Mohla som predísť noseniu ortézy Tubingen balením na široko?

pljenka
8. feb 2013

Dobry den kocky 🙂 Chem sa opytat ,mala dnes dostala ortezu tubingen , z coho som ostala sokovana ,nakolko mi cela rodina tvrdila ze nikto s klbikmi problemy nemal, cisto zo zvedavosti ma zaujima ,ci sa tomu dalo nejako predist, napriklad balenim na siroko hned od narodenia, som ostala zaskocena u ortopeda ,ze som sa ho ani nestihla spytat , mala ma teraz cca 6tyzdnov a ortezu musi nosit tiez 6tyzdnov :/

denca76
8. feb 2013

Balením na široko,aj ked to už niektore mamini nerobia lebo tak im povedia aj v pôrodnici,ale je to dobre baliť na široko 🙂
Kamoške tiež povedali v pôrodnici že nemusi naširoko a potom jej mala mala ortezu skoro 3 mesiace a vôbec sa jej nezmestila do kočíka :(

xenicka13
8. feb 2013

nam dali v porodnici na druhy den freikovu perinku, nosili sme do 4. mes

huxy
8. feb 2013

ťažko poradiť,či sa dá tomu predísť.a tiež je zvláštne,že dokonca aj doktori si nie sú v názoroch rovný.dokonca nám v pôrodnici povedali,že netreba baliť na široko,že pôjdeme na kĺbiky a tam rozhodnú či áno či nie.kamarátka rodila v tej istej pôrodnici,a jej sestrička povedala,že radšej nech balí.takže tak.
inak ja mám zlú skúsenosť s ortopédom v revúcej.prvýkrát sme boli na kĺbikoch tam.povedal,že baliť na široko,no skôr než som sa stihla spýtať podrobnejšie /ako prvorodička bez nejakých skúseností s novorodencami/,tak už bral ďalšie dieťa ako na bežiacom páse.dokonca mi doma poradili,že jednu plienku a poštolky.po odmeranom prísupe toho dr.som šla na kontrolu do iného mesta.tam povedal dr.že jedna plienka to je akoby nič,že 3 treba a poštolky.a nasadil nám pavlíkové remienky.nosili sme cca 3 a pol mesiaca.
a chcem podotknúť,že malá mala od narodenia nožky riadne naširoko,sama ich tak držala.tak naozaj netuším,či by tie 3 plienky boli spravili rozdiel,či nie.možno.ale aj možno nie

dahra
8. feb 2013

Ja som balila naširoko nech si už hovoril, kto chce, čo chce. V porodke na jednorazovku bavlnenú a vrchné ortopedické pliekové nohavičky. Doma som balila na starý štýl, jenorazovky takmer nenosil - dve biele bavlnené plienky+ vrchné ort. nohavičky. Zadok mal v nich veľký ako svet. Ale robila som to tak, kým mi aj druhý utz nepotvrdil, že všetko ok, hoci už ako mesačnému mu potvrdili, že všetko je ok. Ja som radšej urobila preventívne opatrenia.

sisi1503
8. feb 2013

Aj nam dali hned v porodnici frejkovu perinku a nosili sme ju tak mesiac a potom balili na siroko...pampersku+ dve bavlnene plienky...