Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
28. apr 2011

@zaralka je nas tu tolko ,ze zabudam,vy ste boli v BA??kto ho operoval??

katarina309
29. apr 2011

@zaralka super ale prišiel do toho a pýta sa pekne sám🙂 Tie hadičky sme zažili aj my tak viem čo to je. Ale oni sú statočný vydržia toho vela. Držte sa pa

lienka55
29. apr 2011

novy termin mame az 27.9. ☹

zaralka
29. apr 2011

@lienka55 Operovali nás v Ba, teraz v marci 31 a operovala ho dr.Slebodníková....však ešte si my písala, čo do nemocky, nepamätáš????? a to až navtedy máte termín????Bože to zase toľko čakať a tie nervy...

lienka55
29. apr 2011

@zaralka vobec nestresujem,uz mame toho tolko za sebou,ze som si uz zvykla.Vies je nas tu tolko ze si napamatam co bolo vcera a nie to co som komu pisala. 😉 Slebodnikova to je clovek s velkym C,uzasny clovek a odbornik. 🙂

lienka55
29. apr 2011

@zaralka dali nam termin na jun ale to uz jeho horko a to nie je dobre tak az na september.

adula05
9. máj 2011

@januska555
Ahoj no my sme natom asi rovnako. Malý bude mať v auguste tri roky. Chodíme na Kramare od 3 mesiaca a vždy nám hovorili že je to ľahká forma lebo vyustenie má posunuté troška vzadu.Ale teraz vo februári nam povedali že asi bude treba stou predkožkou niečo robit lebo ju ma nahromadenu dost ale že to neskôr. Bez plienok sa pekne naučil mame už len na noc. Ciká bez problemov a ked vonku cika postojačky tak niekedy má väčší oblúk a silnejší prúd ako kamoškin maly ktorý je OK. Ja som odhodlana že teraz v auguste na kontrole sa opýtam dr. že včom spočíva ta operácia či vlastne ta predkožka nam bude robit nejaky problem. Ak mi povie že je to len esteticky problem Tak určite ho nedám operovat necham to potom na nom samotnom ked dospeje. Pretože ja ani manžel v tom nevidime žiadnu vadu a nema to ani že by sa mu decka v školke smiali lebo chodime na plavanie a dokonca aj niektore maminky ked sme o tom debatovali sa čudovali že nanom neni nič ine. a ako tu píše Kubo jemu to ani neriešili a je v pohode.

zaralka
12. máj 2011

Ajojte...neviete mi niektorá poradiť,sme po operácii asi 5 týždňou a teraz sa mi malý začal sťažovať pri cikaní,že ho to bolí,ale ani nie pišuláčik,ale žavraj bruško.Cez deň sa pekne vyciká jednám prúdom,ale v noci to je horšie...strašne to zadržiava v sebe a len si cvkrne a nechce viac cikať a vidím na ňom,že ho to bolí.Na kontrolu máme ísť až za dva týźdne,ale pôjdem asi na budúcu stredu,lebo sa mi to nepáči.Ale prúd má pekný široký a jeden tak neviem...nemáte s tým niektorá skúsenosti?????Ďakujem

ajsa32
20. máj 2011

ahojte,operuju hypospadiu v lete?

lienka55
20. máj 2011

@ajsa32 mozno niekde aj ano,ale vo vacisne pripadov nie,v tych horucavach sa zle a dlho hoja rany.my sme teraz junovy termin odmietli,kvoli tym horkam.

ajsa32
21. máj 2011

lienka, dik.
super,mali sme ist v maji, zatial sa neozyvaju, neverim ze pojdeme teraz,uz som bola nastavena,ze to budeme mat za sebou. bordel v zdravotnictve 😠
hlavne, ze nakazali mat pripravene predoperacne vysledky, potom to budeme musiet absolvovat zas. juj, stve ma to.

lienka55
21. máj 2011

@ajsa32 akoze neozyvaju,to vas budu volat na poslednu chvilku??my sme boli operovany pred rokom v maji.

ajsa32
21. máj 2011

lienka,
ano, mudr mi volala, ze ked bude volny termin, zavolaju a ideme- v maji. preto mame mat pripravene predoperacne vsetrenia.
akurat ze pockame do konca maja, potom jej zavolam, ze teda planujeme aj niekde ist a nech daju pevny termin alebo potom jesen, zima.

ja som inak tak vytocena z celeho toho bordelu...suvisi to asi s tou situaciou, pretoze teraz sa operacie posuvaju vseobecne, ide sa na tie najnutnejsie.

ajsa32
21. máj 2011

povodne bol taky plan, ze zdr. poistovna nam da termin v maji, ide sa,ale nie na poslednu chvilu. ale kedze je to teraz tak, ako je, tak preto tie zmatky...

