Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosť s bacilom haemophilus parainfluenzae?

gabivana
16. mar 2012

Mojej dcerke dnes zistili v hrdle tohto bacila a hned nam nasadili antibiotika... mali to vaše deturence??? zmizne jej to, alebo sa to bude stale opakovať??? dakujem

gabriela_michaela
27. dec 2013

@barbi7 ano presne tak isto, kojeny a zevraj chraneny a mala nam doniesla domov zo skolky bacila. Co najskor si zozente, kupte aj inhalovanie, nam aj toto velmi pomohlo. Kazdy den sme inhalovali Vincentku a odvtedy to robime ked sa ochladi kazdy den aspon 8 min. Teraz mal chudatko pneumokoka a nechapala som, ked doktorka povedala: V pondelok nam brala vzorku z hrdla, v stredu boli vysledky a chcela nam dat ATB, ale ked ho videla, aky je a aky pokrok urobil, tak mu ani ziadne nedala. A to sme len ihalovali... drzte sa. Je to tazke, tie ATB urcite su dobre. Mne malinky aj schudol, ale to vsetko sme zvladli. Niekedy som mala pocit, ze bud mu davam ATB, kojim, spinka, inhalujeme, kvapky do nosteka, odsavame a nic ine ani cez den nerobime. A k tomu este postarat sa o starsiu dcerku, co bola tiez chora...

barbi7
27. dec 2013

..presne,nam ho tiez dcera zo skolky doniesla a ona sama bola tiez dobre chora,dva tyzdne som mala co robit s nimi doma ☹ ..a to este dcera stale nieje fit. Dnes sme boli s malym na kontrolu, zatial pekne priberame-on je dobry papkac 😀 ..dceru si asi zo skolky necham doma dlhsie,aby sme hned zase nieco nechytili a drzali sa aspon do 3mes. ockovania,jej striekam pravidelne vincentku. Ako vlastne prebieha to inhalovanie s takym malickym babatkom?

siska53
27. dec 2013

@minewka jezis,neplas! Tak to mame asi aj my! Boli sme vsetci chori(deti to zvladali najlepsie),ja a deri sme,mali aj vytery z nosa,ja som mala toho hemophila,mala moraxelu a maly oboje.muz neviem.kedze deti mali,hrdla,ciste,dostal,len,maly pamycon a po par dnoch aj mala. My velki sme mali atb obaja. Uz sme,mysleli,ze uz je dobre,ale zas nas bud pobolieva hrdlo,alebo zvacsa v noci ci nadranom kasleme,ale fakt len,obcas..
tak teraz neviem..ze by nam,to zbehlo? Maly len tak raz za den zakasle,na hrdlo sa nestazuje,zda sa,ze i sople su prec (len,on,ma,velku nosnu mandlu)

v.elen
31. jan 2014

Ja mám 2,8 mesačného syna a to ešte nechodí ani do škôlky a vraj má v hrdielku hemofilus baktériu. Horšie je že máme teraz doma 2 týždňové bábätko a obávam sa že to dostal tiež. Sem-tam mu zachrčí v nošteku. No neviem, môže to byť z toho? A čo všetko sa môže stať tak malému bábätku, keď nie je zaočkovaný. Manžel išiel teraz so starším k homeopatke, keďže ani po 2 ATB mu to nezmizlo, tak uvidíme čo mi povie keď príde domov. Bojím sa čo sa bude diať s malinkým.

judacik
4. apr 2014

Ahojte.Moja dcera 4,5 rocna to ma uz druhy krat minuly rok jej hemofila nasli v hrdle ATB nezabrali potom jej to nejako same preslo a teraz jej to nasli aj v hrdle aj v nose samozrejme zo skolky.Nie je nic lepsie ked si preliecite dieta ktore je viac doma nez v skolke ide na chvilu do skolky a donesie neviem kolko diagnoz.Ide ma roztrhnut od nervou ake su niektore matky nezodpovedne deti si tam chodia so soplami s kaslami a nikto to neriesi.A samozrejme aby toho nebolo malo tak aj moj 15 mesacny syncek ma hemofila v hrdle lebo to dostal od sestry stale ho nemozu zaockavat lebo stale pokasliava.Dcera berie Sumamed lebo jej zistili hnisavu anginu a z mojej vlastnej vole som poprosila doktorku aby jej pre istotu spravila vytery a ukazalo sa ze tam bol tento bacil a v pondelok ide na kontrolne vytery po ATB.Takze keby jej neboli spravene vytery tak si chodi s hemofilusom najdalej do skolky a nakazila by deti.Syncek zatial nebere nic v pondelok ze sa to poriesi.A ja cakam na vysledky z vyteru jeden vyter vysiel negativny no ten druhy bude asi az v pondelok ale asi tam bude tiez ten bacil :(

ewikuq
24. máj 2014

ja mam 46r. a zistili mi tiez Haemophilus parainfluenzae. Uzivam Amoxicilin MEDOCLAV. Citim stiahnute hrdlo, aj kaslem obcas ale poriadne ako tuberak, a to som nefajciar. Hruza. Dufam, ze mi zaberu na prvykrat. Ale z coho som to dostala, neviem stale. Zeby z neumyteho ovocia?

tepka
11. sep 2014

@minewka mi mame tazkosti uz 5m s nim 4 atb a stale nadcha a kasel chodime na krcne vraj koloidne striebro zabija tieto pliagy najhorsie ze si to navzajom prenasaju mi s muzom sme ok...uz som skusala vsetko dalsie atb nechcem dat!

jankamatejova
15. feb 2016

Ahojte, aj moj maly to ma, ma 6 mes. Dr.nam dala Amoxiklav. Ale maly z neho dostal hnacky a vracal. Tak okrem toho berie pred tym ako mu dam atb taky sirup proti zvracaniu a hylak kv.proti hnacke a ryzovy odvar...no uzas. Vkuse maly spinka, dufam ze to nevadi. Teplotu ma teraz do 38 tak nedavame nicmprvy den mal aj vyssiu,davali sme aj zabaly. Dufam ze po tom vsetkom sa to vylieci.Neviem ci s nim mozem chodit von aspon na pol hodku alebo radsej nie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli