Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

sisda
16. apr 2019

@77mirinka77 tak my mame fistulu z ktorej nam ide ten silon asi sa predrel cez kozicku a spravil fistulu sme skoro 2 mesiace po operacii a objavila sa po tyzdni potom zmizla a zase tu je...citala som si o tom vela ano moze sa stratit do pol roka...mate nejaku ci len ak by sa objavila....a moze sa objavit aj po pol roku ci roku po operacii

elena123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77mirinka77
17. apr 2019

@sisda my sme 2 tyzdne po operaci pred tyzdnom mam dali prec vyvod a tu hadicku z pipika tak niekedy pekne vidim ako cika dvojmo potom len cez jednu dierku kade jako cika som z toho hotova ,macame v repiku na kontrolu mame prist o 3 mesiace ☹

sisda
18. apr 2019

@77mirinka77 macate v repiku no to vam odporucili no to dost vysusuje....My vobec macat len sprchovat....len framykoin sme davali....

stanulka27
5. máj 2019

Ahojte ,Bol niekto z vas na cystouretografii (vysetreni kontrasnou ? ) poslednej dobe na kramaroch ?

elena123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasakvasnicova
6. máj 2019

DNES ĎALŠIA KONTROLA PO 3 ROKOCH OD OPERÁCIE, TEDA VLASTNE KAŽDÝ POL ROK SME SLEDOVANÝ A CHVÁLAPÁNU BOHU VŠETKO V PORIADKU, ALE STÁLE TAM IDEM S TAKOU MALOU DUŠIČKOU ČO AK AJ PO ROKOCH, poznáte niekoho alebo máte skúsenosť, že aj po dlhej dobe x rokoch nastali komplikácie? Dokonca mi dnes bolo povedané, že z mála prípadov synova operácia, hojenie, liečenie dopadlo veľmi dobre až ukážkovo, dokonca po operácii veľkosť pinďura býva väčšinou otrošku menšia a my sme v norme ako keby nepostupil žiaden zákrok, tak môžme prísť až rok, ja som taká šťastná odtiaľ odišla, ale stále keď tam ideme mi tuhne krv, mali sme hypospádiu 1 stupňa, rekonštrukciu močovej rúry, dokonca som sa so slzami v očiach dívala vyše týždňa na priviazaného syna, veľmi som sa bála, že si nechtiac niečo poškodí, ublíži, že mu povolia štichy alebo vo vnútri keď sa bude krútiť, že mu to povolí, tak veľmi som nechcela ... ale pre jeho dobro a hojenie som to urobila, dostal remene, a musím povedať, že malý hrdina to lepšie zvládal ako ja, ja som tam mala viac odrevané a on iba keď mu po týždni dávali dole obväz, to jedine som odmietla aby som stála pri ňom, lebo by ma dvíhali zo zeme, keď som ho čakala v izbe a počula ten plač, chytila som si tvár a pred ostatnými mamičkami rozplakala, stískala som ho potom veľmi a potom sme sa už smiali keď sme sa učili nanovo chodiť 🙂 od operácie som to tu nechcela čítať, lebo veľmi ma to ranilo, keď som si len negatívy čítala aj po operáciach 1 stupňa, po 3 rokoch sa hlásim a šťastlivo oznamujem, že zatiaľ prebieha všetko v poriadku tak ako má, aj keď stále je tam vo mne čo ak .... držím palce všetkým malým bojovníkov a maminam hlavne veľa, veľa síl

v3v3rica
14. máj 2019

@vinkita ahoj, aj my sme boli objednaný k javorkovi a bol tam Jonas,dúfam, že všetko vám dobre dopadlo

stanulka27
27. máj 2019

Ahojte mate niekto skúsenosti s biofeedback v uro na posilnenie a nácvik močových svalov. Ďakujem

vinkita
25. jún 2019

@v3v3rica dobry večer , ano všetko dobre dopadlo dr.Jonas je ok k malemu sa spraval pekne a nam všetko dobre vysvetlil

v3v3rica
26. jún 2019

@vinkita v marci nás to čaká tiež

zuzana2607
31. júl 2019

Ahojte maminky neboli ste niektorá z Vás s detičkami ohľadne hypospádiu vo Viedni u Dr. Springera? Potrebovala by som vedieť ako to tam funguje, koľko stojí konzultácia a hlavne či sa tam dá dorozumieť aj po Slovensky. Dnes nám dali odporučenie na operáciu k tomuto lekárovi ale neviem ako sa tam dorozumieme keďže cudzí jazyk neovládam ani ja ani manžel. Za každú odpoveď vopred ďakujem. Pekný večer

doma262
31. júl 2019

@zuzana2607 my sme našli doktora až v Linzi 😊tam je urologická veľká klinika... Ale nakoniec sme ostali na SK... A sme teda spokojní... Ušetrili sme cestu, peniaze a celkovo nepohodu... Ale je možné že v rakúsku ináč riešia operácie... No keď by sa aj niečo stalo, tu to mame bližšie...

zuzana2607
31. júl 2019

@doma262 no my už žiaľ inú možnosť nemáme. Syna operovali už v BA, MT a aj v BB ale bohužiaľ na SK mu už nevedia pomôcť. V Prahe sme boli už dvakrát ale tam nás docent operovať nechce keďže stav je komplikovaný. Dnes sme boli u nášho opetatéra v BB a ten náš odporučil k tomu lekárovi. Len som chcela vedieť približne koľko stojí také prvotné vyšetrenie keďže to musíme hradiť my.

