Menšia hlavička

masarycka
29. apr 2021

Maly ma mensiu hlavicku ako by mal mat ma len 30 cm :( ma niekto skusenost? Dobehlinto vase deticky ak ano? Alebo ake su nasledky? Doktory sa eate nevedia vyjadrit

aneta129
29. apr 2021

@masarycka nebuď smutná, to si ešte len tehotná? Môjmu vychádza stehena kosť mala o 3 týždne menšia... A vôbec tomu neverim, po kom by to malo ked ja mam 180 a moj 197 cm? Asi z usg usudzujes,ze mala hlavička....

masarycka
autor
29. apr 2021

@aneta129 praveze nie, taku ma po porode :(

aneta129
29. apr 2021

@masarycka a ty s muzom mate hlavky veľké? Pozri sa nato... Ja som ma strednej sedela so spolužiačku co mala o polovičku menšiu hlavu, dnes je z nej lekárka v zahraničí... Proste mala jej mamka malu hlavku, ma i ona...

andreagartnerova
29. apr 2021

Moja mala mala 32cm a nikto to neriešil je drobnejsia

mirka2418
29. apr 2021

@masarycka a akú mala pôrodnú váhu ? lebo moja vnučka mala po pôrode tiež len 32 cm, ale mala len 2,5 kg, teraz má 7 týždňov a má už asi 35 cm, ale aj tak je jej každá čiapka ešte veľká 🙂

lenkau22
16. apr 2022

@masarycka Dobry den, sice je tato diskusia uz rok stara, chcela som sa opytat ako to s vami dopadlo? Moja dcera mala pri porode obvod hlavicky 31cm a tiez nas strasia, ma uz 6mesiacov hlavka rastie psychomotoricky vyvin je zatial v poriadku. Manzel ma tiez malu hlavu, moja mama tiez tak verim ze to bude geneticky mensia hlava. Ako ste na tom vy? Je syncek v poriadku?

lenka2813
11. máj 2022

@lenkau22 moj mal pri porode tiez 31 cm obvod..a absolutne nikto nic neriesil...vsetky vysetrenia aj sono hlavicky mal v poriadku...vzdy na poradni len premerali obvod a to je vsetko..ani ho nikam neposlali...ale asi to ma po mne, ja som si nasla v karte,ze tiez som mala 31 cm 😅

lenkau22
12. máj 2022

@lenka2813
A ako mu rastie hlavicka teraz? Kolko ma mesiacov a obvod hlavicky? Nam hned napisali v prepustacej sprave ze vzhladom k malej hlavicke mikrocefalia. Zatial chvalabohu vsetko v poriadku. Sono v porodnici tiez v poriadku.

lenka2813
12. máj 2022

@lenkau22 nedavno mal 3 roky a ma cca 49/50 cm...chodime aj do Martina pre rizikovych novorodencov a ani tam nam nikdy nic nepovedali na hlavicku..videli ze rastie ako ma, tak neriesili. 🙂
Ked ste mali tiez sono v poriadku a hlavicka rastie, malo by to byt v poriadku. 🙂👍
U mna to tiez neriesili a mala som taky isty obvod 😁 myslim,ze 31 cm je hranica.