Moja trojročná dcérka má vysokú teplotu

julca405
28. jan 2021

Ahojte,moja dcéra má vysokú teplotu včera večer začala má 38C dnes už klesla a mala 37.5 C ale asi pred hodinou začala veľmi veľká teplota 41C moj manžel povedal že by trebalo ísť do nemocnice no moja 3 ročná dcérka začala plakať že nejde no my sme aj tak išli aj keď veľmi plakala v nemocnici nám dali antiobitika a jej pichli inekciu na utíšenie teploty dali nám rady iba že jej mame dať obklad a dali nem liek na utíšenie teploty keď sme prišli domov dali sme jej mokrý uterák na hlavu otvorili okno a vyzliekli ju zakrili a urobila som jej ovocný čaj manžel jej prečítal rozprávku v nemocnici nám povedali ze ju keď ju má vysokú tak ju nemáme sprchovat v studenej vode ja sa o ňu bojím máte nijaké rady na horúčky aby sa znížila už má len 40 do teraz jej manžel čítal rozprávky teraz zaspala idem volať nášmu detskému lekárovi ktorý teraz nepracuje keďže je dosť neskoro ale zajtra k nemu ideme možno mi poradíte aby celu noc netrpela aby sa nezvýšila a aby som to mohla možno využiť neskôr

ivangeline
28. jan 2021

Obklady. Do vane a chladnejsia voda. Neviem preco nie ale to znizi tu teplotu rychlejsie.. Mozno nieco od zapalu? Pit vela vody a celkovo tekutiny. Tie lieky. No ine sa velmi neda robit. Dufam ze budete mat dobru noc. :(

jana_eyre_2
28. jan 2021

Znižovať teplota sa najlepšie znižuje pri kúpeli, už keď dáš 37st.vodu je to nižšia o niekoľko stupňov ,dieťa sa tam ukľudní a zahra.. dôležité je ale sledovať končatiny, ak sú studené je triaška nekúp ju, chvíľu počkaj, zahrej, daj pit čaj. kedy si jej dala lieky na teplotu? Niekedy účinok nastúpi až po hodine.. Dávaš lieky podľa váhovej tabuľky? Niekedy sa totiž stáva že ľudia dávajú podľa veku a to je potom často malo mg keďže každé dieťa inak váži.. musí hlavne veľa, veľa piť.. môžeš robiť obklady na čelo, na telo (čiže dávať mokrý chladný uterak, ale IBA na trup, nie končatiny)

lilyk09
28. jan 2021

@julca405 nam naša pediatricka radila ze ak by po očkovaní prišli vysoké teploty tak mame dávať mokrý obklad(namočiť plienku do 25stupnovej vody) zabaliť do toho dieťa a tak ešte do suchej plienky

lucia147852
28. jan 2021

@ivangeline pri tak vysokej horúčke môže nastať sok, preto sa nesmie sprchovat.

@julca405 Rozmysli si, ktorá tvoja verzia je pravdivá 🤷🏽‍♀️

veronikaszabova
28. jan 2021

@julca405 prosim ta, uprac si v hlave.

ninusa221
28. jan 2021

Ak máš doma citrón prekroj na polku a prilož na chodidla

lyci
28. jan 2021

@julca405 mokry uterak na hlave pri otvorenom okne v zime urcite nie je dobry napad. ak ju budete kupat na znizenie horucky, tak voda nesmie byt studena. teplota vody ma byt len o trochu nizsia ako je teplota tela. ak ma 40, tak voda cca 38. obklady a zabaly tiez nemaju byt studene. ak jej dali antibiotika, tak im dajte cas, kym zaberu

kika831
28. jan 2021

@julca405 urcite ani ziadne kupanie ani sprchovanie. Pri takej vysokej teplote moze dojst k prudkemu poklesu teploty a sok. Dieta lahsie obliect, davat nurofen/ paralen na striedacku po 4-6hod podla teploty. Zakryt niecim lahsim, aby sa neprehrievala. Ak by mala mramorovu kozu a studene koncatiny, treba prikryt poriadne. Pri nahlych zmenach teploty sa telo brani triaskou. Urcite neotvarat okno a hlavu a koncatiny urcite nechladit ani uterakom vlhkym ani vodou. Nicim. Ja davam vlhke kapeniky pod pazusky, po par minutach vymenim, ale riadne vyzmykat. Ak sa teploty budu drzat viac ako 3 dni urcite treba vysetrenie u pediatra. Drzim palce.

fiafia
28. jan 2021

@julca405 mokrý uterák na hlavu a otvorené okno isto nieje dobrý nápad. Nam najlepšie a najrýchlejšie zaberajú čipky nurofen. Prípadne striedať s paralenovymi každé 4hodiny. Ak má studené končatiny neochladzovat. Dávať veľa pit

ladyvi
28. jan 2021

Je mi jedno,kolko mate verzii, a kde je pravda.
Mali ste 3.5 roka na to, aby ste si nastudovali ako sa zrazaju teploty. Pri 41 teplote by som ja volala sanitku, osobne si myslim, ze s takou teplotou by k dietatu dosli, lebo sa s nim autom teperit mi nepride najlepsi napad. Ale mozno sa mylim.

Dieta s teplotami treba pravidelne sledovat. Hlavne v noci.
Nad 38.5 (po odcitani ak merane v konecniku) sa podavaju paralen a nurofen na striedacku, najskor kazde 3 hodiny.
V pripade vysokych horucok, cize 39.5 ja osobne robim v kombinacii s liekom aj zabaly.
Do 1 rocne dieta zabaly.
Do 2 rocne dieta bud zabaly, alebo umyvanie s hubkou vo vlaznej (nie ladovej vode) a potieram chrbat.
Nad 2 roky uz do vane, teplota vody 37cca odhadom. Proste nie studena.
Hlavu nechladim ani ruky a nohy.
Po zabaloch len prikryt lahsou dekou. Neutieram telo od vody, necham odparit.
Pri zimnici, podavam lieky, zabalim dieta do deky, dam teply caj (nie horuci), nerobim zabaly.
Vela pit. Riedene dzusy, caje.
Kazda mama si najde svoj sposob ale zakladne pravidla su plus minus rovnake.

julca405
autor
29. jan 2021

@lucia147852 ale ja som potom išla keď ste povedali že treba ísť