Máte skúsenosti s vyberaním nosnej mandle v Banskej Bystrici?

ivulik2311
5. apr 2019

Ahojte, malemu idu vyberat nosnu mandlu o mesiac v BB. Absolvovali ste to tam niekto? Aky maju pristup k detom? Maly bude mat v juli 3 roky. A ako to prosim prebieha? Dakujem

arasana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
5. apr 2019

@ivulik2311 a kde presne? v detskej fakultnej, alebo na tej sukromne ORL klinike? my sme boli na sukromnej a spokojnost, rano sme prisli, ubytovali nas, maleho som odprevadila na salu, trocha som ostala vykolajena, ze som tam nebohla ist s nim az kym ho uspali, ale sestriky vzal normalne za ruky a neprotestoval. po zakroku mi ho priviezli na izbi, boli k nemu mili vsetci popoludni sme sli domov. ja som sa dost obavala, lebo u obvodnej ORL robil vzdy sceny (lebo drzat hlavu, aby ona videla leosie do nosa/ucha/hrdla) - ale tu uz v prijimacej ambulancii uplne iny pristup, doktor si radsej cupol, akoby mal obmedzovat a strasit dieta atd ... takze za mna spokojnost.
inac teda celkova narkoza a po prebrati a kontrole lekarom domov, maleho nic nebolelo, len z narkozy bol trocha otapeny. vyber mandle mu pomohol.

ivulik2311
autor
6. apr 2019

@ukulela do detskej fakultnej, v roosveltke

jankabenji
6. apr 2019

@ivulik2311 mojej dcere tiež vyberali na súkromnej a spokojnosť ,tak ako píše
@ukulela

ukulela
6. apr 2019

@ivulik2311 zak my sme tam neboli, ale nepredpokladanm, ze by mal byt nejaky problem. v DFN su odbornici a malo by to tam byt vsetko zrekonstruovane, takze aj priestory OK. ja som sla do tej sukromnej kliniky preto, lebo tam robili zakrok aj mojmu chlapovi a bol spokojny, drzte sa a hlavne sa ty neboj, moj to zvladol uplne OK, pekne sa prebral z narkozy, a po svojich potom siel popoludni domov 🙂

ivulik2311
autor
7. apr 2019

@ukulela dakujeme

kysucania
7. apr 2019

My sme boli so synkom pred dvoma rokmi v detskej fakultnej a nic lepsie sme nemohli urobit. Mam syna, ktory ze absolutne nespolupracuje s lekarmi a stav zavazny, tak sme hladali najlepsiu moznost v strede SR. Prebieha to tak, ze den vopred pred samotnym zakrokom sme absolvovali kontrolu a samotnu pripravu potom nas pustili domov (my sme az 200km od BB tak sme prenocovali tam). V ten den sa rozhodlo ci budu robit aj usko, totiz vo Fakultnej popri vyberu nosnej mandle riesia aj tekutinu v usku, pripadne kanalik. Toto v sukromnej neriesia asi jediny rozdiel. Priprava dietata bola na anesteziol. ambulancii kde sme cela rodina fukali balonik a so skvelymi anesteziologmi (mam potvrdene, ze su tam spicka v obore) sa dohodol na druhy den. Na dalsi den zakroku nas rano nalacno a bezvody! prijali na detsku chirurgiu - izbu kde sme cakali na poradie, vobec to netrvalo dlho aj ked nas brali o 11h lebo skvele červene nosi robili taku zabavu detom, ze synak spolu s nimi isiel na salu kde ho prijali lekari so vcerajsieho dna a uz nafukoval balonik... Potom som ho cakala na izbe a so mnou sa zobudzal z uplnej narkozy a ked zvladol prve dusky pitia a jedla bez problemov poslali nas domov. Od vtedy kazdeho posielam na vyber mandli len do BB do Detskej fakultnej. Skveli odbornici, citlivi a vnimavi lekari ku detom 👏👏👏

ivulik2311
autor
7. apr 2019

@kysucania jej super dakujem, to som rada. No my ideme na predoperacne ku svojej dr, ale nie v bb. My byvame necelych 40 km od bb. Mame tam do bb prist rano o 7 nalacno a hned ho budu robit vraj, ja si ho pockam a ze poobede nas pustia domkov..als strach mam riadny

kysucania
8. apr 2019

@ivulik2311 ak mozem poradit pridte o 5-10min skor a hned na vratnici dole sa treba zaregistrovat, vsetci teda 4-5deti maju na 7-h.nastup. Mozno to pomoze pri urcovani poradia deti aj ked... vacsinou beru podla veku, male deti idu prve. Obavy su na mieste kazdy rodic to preziva, mozno pomoze aspon predstava ze budete v dobrych rukach. Nech dobre dopadne!

