Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Malý obvod hlavy ročného dieťaťa

vallika133
4. okt 2015

Na neurologii sme sledovany pre maly obvod hlavy. Budeme mat rok a mame obvod hlavy 44cm. Celkovo slabsie prospievame. Viete mi niekto povedat ci mam stresovat? Lebo ja som z toho dost rozladena a v kuse ho sledujem. Zatial sa to sleduje. Vie mi niekto povedat aj co nasleduje ak ta hlavicka ani po urcitej dobe nevyrastie? A geneticky malu hlavu nemame.

lubi40
5. okt 2015

Moj mal teraz rok a obvod hlavy 45 cm-a vsetko je v poriadku. Hlavicku ma mensiu, ale postupne mu rastie a inak je vsetko v pohode.
Mala hlava, ale moze byt problem. V podstate, co som sa docitala je, ze ak mozog rastie a hlava nie, tak moze casom vytvarat tlak na mozog a ak je to velmi zle, tak sa to musi riesit operativne-aby sa vytvorit priestor pre mozog. Ale to su naozaj extremne pripady.
Predpokladam, ze ak ho sleduje, tak je dobre, lebo ti daju vediet, ak by to nebolo ok. A co vlastne znamena "slabsie prospievame"? Lebo ja som momentale v zahranici a tu su "normy" uplne ine. Vlastne mi to pride, ze na svk sa dost stresuje...

nanka3
5. okt 2015

@vallika133 moja bude mat 14 mesiacov a obvod hlavy 45cm a nikto sa nad tym nezamysla, podla mna je to ok, vobec sa mi nezda, ze by mala malicku hlavku, ma ju primeranu k telu, ona nie je velmi vysoka, ma 75cm, inak, ani my s manzelom nemame velke hlavy....

katka1981
5. okt 2015

@vallika133, http://babetko.rodinka.sk/babetka/prvy-rok/preh...
podla toho co tu pisu ma hlavicku skor ako dievcatko, manzelov bratranec ma syna a on ma malinku hlavicku a je v poriadku uz ma 6 rokov. Drzim palce.

bonaqa2013
5. okt 2015

pozri percentilové grafy detí . Nájdeš tam aj obv. hlavy.
Jedna moja známa v Nemecku má dcéru ktorá má tieto problémy. dieťa má 21 mesiacov a problémy poriadne. Dieťa zaostáva .....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli