Mám si s malou vybaviť kúpele?

kajala
21. aug 2011

Dievčatá chcela by som počuť Váš názor.
S dcérkou 3,5 roka som na predĺženej rodičovskej dovolenke.Známa mi poradila nech si s ňou skúsim vybaviť kúpele.
Študujem tu už druhý deň a už som s toho chorá.
Malá má diagnózy ADHD, opozičná vzdorovitá porucha,dilatácia KPS 1 st a ešte poruchu reči nakoľko nerozpráva.
Mám to skúsiť podať či nie?Už sama neviem .
ďakujem za odpovede

pingu1
21. aug 2011

skus. za to nic nedas.

diid
21. aug 2011

nemyslim, neviem ako mozu kupele pomoct s ADHD alebo recou.

kajala
autor
21. aug 2011

diid ako hlavnu diagnozu by som si podala problemy s oblickami (ta dilatacia) a ten zvysok by bolo pripnute samozrejme tiez ako diagnozy dietata.a co ja viem mozno by jej pomohla zmena prostredia aby kecala a ako som pozerala v niektorych kupeloch maju rozne terapie pre deti s ADHD

kvakynka
25. aug 2011

ahoj, skor by som skusala peda-psychologicka poradna - tam by ti skor pomohli s ADHD a logopeda - neviem odkial si, ja som nasla skvele detske integracne centrum v BA - Ruzinove, kde maju psychologa, logopeda aj fyzioterapeuta a maju vedla aj sukromnu skolku pre deticky s nejakym mensim problemom - ja som bola tiez dlho nestastna, lebo som nevedela Vandicku nejak umiestnit - ADHD, separacna uzkost, oneskoreny vyvin reci, oslabeny imunitny system a neustala chorobnost a ideme do kupelov /aj s mladsim synom/ teraz v septembri do tatier na mesiac - tak sa tesim aj obavam sucasne - ako to tam vzladnem s nimi sama 🙂 .... kazdopadne ale kupele sme dostali kvoli neustalym infektom hornych a dolnych dychacich ciest a oslabenej imunite .... na ADHD a logo problemy som nepocula ze by "existovala" kupelna liecba ...

alami
25. aug 2011

@kajala vyskúšaj, zato nič nedáš a zmena aj tebe isto dobre padne 😉 Ja som bola s malým v kúpeloch, hodne sa tam zmenil - k lepšiemu a to nie len po zdravotnej stránke. Nemáš tam nič iné na starosti, len sa venovať dieťaťu - od rána do noci. My sme to teda cítili ako veľké plus. Myslím, že by vám to mohlo pomôcť na tie vaše diagnózy. 😉 držím palce, nech vám to schvália 🙂

kajala
autor
26. aug 2011

@kvakynka ja som z opacneho konca republiky 🙂 cize tam by sme nemohli zajst :D ale inak navstevujeme tu u nas vybornu pani Dr ktora robim detom rozne terapie a neviem ci vdaka nej ale mala sa meni samozrejme k lepsiemu len ta rec este stale nie je nic moc

kajala
autor
26. aug 2011

@alami no vyskusala som a dnes som tu ziadost podala ako hlavnu diagnozu mi lekar zapisal oblicky a ten zvysok su ako vedlajsie diagnozy.prefotila som im tam asi 5 sprav od inych lekarov tak dufam ze to bude dost :D
inak dievcence taka otazka ak ma mala viac ako 3 roky a uznaju jej sprievodcu netusite co si tam vlastne budem musiet platit?

kvakynka
26. aug 2011

@kajala No mne sa mala rozkecala tak okolo 4 rokov, tak ze uz sa plynulo dohovori 🙂 samozrejme to este nie je uplne ciste, ale uz jej aspon kazdy skoro vsetko rozumie 🙂))) ..... no toho sprievodcu by bolo dobre, keby ti tam lekarka mozno dala, ze odporuca dat k dietatu matku ako sprievodcu kvoli tym inym diagnozam - aby ti to aj fakt schvalili ... ja idem ako sprievodca k Miskovi, kt. ma 2,5 roka - ale urcite by som si vyboxovala aj k Vande - len by som k tomu musela dat aj posudky od psychologov .... ja budem platit 13,3 eur na den x 28, ale to preto, ze som chcela vlastne socialne zariadenie iba pre nas - to lacnejsie bolo okolo 11 eur, nieco malo nad 11 eur - takze plateniu za seba sa urcite nevyhnes :(, ale keby si tam isla ako samoplatca, tak platit tusim 18,8 eur - samozrejme to vyhovorim o poplatkoch v Hornom Smokovci (ale mozno aj to je dobre na orientaciu ... urcite su vsade ine poplatky +/-)

kajala
autor
26. aug 2011

@kvakynka tak som to teda dobre pochopila ze dietatu nad 3 roky preplacaju spievodcovi len 5 € na den.a zvysok si budem musiet doplatit sama no.posudok som inak od psychologicky dala presne kvoly tomu aby mi isto schvalili sprievodcu a zasa uprimne mala nie je take velke dieta aby tam vydrzala sama 3 tyzdne 😝 a s tym kecanim dufam ze uz sa aj moja konecne rozkeca nech sa spolu porozpravame aj inak ako tou jej cinstinou 😀

kvakynka
26. aug 2011

@kajala vela trpezlivosti zelam ! 🙂 a ano s tym preplacanim to tak vyzera .... aj ked su to kupele, kt. by mali byt hradene zo zdrav. poistovne, lacny spas to rovno nie je, treba sa na to pripravit a robit si rezervu dopredu

alami
26. aug 2011

@kajala podľa toho kde to idete. Určite sa všade platí inak, takže presne podľa kúpelov si musíš zistiť. úplne najlepšie si tam zavolať a opýtať sa, alebo pohľadať tému tu na MK, alebo na iných fórach a spýtať sa žien, čo tam boli, koľko platili

kburgerin
21. aug 2012

aj moj syn ma adhd hyperaktivitu dysleksiu dysgrafiu dysorgrafiu dyscalculiu tak by som mala aj ja s nim narok na nieaku kupelnu liecbu poradte