívanie mesačným bábom

1dorotka1
6. nov 2012

mam mesacne babo a kojim a je chudokrvne. Maltofer sa bere po jedle alebo pred jedlom ??? viem že s mlieckom by sa nemal brat

zuzi0911
6. nov 2012

@1dorotka1 daj lieky tak hodinku pred krmenim 🙂

slava76
6. nov 2012

My ho tiež berieme, berie sa po jedle, aby ho nezapíjalo rovno mliečkom.. Moja ma teraz už 3 mesiace ale berieme ho už tiež asi od mesiaca ak som jej ho dávala hned po jedle mala bolesti bruška a grcala, tak to teraz robím tak že sa napapá a asi po pol hodinke jej dam maltofer s trošilinku s čajíkom a do druhej flašky urobím viac čajíku aby to zapila, lebo ked jej dam tam veľa čaju s malfoferom tak to všetko nevypije a tak viem že mi to vypije..

1dorotka1
autor
6. nov 2012

@slava76 a aký cajik mam dat? feniklovy?

slava76
6. nov 2012

ano, je to od narodenia, no od 1. týždna.. a ja jej dávam granulkovy, ale je aj sačkový, ale sáčkový je dosť nepraktický ak nepije často - ja davam granulkovy lebo je sladší a železo hnusné tak mi to tak vypije..
Urobím to tak že urobím napr. 30 ml čajíku a odlejem do druhej flašky napr. takých 5 ml do toho jej dam 3 kvapky železa to vypije ako prve a potom hned na to jej dam tu druhu fľašku a to tým zapije a zatial som nemala problém aby mi to nevypila a je aj spokojná.. Lebo my berieme este aj kyselinu listovu, a pyridoxin takže takto všetko robím v tom čajíku.. a je to už moje tretie dievčatko a pri všetkých sa to osvedčilo..🙂

1dorotka1
autor
6. nov 2012

ja mam doma cajik znacky Hipp a tam pisu že 200ml prev.vody a 1/2 malej caj,lyžicky gran.caju lenže tých 200ml je vela ako to mam davkovat????
nam predpisala ten maltofer 2x 8kvapiek c
bojim sa že ho z toho bude bolet brusko a nebude sa vediet vykakat už teraz ma problem. Natahuje sa puci, pomaham mu s tou rurkou a davam mu kvapky sab simplex

1dorotka1
autor
6. nov 2012

@slava76 ja mam doma cajik znacky Hipp a tam pisu že 200ml prev.vody a 1/2 malej caj,lyžicky gran.caju lenže tých 200ml je vela ako to mam davkovat????
nam predpisala ten maltofer 2x 8kvapiek c
bojim sa že ho z toho bude bolet brusko a nebude sa vediet vykakat už teraz ma problem. Natahuje sa puci, pomaham mu s tou rurkou a davam mu kvapky sab simplex

cerez
6. nov 2012

Ja so dávala s čajíkom, feniklovým alebo harmančekovým. Na Kl trošku čaju a maltofer.

zuhana2
6. nov 2012

my sme zle dopadli ked sme uzivali Maltofer- na hematologii v BB nam povedali, ze mali sme uzivat nieco ine, je velmi chudokrvne?

alena0305
6. nov 2012

@1dorotka1 Moja malá to tiež užíva a doktorka povedala, že pol hodinu po jedle.

zigzag
6. nov 2012

@1dorotka1 neskusala si radsej davat pi zeleny jacmen? ma ph matrskeho mieka, takze mozu aj babetka, a obcahuje aj organicke zelezo,okrem inych vitaminov a zivin, navyse po maltofery su problemy s kakanim

slava76
12. nov 2012

Darí sa vam dávať ten maltofer? a prečo až 8 kvapiek? ved to ide podľa váhy.. My važime 5,50 kg. a berieme 3 kvapky.. a ja čajík nedávkujem podľa návodu ale podľa chutí , lebo to nieje mliečko že tým uškodím že predávkujem...

enya00
12. nov 2012

@1dorotka1 ja som mu ho davala pred kojenim...mal ztoho taku stolicu divnej farby aj vone 😒 ved vyskusaj ako jej to bude lepsie hej troska to zapeka