Meškajúca menštruácia v 12. rokoch

lilluka
25. apr 2021

Ahojte potrebovala by som pomôcť alebo poradiť. Mam 12 rokov a mešká mi menštruácia. Neviete náhodou čím by to mohlo byť alebo co sa s tým dá robiť?

janai1
25. apr 2021

@lilluka nič, je to normálne

nika_val
25. apr 2021

@lilluka síce neviem ako dlho už mávaš menštruačiu ale v tvojom veku je to ešte úplne normálne že ti mešká.. nemáš ten cyklus ešte tak 100% upravený aby si ju aj mávala pravidelnú..
Ale môže to byť spôsobené aj stresovým obdobím, môže meškať pri častom a tažkom cvičení, zmena hmotnosti, ak si bola chorá (chrípka, prechladnutie,..), pri užívaní niektorých liekov (antibiotiká napr.)
Skús si dať horúci kúpeľ / sprchu, spraviť pár brušákov, nakoľko nemáš 18 tak skús aspoň dzús z čučoriedok / čiernych ríbezlí a hlavne sa neboj nestresuj sa kvôli tomu 🙂 ak by neprichádzala dlhšie (napr mesiac) už by som to povedala mamine na tvojom mieste aby ste riešili s dr 🙂

natalia1997
25. apr 2021

@lilluka sex si mala už?

lilluka
autor
25. apr 2021

@natalia1997 samozrejme že nie

lilluka
autor
25. apr 2021

@nika_val ďakujem 😁

veronice
25. apr 2021

@lilluka tak ti poviem. Prvu menstruaciu som dostala v 11 rokoch, a pravidelna zacala byt az ked som mala 29 rokov. Dovtedy to chodilo hala bala od 27 po niekedy az 45 - 60 dnoch. Doki sa vyjadrila ze pokial to nemeska viac ako 6 tyzdnov a neplanujeme dieta, nemusime to riesit. A tak aj bolo. Nasledne som v tych 29 dost schudla, pol roka chodila ms presne na den ako hodinky po 28 dnoch a otehotnela som doslova "na prvy sup". Takze ziadnynstrach, si este velmi mladunka a ak si niecim nie si ista, porad sa s mamou alebo svojou lekarkou. Ja som bola u nej prvykrat ked som mala 13 rokov a sice som sa trochu bala ale nebolo to nic hrozne 😉

lilluka
autor
27. apr 2021

Dnes som to konečne dostala ale iba také slabé a teraz už zas nič