Mám novorodenca a choré staršie dieťa

ada_12315
23. jún 2023

Ahojte poraďte, ak sa vám niečo také doma stalo.
Mam skoro ročnú dcéru kašle a dostala teploty v noci. Mame doma skoro 2 týždňové bábätko. Ako ste riešili takto choroby starších detí keď máte doma tak malé babo? Aké lieky pre istotu pre neho kúpiť? Teda co môže

katarinka89
23. jún 2023

@ada_12315 nerieš, iba babo nedávaj do blízkosti chorej dcéry a vetraj. Do tých 3 mesiacov ma babo protilátky od matky....

tinkavvv
23. jún 2023

@ada_12315 velmi to neovplyvnis. Snaz sa ich izolovat, aj ked vieme, ze sa to neda stale. A tak malemu dietatku ziadne lieky sama nedavaj a v pripade choroby konzultuj s pediatrickou.

gabika128
23. jún 2023

@ada_12315 zatiaľ nič a keď bude choré tak konzultovať s lekárkou. Ak je dieťa kojené, tak o to lepšie, má protilátky aj z mlieka. Inak trochu izolovať, ja som malú dávala do postieľky a držala ďalej od kašľajuceho súrodenca... Ale aj tak to vždy všetko chytila. Keď bola chorá, tak dostávala aj probiotika, finistil a céčko, to už ako 2 týždňovej nariadili v nemocnici.

gaborka28
23. jún 2023

žiaľ, nijako špeciálne. tým, že zdieľame jednu domácnosť, museli sme fungovať normálne. jasné, že som sa snažila zabrániť čo najbližšiemu kontaktu staršieho s mladším, ale vysvetli to tak malému dieťaťu... takže všetky choroby zvládali spolu v podstate od narodenia. našťastie, obaja sú od začiatku zdraví a majú dobrú imunitu, inak by sme uvažovali asi, ak by malo bábätko nejaké problémy pri pôrode.

a vždy som mala doma takú tú klasiku - nurofen, paralen a dr nám vedela predpísať pamycon do nosa.

zorkahorka
23. jún 2023

Dueta by malo mat pol roka imunitu od matky. Aj moje obe deti ochoreli prvykrat az po pol roku zivota... Starsie nech pre istotu k nemu nechodi

cookie29
23. jún 2023

No mna sokuje to, ze ake lieky kupit... osobne si myslim, ze nie je nic horsie ako samoliecba a uz vobec by som nehazardovala s novorodencom ci malym dietatom. A dcerka je tiez este male babo. Nehovoriac o tom, ze bola asi infekcna este pred prvymi priznakmi. V kazdom pripade Ta potrebuju obe, este su malicke. POvedala by som fungovat normalne, dufajuc, ze protilatky z MM pomozu, ak dojcis, ak nie babatko by este malo mat Tvoje protilatky.

ada_12315
autor
23. jún 2023

@cookie29 v žiadnom prípade by som nepodala novorodencovi lieky bez toho aby som to prebrala s lekárom
Len som chcela vedieť aké skúsenosti majú mamičky a co mat doma v lekárničke v takomto prípade

lavanda84
23. jún 2023

@ada_12315 u nás hádam každý novorodenec okrem prvej bol hneď v kontakte s nejakou chorobou.. máme 4 deti..dokonca manžel mal pásový opar, keď sme došli z pôrodnice a našťastie také malé bábo u nás nikdy neochorelo.. prvýkrát asi v 7. týždňoch.. nachystane mám vždy aspoň dačo na horúčky.. prípadne morskú vodu..

cookie29
26. jún 2023

@ada_12315 tak predpokladam ze v lekarnicke mas lieky pre starsie, medzi 2 tyzdnovym a rocnym babatko je maly rozdiel, aj ked je. LKikey vacsinou tie iste, len rozdiel v davkovani. Nieco proti horucke, rehydratacny roztok, fyziologicky roztok...

capri23
6. aug 2023

Novorodenec starsie dieta