Máte skúsenosti s nežiaducimi účinkami (napr. plynatosť) po BioGaia?

mrssweet
8. júl 2019

Ahojte. Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti s BioGaia - a to konkrétne na nežiaduce účinky. Začali sme ich dávať našej 8 týždňovej dcérke na odporúčanie gastroenterologičky z dôvodu výskytu koliky. Tento problém nám zmizol, avšak po začatí užívania má dcérka problémy s nadmernou plynatosťou sprevádzanou plačom, krikom, vystieraním sa, krčením nožičiek. Je to normálne, alebo sa môže jednať o nežiaduci účinok , keďže v pribalovom letáku sa žiadne neuvádzajú. Ďakujem.

bobricek1979
8. júl 2019

@mrssweet no nemyslím si že to bude tým biogayou skús sab simplex akebo espumisan alebo ešte feniklovy čaj na prdiky

agricolka
8. júl 2019

Ahoj. Ja mám dobrú skúsenosť. Dávala som ale spolu s babycalm a tato kombinácia nám na koliky zabrala krásne. Za 2 týždne bolo všetko OK. A to sme sa predtým vytrapili...

malinajahoda
8. júl 2019

Nám Biogaia nepomohla na koliky. Pritom mi ju dr odporučila. Ale takéto problémy dcérka z nej nemala.

hivanik
8. júl 2019

Nas upozornila na to detska a nezavisle aj v lekarni, ze na zaciatok treba davat po 2kv.namiesto 5kv....Prave kvoli plynatosti

mrssweet
autor
8. júl 2019

@hivanik Ďakujem za odpoveď. Inak, nás na túto skutočnosť nikto neupozornil a som neskutočne nahnevaná aj na výrobcu, že to neuvádza ako nežiaduci účinok v príbalovom letáku, resp. že neuvádza znížené množstvo dávkovania pre tak malé bábätká.

hivanik
8. júl 2019

@mrssweet ....neni zac....treba vyskusat a daj potom vediet....

jarca1111
8. júl 2019

@mrssweet lepsie su probiotika infant dophilus

sonacs
14. júl 2019

Ahojte. Potrebovala by som pordit. Mam 2 tyzdnovu dcerku. Trapia nas prdiky a bolest bruska. Davame jej Coliprev , a zacali sme aj s espumisanom, ale nevidim ziadnu zmenu. Stale sa prehyba v krcoch. Uz sme raz pouzilu rektalnu rurku a trocha sa nam ulavilo ale nechcem ju casto pouzivat. Vedeli by ste mi nieco poradit? Lebo uz ani cvicenie a masirovanie bruska nepomaha. Dakujem

malinajahoda
14. júl 2019

@sonacs aké mlieko jej dávaš?

mrssweet
autor
16. júl 2019

@sonacs Ahoj. Skús kvapky BioGaia, len si daj pozor na dávkovanie nedávaj 5 kvapiek ako píše v návode, ale radšej skús po 1 kvapke zo začiatku. Ak zistíš nadmernú plynatosť (ako to bolo v
našom prípade) okamžite ich vysaď.

sonacs
29. júl 2019

Dakujem za radu. Momentalne skusame Probiomaxik a ak nezabere mam vplane skusit tu biogaiu.

mrssweet
autor
1. aug 2019

Tak my sme znížili dávku na 3 kvapky denne a aj tak to nepomohlo. Kúpili sme úplne iné probiotiká a to Probiofix Baby. Zvyšok BioGaie som odhodila do koša, nám to vôbec nesadlo. Malú z toho tak strašne nafukovalo, že som ju ľutovala. Teraz takéto problémy z kvapiek Probiofix nemáme.

nat77
6. dec 2019

Mne sa stalo s malym to iste. Dala som 5kv biogaii a v noci sa zobudil so strasnym revom co ho furt naduvalo. Doporucili nam ich k antib kt. Teraz maly berie lebo je chory. Maly ma 14mesiacov, neviem si predstavit ze by som mu taku davku dala ked prechadzal kolikami v 3-4mesiaci. Som rozhorcena ako je mozne ze neupravia davkovanie! S espumisanom to iste, na pribalovom je 25 kv, co nam dr po 3mesiacoch trapenia s kolikou povedala, ze niee tolko nedavajte, staci 5kv pred mlieckom!! To ho potom nuti prdiet a boli ho brusko z nafukovania -cize opacny efekt!