Mohla to byť reakcia na petržlen v príkrme?

feketka
31. júl 2023

Idem si poradu. Už mesiac zavádzam zeleninu, mali sme aj králika a doteraz nebol žiaden problém. Dnes som dala malému príkrm z bielej tekvice, hokaida a petržlenu. Petržlen zavádzam v tieto dni, dnes bol tretíkrát a 2 hodiny po jedle sa mu na tvári urobili také malé červené fľaky. Nebolo ich veľa, len zopár a po takej hodine postupne zmizli. Myslíte, že to mohlo byť z petržlenu? Prvé dva dni nič a na tretí by mal reakciu? Nič vážne sa nestalo, len teraz neviem ako ďalej. Petržlen mám na ako dlho vynechať ak to mohlo byť z toho a kedy opäť vyskúšať? Ďakujem za každú radu 🙂
P.S. Petržlen som kupovala na trhu, takže by mal byť vhodný

clarissa96
31. júl 2023

@feketka je to prejav alergie, dcéra to mala, neskôr začala vracať, ale ona má alergiu na veľa potravín. A tiež to nebolo hneď z prvého jedla, nejak sa to rozvinulo časom, asi po roku. Určite obmedziť podozrivú potravinu a objednať sa na gastro.

andreatytler
31. júl 2023

@feketka Ja by som dala pertzlen este raz ale tentokrat iba petrzlen aby si si bola 100% ista ze je to z toho.

anavixy
31. júl 2023

Par dni pockat, potom znova dat trochu petrzlenu a odpozorovat. Ak sa reakcia hned neobjavi tak dalej davat aspon primiesane do ineho jedla cca 3 dni ak povodne prisla reakcia az po 3 dnoch. Ak sa objavi reakcia hned, tak uplne vynechat potravinu na niekolko tyzdnov (mesiacov? Nepamatm sa uz..)a potom skusit zasa zaviest. 🙂
Objednat sa na gastro je podla mna v tomto pripade zbytocne, co tam?

feketka
autor
31. júl 2023

dakujem za rady. este so rozhodnem ako dalej...asi to teraz vynecham na nejaky cas a potom sa k tomu vratim. v sobotu ideme na dovolenku a potrebujem zaviest este aspon nieco, aby som mala potom co kombinovat kedze petrzlen vypadol z hry :D

clarissa96
31. júl 2023

@anavixy kým dostane termín na gastro sa načaká my mame platené gastro a čakáme ale môže zo zanedbať keď chce

tatinka
31. júl 2023

@feketka ahoj,ked bol starsi syn vo veku zavadzaniaprikrmov, mal alergickureakciu na hrusku, vynechala som ju na dva tyzdne a skusila znova, znova mal alergicku reakciu,tak som hrusku vynechala na jeden mesiac a zkusila znovu a uz to bolo v poriadku. Syn uz ma 5 rokov a nikdy viac reakciu na hrusku uz nemal...ono tie creva este stale dozrievaju babatkam, takze vynechat potravinu, neskor skusit znova ,sprav napriklad zepeninovu polievocku zo zeleninky,ktoru uz mas odskusanu a tam daj ten petrzlen a budes vidiet co to urobi....napriklad syna tekvica hokaido zapekala ,taktiez mrkva a zo zaciatku aj zemiak,no casom pekne vsetko sa upravilo...