Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mnohopočetné veľkoplošné melanocytové névy

kajamatus
13. aug 2012

Najdeme maminy rodicov s podobnym problemom?, ake mate skusenosti?, co hovoria lekari? syncek ich ma po celom telicku v roznych velkostiach od narodenia. Budem moc vdacna ak sa niekto ozve.

avuka
13. aug 2012

sesternicine deti maju jeden velky hrbol (polgula s priemerom 2 - 3cm) tmavocervenej farby.v UK,kde ziju,to lekari neriesia,ze casom sa to moze zmensit, upravit, na SK sa k tomu lekari nevyjadruju,resp.ze je to chyba krasy a da sa vyoperovat,odporucaju vo vyssom veku dietata,ked uz telo tolko nerastie.starsej sa to urobilo pri pupceku,ale az po narodeni,druha to ma na ramienku uz od narodenia.sesternica je z toho nestastna,naahladala sa uz na vselijakych strankach infosky,ale biedne a tiez je bezradna,co robit,ci to riesit,ci to nechat tak...lebo najma ta mensia dcera to ma na takom velmi viditelnom mieste a velmi to vzbudzuje pozornost...

kajamatus
autor
21. aug 2012

avuka dakujem za pismenka. Este otazka su to MELANOCYTOVE nevy ? Lebo syncek 2 rocny sa s nimi narodil a jeden mal cez cely hrudnicek 15x20 cm az po pupcek a ten uz mu odstranili na 95%. Najskor bola naplanovana abrazia (zoskrabavanie) co sa robi do 14 dna po narodeni , operovali ho v BA na Kramaroch , ale nedalo sa mu to lebo nevus bol bradavicovy a ochlpeny, takze by sa muselo ist do hlbky a s tym na SR nemali skusenost. Dozveleli sme ze v CR Hradci Kralove taketo nevy odstranuju abraziou no pre nas uz bolo neskoro. Syncek uz podstupil 5 operacii a odstranili mu ten velky hrudnikovy a cca 40 mensich nevov a to nie su vsetky , ale tie mensie2-3cm budeme riesit ambulantne, aby nemusel ist do narkozy. Teraz este na jesen pojdeme na dokoncenie toho hrudnikoveho a uz sa budeme iba starat o jazvy.

zuzana249
22. mar 2016

@kajamatus
Dobrý den, mam trojmesacneho chlapčeka s plavkovym nevom, stále hľadám najlepsie riešenie co sa odstránenia týka . Ponúkli nam viacero možnosti, ale veľmi rada by som si vypočula aj názory rodičov , ktorí s tým majú skúsenosti . Prosim ozvite sa , Dakujem

kajamatus
autor
23. mar 2016

@zuzana249 aky velky ma ten nevus? a na akom mieste? nam odstranovali velky 20cmx25cm z hrudnika az ked mal syn 16 mesiacov. davali mu umelu kozu Integru, napiste mi SS ,

zuzana249
24. mar 2016

Ma ho cez cely zadoček, zasahuje aj na chrbát a do polovice jedného stehna. Zaujimalo by ma kde Vam to robili, ako dlho to trvalo, ako sa to hojilo a preco práve táto metoda.Dakujem

zuzana249
24. mar 2016

@kajamatus Ma ho cez cely zadoček, zasahuje aj na chrbát a do polovice jedného stehna. Zaujimalo by ma kde Vam to robili, ako dlho to trvalo, ako sa to hojilo a preco práve táto metoda.Dakujem

kajamatus
autor
25. mar 2016

@zuzana249 operacia bola na Kramaroch v DFNsP, zastresoval to plasticky chirurg MUDr. Bansky http://plastickachirurgiadeti.sk bol pri tom aj http://www.unb.sk/prof-mudr-jan-koller-csc/
mam material co Ti mozem poslat , ako to riesia vo Svaciarsku. napis email na sedlackovak@centrum.sk , Zuzanka urcite sa najde to najlepsie riesenie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli