Menej častá stolica bábätka na umelom mlieku

aneet777
16. dec 2014

ahojte mamicky,
mam 3 tyzdnovu dcerku a sme na umelom mliecku...prosim neodsudzujte ma za to,nechcela som to tak....ide o to,ze zo zaciatku mala stolicu kazdy den,teraz posledne dni,aj 2-3 dni nic...doktorka mi dala aj kvapky,aj sme uz masirovali brusko,aj teple obklady davali,aj kupel a nic....tak neviem,ci dietatko na umelom mliecku ma alebo nema mat stolicu kazdy den...teplomer do ritky a rektalna tycinka sa mi zdaju troska drasticke....poradte prosim,dakujem ;)

maslenka47
16. dec 2014

@aneet777 ma nejaky problem aj dieta, alebo len ty, pretoze si myslis, ze musi mat stolicu kazdy den? 😠 Bez stolice moze byt kludne aj tyzden.

pribinak
16. dec 2014

Ved ked prdka a neplace, netaha nozicky k brusku a nepuci sa cela cervena, tak je to ok. Kup jej probiotika pre malicke babatka, v lekarni je obrovsky vyber

aneet777
autor
17. dec 2014

@maslenka47 nemyslim si,ze by som mala nejaky problem,ja som uplne vyrovnany clovek ;) len mala mala jeden den strasne bolesti bruska a vsimla som si,ze 2 dni predtym nemala stolicu,tak len preto sa pytam 🙂
@pribinak sem tam sa puci a cervena,ale to su chvilkove stavy,kt.jej o chvilu prejdu,prdkat sem tam prdka ;) dakujem vam ale obom za odpoved 🙂

pipinka4
17. dec 2014

@maslenka47 babatko bez stolice moze byt aj tyzden ked je na materskom mlieku!!!! Nie na umelom.

pipinka4
17. dec 2014

@aneet777 skus zmenit mlieko mne malu tiez par mliek zapekalo a mala bolesti aj krce.napriklad z nutrilonu mala aj krce aj zapchu potom sme skusili sunar ten iba zapekal a potom sme dali babylove a ten bol bezproblemovy ani zapekanie ani krce.ale ak nekaka kazdy den to nevadi mne aj teraz mala nekaka kazdy den ale sem tam jeden den vobec ale ten dalsi kaka aj 3 krat.ale nema bolesti takze to je ine.skus sa opytat doktorky co ti povie 🙂

denisafono
17. dec 2014

@aneet777 UM ake mate? my sme mali Nutrilon HA a kakala aj 2-3x denne, kym bola taka malicka. Vela som sa docitala tu na MK ze Sunar dost zapeka. Ale zmenu mlieka urcite konzultuj s pediatrom.

denisafono
17. dec 2014

@aneet777 a inak teraz ma Kaja 2,5roka, pije este UM vecer a niekedy v noci. Kym sme mali Nutrilon tak mala taku kasovitu kaku, uz nema plienky. Ale teraz ma vlastne napadlo ze asi 2mesiace mame Sunar 4. a od vtedy ma pekne tuhu kaku. Takze asi na tom naozaj nieco bude ze Sunar zapeka. Toto iba pre info

aneet777
autor
19. dec 2014

@denisafono - mame milupu-milumil PRE,zatial teda davame kvaply do mliecka,tak ale pri najblizsej navsteve doktorky sa popytam na zmenu mliecka,lebo nechcem ju naucit na tie kvapky
@pipinka4 prve 2 tyzdne mi kakala kazdy den,potom uz neviem co sa zmenilo,lebo mlieko davam stale to iste,ale ako spominam vyssie,skusim zmenit po konzultacii s doktorkou
dakujem vam obom ;)

pipinka4
19. dec 2014

@aneet777 niet zac ono sa to moze objavit neskor tie problemy ak nesedi mlieko.ja som nic nekonzultovala s doktorkou iba som jej oznamila ake papa mlieko.ja svoje dieta poznam najlepsie a vela doktorov je takyvh ze nech sa deje co sa deje neodporucaju menit mlieko.a ja som nechcela nechat v krcoch malu.a probioticke kvapky mala jedavala do 3-4 mesiacov to neuskodi sa nemusis bat.my mavali aj koliky takze sme davali malej aj kvapky proti kolike tiez tak ako probiotika.my mali pribiotika biolacbaby te su super 🙂 Ale mozem ti povedat ze strasne zalezi na mlieku nie kazdemu dietatku sedi.a my kupovali babylove a to aj vela lekarov odporuca aj mamiciek tiez som spociatku vahala kupim ho nekupim ale som rada ze som ho kupila 🙂 nebi ani sladke a malej chutilo.a je za super cenu nechcem robit reklamu ale je naozaj super 🙂 ale zas vam nemusi zapasovat.tak drzim palceky teda nech to cim skor prekonate 🙂

aneet777
autor
19. dec 2014

dakujem pipinka4,si mila ;) no mne v porodnici davali malej mliecko a ked sme prisli domov,uz ho odmietala,tak som na odporucanie sestricky zobrala tuto milupu,ale babylove poznam,nakolko som niekolko rokov pracovala v drogerii,kde ju predavaju 🙂 a mas pravdu,doktorka nepozna dieta tak ako matka,zas z druhej stranky sa bojim moc experimentovat,aby som nenarobila viac skody ako uzitku....

jjanulkaa3
19. dec 2014

Dieta na umelom mliecku moze kakat aj kazdy treti den je to uplne v poriadku, netreba sa znepokojovat 😉

lilivlckova
11. jan 2015

Ahoj, mne mlôj malý tiež nekakal 5 dní ale nemal bolesti ani krče ale riadne prdel. Pre istotu mi však dala lekárka proibiotika Biogaia a po nich sa mi hneď pokakal. Tie neuškodia🙂 ale tiež mi vravela že môže byž aj týždeň bez stolice, že je to normálne. akurát mám sledovať bruško pod pupčekom, či je priehmatné a ak by nebolo(bolo by tvrdé) a malý by mal krče, tak máme okamžite vyhľadť detsku chirurgiu.

evka_evka
11. jan 2015

@lilivlckova ahoj mozem sa spytat preco vyhladat chirurgiu?? Nakolko moja dcera nekakala 5dni. Potom sa jej podarilo a teraz uz zase taha 4 den bez vykakania..brusko ju neboli.aj si prdka.papa pekne.bolesti nema.ale ona ma uz 16 mesiacov.

lilivlckova
11. jan 2015

AHoj. No v prípade že by mal malinký tvrdé nepriehmatné bruško a nevedel sa vykakať, mohol by mať pomotané črievka a to by musel riešiť chirurg. Laicky povedané.
To mi vravela lebo som sa bála keď bol 5 dní bez kakania, i keď som čítala že je to normálne. Ale tak istota je guľomet. Teraz mu zakaždým kontrolujem aj bruško.