Máte skúsenosti s liekom na epilepsiu Convulex ?

isabell417
8. dec 2019

Prosím aké skúsenosti máte zo sirupom convulex?predpisali ho mojej už skoro 4 ročnej dcére .

jabuducanevesta
8. dec 2019

my mame, nam nepomohol... ta zakladna zlozka z neho mojmu synovi nepomahala, tak ho poslali na specializovane pracovisko do KE, urobili testy si oni, EEG a dali ine tbl...je dva roky bez zachvatov a uz sme aj rok bez tbl...

isabell417
autor
8. dec 2019

@jabuducanevesta koľkokrát denne ste ho dávali ak sa môžem spýtať . Mali ste nejaké nežiadúce účinky pokial ho bral ?

jabuducanevesta
8. dec 2019

neziaduce ucinky si nepamatam, my dvakrat denne, ale zachvaty sa neznizovali

isabell417
autor
8. dec 2019

@jabuducanevesta no mojej to predpísali 3 krát d 1,5 zatiaľ a od zajtra zvyšujeme .pride mi to dosť veľa aj keď podľa tej tabuľky v letáku by to aj sedelo .velmi sa bojím o jej pečeň ja viem každý liek je veľká záťaž .clovek jej nechce zle .len povedali že každý záchvat je nebezpečný pre mozog a že zatia ho má vporiadku podľa mr

mogaa
8. dec 2019

@isabell417 tak lieky na epi bude brať tak či tak.....a sirup je pre dieťa vždy lepšia cesta ako tabletky.....o vysadení liekov sa uvažuje až po dlhšej dobe bez záchvatov a aj to sú ľudia čo musia brať lieky celý život....o pečeň sa neboj, má veľkú schopnosť regenerácie, dôležitejšie je stabilizovať jeho stav aby mal minimum záchvatov, ideálne žiadne záchvaty....

isabell417
autor
8. dec 2019

@mogaa dakujem za odpoved no u nás sirup bola jediná možnosť čo do nej dostanem je to pre nás uplna novinka že má epi záchvaty takze čistá panika z toho .zatial mame za sebou dva záchvaty . Po prvom to zvalili na chorobu a malo železa a malo cukru a až teraz druhý krát dali diagnózu ina epilepsia a nasadili lieky .velmi má to trápi lebo fakt dcéra je dosť mala na to aby do seba pchala denno denne lieky a to čo si napísala že sú ľudia čo to berú cely život áno máš pravdu .tak len dúfam že jej to pomôže

babulena
9. dec 2019

@isabell417 nemám skúsenosť s liekom ,o ktorom píšeš,ale mám 39rokov,epilepsiu od 13tich rokov,a odvtedy dennodenne beriem lieky,to ma drží bez záchvatov,ked som lieky vynechala napr. počas tehu hned sa záchvaty vrátili,takže radšej budem denne brať lieky ked mi pomožu ako denne prežívať ten stres zo záchvatov,naposledy som mala po dcerinom narodení,prešlo už viac ako 8rokov,ale aj ked som dospelá a vedela som že dostanem záchvat mala som z toho velký stres,plakala som...radšej lieky a som v pohode.Keby boli tie lieky také zlé pre pečeň,tak tá moja by už asi nefungovala-denne dokopy 3tbl to jest dokopy 800mg liečiva a pečeňové testy mám v poriadku.A hoci už dlho nemám záchvaty aj tak musím lieky brať,lebo EEG ukazuje stále rovnaké výsledky ako kedysi.Neboj sa,radšej jej podaj lieky ked ju uchránia pred záchvatom,je to malé dieťa,pri záchvate si može ublížiť,poraniť hlavičku,zlomiť niečo a pod.Prajem všetko dobré a aby sa záchvaty už nikdy neopakovali