Máte skúsenosti s kvapkami Gastrotus baby?

jugolinka
29. apr 2020

Ahojte, máte skúsenosti so sirupom gastrotus baby? Môj 2 mesačný drobček má reflux. Je kojený. No po papaní hneď zvracia aj niekoľko krát. Užívali sme nutriton, no dosť ho zapekalo. Krútil sa a zvijal. Je nervózny, neviem, či ho nepáli aj záha. Ďakujem za každú radu a pomoc

adika21693
29. apr 2020

@jugolinka ak grcka urcite by som nejako zahustovala lebo len sirup nestaci. Moja mala ho nechcela a ked uz som ho do nej dostala bola nervozna. Ale vela babatkam pomohol.

jugolinka
autor
29. apr 2020

@adika21693 takže je potrebné aj zahustit aj dat ešte sirup

adika21693
29. apr 2020

@jugolinka tak nam pomohlo len to a aj to nie uplne, doktorka mi povedala ze grckat bude stale pokial to nie je 50ml alebo tak nemam to riesit ze to prejde ked pride prikrm. Ja som bohuzial nekojila dlho ale je to vyrazne lepsie odkedy ma ar mlieko.

monika_mm
29. apr 2020

Ja som ho používala pocas tehotenstva 🙂 mne pomohol. Dcerka nemala take problémy, neviem sa teda vyjadriť k deťom, ale kamosky ho pouzivaju a su spokojne.

romanka93
3. máj 2020

@jugolinka pouzivate ho? Ja som dnes zacala a tusim tam je zlepsenie..akurat nasa negrcka ale ma tichy reflux a zaha ju pali..co ma ale zaujima, odporucila vam ho davat lekarka pred ci po jedeni?

jugolinka
autor
4. máj 2020

@romanka93 áno, dávam gastrotus, ale vypluva ho. Dávam po kojení, ale niekedy ešte chce papať, tak mu dám aj po sirupe. A od včera dávam ešte sab simplex, lebo ho nafukuje. On od narodenia hltavo papa a neviem to nijako upraviť pri kojení. No skúšame hocičo, polohujem. On ešte aj chrci, hika, má hlieny v hrdle. Každý deň si hovorím, už bude lepšie

romanka93
4. máj 2020

@jugolinka ano ano..presne ako u nas, mala som toto iste u syna, ale nebola som si ista. Teraz uz som. Lekar mi ho neodporucil, on len Nutriton, neviem ci to nepozna alebo co..tak skusam a verim v zlepsenie..ale to si este par tyzdnov pockam..

jugolinka
autor
4. máj 2020

@romanka93 a koľko má Váš drobček?

jugolinka
autor
4. máj 2020

@jugolinka ja keď som dávala nutriton, tak mám pocit, že ho bolelo bruško ešte viac a kakal takú hustú kašu, samozrejme len s pomocou rektalnej rúrky.

jugolinka
autor
4. máj 2020

@jugolinka neviem, či ešte dávať ten sirup, či to vôbec všetko má zmysel, lebo dnes aj po sirupe grckal aj 2krat. Myslím, že zaberie len vyrásť 😉

simmi777
4. máj 2020

@jugolinka Myslim ze to nema zmysel riešiť. Aj ja som mala potrebu ze to nejak musim riesit, ved to nie je normalne, v noci som ju prezliekala co mala rukavy uplne mokre od mlieka, aj ked predytm odgrgla. Akonahle lahla islo to von, mali sme aj vyvyšeny matrac nepomohlo, gastrotus som davala, nutriton.....Upravovat sa to kusok zacalo po 4. mesiaci....a uplne preslo asi tak po 7,8 mesiaci.

barunka.k
4. máj 2020

@jugolinka u nás tento sirup 0 bodov...ja som teda nekojila ale dávala AR mlieko...na zmiernenie pálená záhy som dávala na lyzicke Gastrocynesine a nám pomohlo... tiež sme mali tichy reflux... určite by som zahustovala ja osobne

romanka93
4. máj 2020

@jugolinka 5 tyzdnov v stredu

jugolinka
autor
4. máj 2020

@barunka.k gastrocynesine dávam po lyžicke. Len vidím na ňom, že počas dňa prehltáva a slintá a potom až akoby kričal, nie plakal. Ma 2 mesiace. No je to o drzku

romanka93
4. máj 2020

@jugolinka aj nad gastrocynesinom som premyslala..akokeby sme mali rovnake deti podla priznakov..ona je inak kludnucka a velmi zlata, len ten blby reflux..asi to musime len prezit..u nas este dni su zvladnutelne..maximalne si ju naviazem do satky ked je jej moc zle, ale noci su take, ze by chcela spinkat a stale zo spanku chrapka a napina sa..☹ tak mi jej je luto

barunka.k
4. máj 2020

@jugolinka no u nás pomohlo veľmi...ja som malej dávala štvrť tabletky pred jedením rozmiesanej s vodou na lyzicke plastovej....(homeopatika by sa nemali miešať ani dávať kovovou lyžičkou)...a teda dôležité u nás bolo aj polohovanie s vyvýšenou polohou všade kde ležala a po jedle sme ju pol hodinu nosili....v noci spávala ale pekne....len ten deň bol občas horší keď sme nedávali AR mlieko a Gastrocynesine...akonáhle sme nasadili bolo to ok..len každé bábätko je iné a u každého zabera niečo iné 🤷‍♀️

jugolinka
autor
5. máj 2020

@romanka93 presne aj náš je taký, v noci krásne zaspí, ved aj cez deň a po chvíľke je hore, chrapčí

jugolinka
autor
5. máj 2020

@jugolinka ešte sa chcem spýtať, kvapky babycalm asi nie sú vhodné na bruško pri refluxe???

adika21693
5. máj 2020

@jugolinka ja davam 4 kvapky rano zbytok dna davam sab simplex ale ak planujes davat gastrocynesine tak to neprekombinuj. Malej nesadol gastrocynesine strasne ju zduvalo.

jugolinka
autor
14. máj 2020

@romanka93 je aj Vaša stále taka zahlienena. Neviem, či to z toho reflux. No už mi to ide na nervy. V kuse hlieny v hrdle. Ak vygrcka hlieny. Noštek je cisty

romanka93
14. máj 2020

@jugolinka nevsimla som si, ze by mala hlieny. Obcas pocujem z nosteka a krku take “chrcanie” ale ak aj nieco vide tak len mlieko, resp slinta velmi.