Mám ísť s 2 ročným synom na gastroenterológiu?

saxy1616
7. mar 2013

Poradte mi ,mojho synceka kazdy jeden den boli brusko,aspon on mi to tak hovori,tak mam ist na vysetrenie na gastro.kde mu maju davat tu hadicku ci co to je....ako to ma 2 rocne decko vydrzat ked to niektory dospely nevydrzi???ako to zvladne???neviem ci mam ist a trapit ho tam alebo co...:(((

zuzana76
7. mar 2013

@saxy1616 nebudu mu robit gastroskopiu / teda sondu do zaludka/ , malym detom beru len krv. urcite chod, moze mat len nejaku alergiu, napr na laktozu, ci lepok a preto ho bolieva brusko a ked sa nasadi dieta bude to v poriadku.

trnka77
7. mar 2013

najprv choď za vašou pediatričkou,ona zvolí vhodný postup....my sme boli s bolesťou bruška,ale synovi robili len krvné testy a sono bruška

pingu1
7. mar 2013

ano treba ist. aj segra isla s malou a nakoniec sa jej aj intolerancia potvrdila

lubica1122
7. mar 2013

ahoj ja mam 10 ročneho syna a mali sme tieto iste problemy bolelo ho brucho a nič mu nepomahalo nakoniec nas poslali do martina na hadičku tak som bola s nim prvýkrát nemohol predtým jesť ani píť a potom mu dali tu hadičku dali mu oblbovaciu injekciu a potom ho zobrali donutra.Nič mu nezistili vôbec nič po dvoch rokoch sme tam išli znova ale to sme isli do pieštan a tam mu robili to iste ale nedali mu injekciu ale tabletku a potom mu to spravili nastriekali mu taký sprej do ust a dali ho lahnuť ked som videla ako trpí tak mi bolo do plaču nechcel to naťahovalo ho strašne.ja by som to už viac krat neurobila ja mam tiež problem so žaludkou mala by som isť na tu hadicu ale povedala som nikdy v živote radšej budem trpieť,Je to na tebe ako sa rozhodneš ale je maly ja by som určite nešla a nezistili mu ani druhýkrát nič.

stanislavao
7. mar 2013

nemusite sa bat. mozno mu tu hadicu ani robit nebudu a ak by aj nahodou, tak deti utlmuju. teraz bol synovec, ktory ma sice uz 12 rokov, ale nepamata si z toho nic, az ked mu hadicu davali von. zrejme injekcia, ktoru mu dali ho utlmila natolko, ze nevnimal nic. ale najskor len zoberu krv a spravia sono.

petrisorkaa
7. mar 2013

Ja som tiež ako dieťa chodila na gastroenterológiu, vtedy lekárka povedala, že by sa vyšetrenie hadicou zišlo, ale že ma nebudú ako dieťa trápiť (a to som mala 12 rokov)... Možno to ani vo Vašom prípade nebude potrebné...

pavlikova
7. mar 2013

Určite by som nič nezanedbala a išla. Aj my sme boli so synom na Kramároch, mal vtedy 4 roky. Najprv nám urobili sono bruška a zobrali krv do 4 ampuliek a podľa výsledkov má syn alergiu na mlieko. Po vysadení mlieka všetky problémy ktoré mal úplne zmizli a cíti sa super.Takže hadicu mu nakoniec ani nerobili.
A ohľadom hadice, ja ju pravidelne absolvujem raz za rok a vôbec to nieje až také hrozné, aby sa to nedalo vydržať, skôr nepríjemné. Pre dieťa určite veľmi, ale dospelý to zvládne.Lenže ja mám reflux, ktorý pri nedodržiavaní diéty môže viesť až k rakovine žalúdka...Takže nechápem ľudí ktorí zo strachu z hadice radšej na ňu nejdú, ked potom sa už možno nebude dať nič robiť! Neexistuje iná metóda ako pozrieť celý žalúdok a odobrať z neho maličkú vzorku. Chodte a uvidíte, vždy máte na výber. 🙂

alena0305
7. mar 2013

Keď sú nejaké problémy - tak sa na gastro chodí aj s bábom od narodenia - krv, sono. Keby to vyšetrenie museli robiť (sondu) a nebola by iná možnosť - určite by to robili v narkóze u takto malého dieťaťa.