lienka55
22. máj 2011

@ajsa32 my sme tak minuly rok zazili to posunutie terminu,vraj aj kvoli nutnejsim pripadom,....a vselicomu inemu.ale nakoniec sa nam podarilo vybavit skorsi termin ale bohuzial s neuspesnym koncom 😠

ketrin5
22. máj 2011

@ajsa32 ja ta tiez chapem to je na nervy ,drzim palce aby vam to dobre dopadlo,mi sme tiez stale mali iny termin aj kvoli chorobe a teraz tomu necham volny priebeh

kubo990
8. jún 2011

🙂 prepáčte že som tu dlho nebol :D ale na tie otázky :D myslím že som s tým chodil na kontroly 🙂ale ako malý 🙂 ale myslím že veľmi malý 🙂 ja si to nepamätám len som našiel nejaké záznamy v Zdravotnej karte🙂 a vyústenie močovej rúry mám tesne pod žaluďom 🙂

ajsa32
11. jún 2011

ahojte, tak to ma maly za sebou a sme doma. uf, fuska, narocne psychicky pre mna, fyzicky pre maleho. ale zvladol to, bola som prekvapena. mali sme notbook, hracky, knizky, ale pocitala som minuty, len nech je vecer a dalsi den za nami 😝
inak, ziadne lezanie cely cas, na druhy den pekne po chodbe prechadzka, na dalsie dni vonku.tiez ziadne privazovanie...
v pondelok ideme na kontrolu, mala by mu mudr. vybrat tu trubku z pipika a potom aj vyvod. ale aspon sa naucil poriadne pit, lebo nejak mi tekutiny velmi nechcel. a dalsia vec- k plienkam sa uz nevratime. len sa modlim, aby bolo vsetko v poriadku a nemuselo sa to opakovat.

lienka55
11. jún 2011

@ajsa32 tak super,ze ste to pekne zvladli,budeme drzat palce.

luciamk
19. okt 2011

Ahojte babulky,
my sme boli dnes na Kramároch na kontrole po 6 mes. No des a hrôza, čakali sme 6 hodín a to sme mali č.5 !!!
Náš Samko má ľahšiu formu hypospádie dierku má hneď pod žaluďom, ale penis nám začína rásť nakrivo a to nie je dobre. Takže mi dnes lekárka povedala, že ho mám hneď začať odúčať od plienok a máme naklusať vo februári, keď bude mať Samuš 2 roky a operácii sa pravdepodobne nevyhneme. Som z toho na nervy stále som dúfala, že to zvládneme bez operácie.
Chcem sa spýtať, viete mi niektorá povedať, ako je to tam s tými VIP izbami? Jedna pani mi tam hovorila, že ona si objednávala izbu skoro rok dopredu.
Ďakujem Pekný večer Lucia

lienka55
20. okt 2011

@luciamk nam davali teraz termin yhruba pred 2tyz. na VIPku a volny termin bol az na marec. 😉

luciamk
21. okt 2011

@lienka55 no to je fakt super !!! Chcela by som vedieť keď sa nám nepodarí tá vip, ako to vlastne funguje, či môžem byť pri malom stále, keď nebudeme v jednej izbe. Daj mi vedieť ako to dopadne.

lienka55
21. okt 2011

@luciamk ak nemas VIPku tak mozes byt s malym nepretrzite na izbe,aj v noci,ale spat musis na kresle,pretoze izba mamiciek je inde.Ja som spavala na dvoch spojenych kreslach,ked ina mamicka ho prave nechcela,bolo to hrozne ,ale vydrzala som,hlavne ze som mohla byt pri malom. 😉

palciak1
30. okt 2011

@zinuska no ja mam uz nejaky ten rok a mam hipospadiu a aj operovanu a akosik to doktori dosrali a teraz je dost tazko vysvetlovat pri sexe co to vlasne s nim mam rozhodni sa sama ale ja keby som sa mohol rozhodnut znova tak sa operovat nedam

ketrin5
10. nov 2011

@palciak1 ahoj kedy ta operovali v akom veku maly ma 6 a stale uvazujem je to tazke rozhodnut za maleho

anjelik99
14. nov 2011

@ajsa32 ahojky koklo ma tvoj maly my mame lahsiu formu hypospadie a velmi sa obavam operacie 😒 maly je dost hyperaktivny a ako som pocula o tom privezovani na postel to je fakt ? maly ma teraz 16 mesiacov aj sa my zda ze sa mu to trosku zlepsilo tento mesiac ideme na kontrolu no tak som zvedava, dufam ze sa vyhneme 😢 operacii

ketrin5
14. nov 2011

@anjelik99 prosim ta popis asi ako je ma aj mi mame lahsiu tak neviem ci ho dat ma ho plne funkcny

anjelik99
14. nov 2011

@ketrin5 Dadik cika v pohode, dierku ma zospodu, a ma naspodu skratenu tu kozicku, ta sa mu trosku upravila cez leto ked si to stale natahoval 🙂 , najprv my povedali ze operacia v 2 rokoch potom ze v 3 tak uidime co povie teraz o dva tyzdne ideme na kramare, snad sa to upravi a nebude treba rezat velmi sa toho obavam ☹

ketrin5
15. nov 2011

@anjelik99 dakujem za vysvetlenie mi to mame take iste

daniela232
18. nov 2011

@anjelik99 syna operovali až v skolskom veku mal 10 rokov,vyhoda bola že bol už rozumny a 14dni na posteli zvladol bez problemov. operoval ho Mudr.Polak a bola som spokojna.