doma262
1. aug 2019

@zuzana2607 aha takže vy ozaj musíte za hranice... Myslím, že na cenu by ste sa mohli opýtať nasej poisťovne, oni by mali mať cenník výkonov... Našich určite, možno by vedeli aj zohnať rakúske...no ak by ste mali potvrdenie, že na sk vám nevedia pomôcť tak by vám Dr napísal odporucenie na konzultáciu za hranicami a mohla by to poisťovňa preplatiť.... No podľa mňa konzultácia nebude nejaká veľmi drahá, verím ze max 100€,a o ďalších financiách by vás informoval už doktor.... Držím palce aby ste niečo vyriešili, ak by ste náhodou neskôr potrebovali mam kontakt na jedného Dr v tom Linzi... A s jazykom neviem... Viem ale, že v nemocniciach v rakúsku robí veľa Slovákov, možno by ste tam natrafili na nejakého doktora alebo setricku co by bola Slovenka a pomohla vám s tlmocenim

zuzana2607
1. aug 2019

@doma262 ďakujem veľmi pekne. Čo sa týka výkonu operácie tak tu by mala poisťovňa preplatiť keďže odporučenie máme. Snáď sa nám podarí vybaviť všetko tak aby sa malému konečne pomohlo nech to stojí koľko chce hlavne aby bol zdravý.

doma262
2. aug 2019

@zuzana2607 presne tak, tiez to tak beriem, peniaze nie su vsetko a ak by mali pomoct, tak treba to vyuzit... tak sa drzte a nech maju pre maleho iba dobre spravy❤️❤️❤️

zuzana2607
2. aug 2019

@doma262 ďakujem 😊

barbara088
4. aug 2019

Mamicky so synom idrm 17.9.uz mal operaciu odlozenu7 krat kvoli chorobe.ma 3 roky a tu mocovu rurku ma ako novorodenec ...co mu lekarka zistila ked mu tam nieco ako rurky skusala dat...bola super aj sa smiala len som mu gate dala a uz ho mal v pozore.ako to tieto starsie deti zvladaju? Davaju im nieco?.dakujem za kazde info.na kolkomam 4 deti a su pradzniny nemam moc casu a preferujem nove skusenosti

doma262
4. aug 2019

@barbara088 nerozumiem poznámke, že ako novorodenec😀ale áno dávajú im diazepam, 2x denne aby sa im nedával do pozoru, vraj to by ich bolelo.... Nás bol 2 krát a nikdy sa nesťažoval, že by ho bolel, takže to zaberá 👍

barbara088
5. aug 2019

@doma262 no ze ako rastie by sa mu mala zvedcovat aj ta rurka ale on ju ma ako novorodenec.skusala mu to odmerat stakou rurkou.ani ju tam nedostala

doma262
5. aug 2019

@barbara088 tak ale vás maly ma asi slabšiu formu hypospadie.... A podla mňa keď cika pekne tak by to nemal byt problém.... Ci chcú ju nejako rozširovať?

barbara088
5. aug 2019

@doma262 ano rozsirovat a tu kozu mu spravit

barbara088
5. aug 2019

@doma262 on cika ako dievcatko ked chce postojacky cura dozadu

veronikaszabova
6. aug 2019

@barbara088 ahoj. Nas maly ma 5r, operaciu sme tiez velakrat presuvali kvoli chorobe. Aktualny termin ma v oktobri.
Ma najlahsi stupen - dierocku ma este na zaludi, ale zospodu, ako je take to srdiecko 🙂 podla tvojho pisania, mate to iste ako my. No nas maly cika rovno. Vie si sulinku chytit tak, aby sa pekne vycikal. Na tom som bazirovala, aby sa mu potom nikto nesmial.
V oktobri mu budu zvacsovat dierku, predkozku ma vejarovitu, no to mu nechavame tak, lebo ak by sa v buducnosti rozhodol si to preoperovat, potrebuje "svoj material" ;)

simapol
29. aug 2019

Ahojte som tu prvý krát môj syn má tie hypospadiu narodil sa v júni v porodnici povedali ze mam tu ľahšiu formu to povedal aj naša dečky doktorka ale u urológa sme ešte neboli pôjdeme asi za dva týždne lebo majú teraz v NR dovolenku teda pan doktor nemcovic ktorému chcem ísť chcem sa opýtať ci akte s pánom doktorom niekto skúsenosť a ešte dievčatá malý ma rurku na žaludi ale dole a keď cika tak cika do láva myslíte že je to naozaj leen prvý stupeň?

marimimi
22. sep 2019

Ahojte, bol niekto operovany aj v presove alebo kosiciach? Dakujem za odpoved

xdomox
15. okt 2019

Ahojte skupina,mame tiez hypospadiu...prveho stupna ideme ku dr.kurcinocej do kosic...bol tam niekto z vas na operacii s drobcom?

ewka882
16. okt 2019

@xdomox ahoj, aj moj syn ma 1 stupeň, minulý rok v októbri sne boli v ke na operácii. Robila nam to pani doktorka Kurcinova..a vsetko dobre dopadlo ..ked chces nejake info napis mi spravu..

xdomox
16. okt 2019

@ewka882 jasne chcem do podrobna