Meranie teploty s bezdotykovým teplomerom

28. apr 2023

Prosim vas ako meriate teplotu dietatu, ja uz fakt neviem. Moja 15 mesacna, zda sa mi ozaj horuca. Merala som dotykovym teplomerom na celo a 5 merani po sebe na to iste miesto stale ine hodnoty. Najprv 2x 37.3, potom 37.1, potom 37.7, v konecniku uz si nechce dat merat ale skusila som a tam 39.1, skusim zase celo a tam 36.6 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ meriate 15 mesacnym uz pod pazuchou? Aku mate skusenost s tymi bezdotykovymi teplomermi? Da sa na ne spolahnut?

barus26
28. apr 2023

nie nedá sa na ne spoľahnúť. Riad sa tou teplotou v konečníku

bolarazjedna
28. apr 2023

Moje skúsenosti s bezdotykovymi teplomermi z nemocnice, kde pracujem, aj z domu: sú absolútne nepoužiteľné. Keď idmerias 10x, ukáže 10x inú hodnotu, od 36,5 do 38,7, a teraz bud múdry, či má človek teplotu, či nie. 🙉🙉🙉

54tinka54
28. apr 2023

Ja už som tiež chorá z tých teplomerov 🙈 máme infračervený s ktorým sa dá merať na čele alebo v uchu ale tiež vždy ukazuje málo a zakaždým inú hodnotu. Potom máme dve digitálne rychlobezky, jeden zapípa po cca 5s ale teplota ešte aj potom stúpa…. A to samozrejme už syn dlhšie nevydrží dať si merať v konečníku.. kúpila som teraz taký čelový pásik čo meria že aspoň orientačne a paradoxne na ten sa aktuálne viem najviac spoľahnúť 😅 stačí podržať na čele 15s

nevenka
28. apr 2023

My stale meriame na spankoch tymto bezdotykovym, vlasky prec a 4-5 cm od koze. Nameriam cca 3x, urobim si priemer, resp. riadim sa najvyssou nameranou teplotou. Na cele je to o nicom.
Starsi uz si podrzia aj pod pazuchou klasicky teplomer.
V konecniku si uz 19 mesacny pri covide nedal odmerat veru a bola som rada, ked zaspinkal. Velmi rada mam tieto teplomery aspon kvoli orientacii, ako su na tom s teplotou priblizne, ked spia. Nemusim budit. Lebo uspat je potom uz problem.

mediana
28. apr 2023

No ja verím zatiaľ len tomu v konečníku, moja ma 2 roky a 4 mesiace a dá si zmerať. Proste vysvetlím že musíme a hotovo. Ale čo budem ďalej používať to veru netuším, asi si zoženiem ortutovy odniekiaľ z Ukrajiny 😀 lebo nám bludy podľa mňa meria aj ten pod pazuchu Omron, a to mením baterky 😀

andreatytler
29. apr 2023

Nie su spolahlive. Este dotykovy do ucha ako tak odmeria, ale aj ten ukazuje menej ako je skutocna teplota. Ale aspon viem ci klesa alebo stupa. Ak dieta dokaze pokojne sediet, tak kludne skus pod pazuchou, ale budes musiet drzat jeho ruku pri tele aby teplomer nespadol. Tam ale zase mozes namerat prilis vela ak mas dieta na kolenach a drzis ho tuho aby nepohol rukou, moze sa prehriat od teba na viac ako je jeho skutocna teplota.
Ja mam dotykovy do ucha a vzdy beriem najvyzsiu nameranu teplotu.

lb1984
29. apr 2023

Da sa spoľahnúť ak kúpiš teplomer kde je co najmenšia odchýlka v meraní. Ja som mala jeden drahy cca cez 100€ s odchýlkou max 0,1C oproti galiovemu, tiež s možným opakovaním merania cca 5 krát za sebou. Značku si už nepamätám kupovala som ho keď mrnava mala 6 mesiacov a pred 2 rokmi sa mi pokazil. Jedine co ma na ňom stvalo ze sa musel "kalibrovat" pri opakovaných meraniach. Ten teplomer ale nezvladal merať teplotu predmetov.

anavixy
29. apr 2023

Uplne kludne mozes merat pod pazuchou, pod pazuchou sa moze merat aj novorodencom, akurat to trva podstatne dlhsie a tak male dieta (myslim to 1,5rocne) ti nemusi tak dlho vydrzat, takze hodnota zasa moze byt skreslena. Ale ak vies dieta na 5 minut zabavit tak, ze teplomer stoleruje, smelo do toho. Mozes merat aj digitalnym v podpazusi, ale tiez ho tam dreba nechat tych 5 minut, nie vytiahnut hned po pipnuti, na to pozor.

selena_luna
29. apr 2023

Mam pocit ze tie bezdotykove ukazuju nahodne hodnoty okoliteho vzduchu.. u nas 39.4 ( v zadocku po odpocitani ) a bezdotykovy na cele ukazoval 36.9. Nespoliehaj sa na ne. A pazuska... deti sa este moc vrtia, nemusi to byt dobre odmerane

veruska82
2. máj 2023

Veru ukazuju uplne inak ako rektalny. Ale zas mam 2 do ritky, a tie maju tiez aspon pol stupna rozdiel. Ale ak sa mi nezda a ma vodnate ocka, vacsinou je to uz na lieky, cez 38.5