ivulik2311
autor
10. apr 2019

@kysucania dakujeme 😉

evinka181
9. jún 2019

Zdravim. Môžem sa spytat autorky príspevku ako ste dopadli? Bola ste spokojna?
Ja idem s mojím 5 ročnym synom o 2 dní na zakrok a vyplasena som strašne. Myslim že zakrok bude priamo v Rooseveltke.
Ďakujem.

ivulik2311
autor
9. jún 2019

@evinka181 este nijak..musi byt fit aspon 2 tyzdne. A zatial bol doteraz stale chory. Ale...posledny tyzden sa drzi (klop klop)..tak pockam este zo tyzden a ideme sa nanovo objednat kedze sme to museli koli chorobe zrusit

ivulik2311
autor
9. jún 2019

@evinka181 tak drzim palce 😉

evinka181
12. jún 2019

@ivulik2311 no aj nas vrátili domov. Vraj mal sople, pri tom deň predtým sme boli na predoperačnom u našej detskej a všetko bolo v poriadku. Nevadí, vsak oni musia najlepšie vedieť kedy môžu podať anestéziu. Ale toto leto už nejdem riešiť zákrok. Objednam ho až na jeseň. Ktovie kedy nám aj tak dajú termín, vsak aj tento sme mali 2 mesiace.
Užijeme si leto 🙂

ivulik2311
autor
12. jún 2019

@evinka181 u kvoriakovej na predoperacnom? No uvidim ja ako bude este zopar dni a zavolam tam

evinka181
21. jún 2019

@ivulik2311 Nie nie u kvoriacky. Ja mám chlapcov v ZH u doktorky Gelienovej. Je pravda že 2 dní pred zákrokom sme boli v ZH v parku a tam robili hasiči penu. Možno tam syn trochu prechladol. A sople sa ukázali až v utorok ráno v BB. Pretože ptm bol naozaj dosť soplavy. Ja tam zavolam budúci týždeň a dohodnem sa s nimi snáď.

ivulik2311
autor
21. jún 2019

@evinka181 mne to tam dva dni nik nebere, dnes idem skusit este volat

andiee212
7. mar 2022

@kysucania prosím vás viem že je to stará téma, ale neviete náhodou ako to tam je s výberom krčných mandlí ? Ako to tam bolo s ubytovaním ? Ja mám ísť s dcérou 2 roky 8 mesiacov na krčné mandle, chcela by som vedieť či budem s ňou byť môcť ubytovaná na izbe, lebo teda nás reumatolog chce aby sme boli opervoane v Nudch Ba ale tam teda pokiaľ je plne oddelenie rodič má nárok len na stoličke a v noci rozkladacie lôžko ja by som chcela aby to bolo pre dcéru čo najmenej stresujúce. Ďakujem pekne za odpovede

evinka181
7. mar 2022

@andiee212 zdravim. Ja som nakoniec so synom nešla vôbec na výber.
Ale veľa známych si pochvaľuje výber vo zvolene, vraj je zákrok rychly, môžte byť stále pri dieťati a idete rýchlo domov. Ale neviem teda s čím presne idete vy.
Držím palce

andiee212
7. mar 2022

@evinka181 no my ideme práve na krčné tak to nechcem jednodňovku súkromnú, mala ešte nemala 3 roky

evinka181
8. mar 2022

@andiee212 jaj prepáčte prehliadla som že krčné nie nosné ..
Držím vám teda palce

evina2
6. máj 2022

@ukulela platili ste niečo prosím na tej súkromnej orl?

ukulela
6. máj 2022

@evina2 mam pocit, ze nic. Ale bolo to 4 roky dozadu....