Moje dieťa má detskú mozgovú obrnu. Čo cvičiť?

jonatanka
8. júl 2008

mile maminky, diagnoza mojho synceka znie DMO, pravidelne dochadzame do brat. na kontroli, ale vraj rozsah postihnutia sa da vraj urcit az neskor. je z dvojiciek a ako ich tak pozorujem nemam pocit ze by v niecom zaostaval za svojou sestrickou,skor naopak. poradi mi niekto ako a co vlastne robit, doktori mi kazu cakat, ale ja cakat nechcem. prosim o nejake rady, s malym cvicim vojtovku staci to???

bobulik22
14. mar 2013

@silvia.t čo cvičíte? my bobath a chodíme na kraniosakrálnu t. a je po nej pekne uvolnený, ale tie funkcie ešte stagnujú.

silvia.t
27. mar 2013

@bobulik22 my vojtovku, boli sme v renone a doma take v rámci hry...plus chodime plavt,a na skenar terapiu 🙂

baby pozývm Vás do súkromnej diskusii

bambina1009
22. júl 2013

Babulky dávali ste niektorá detičkám Cerebrum Cmpositum ? Mali by to byť homeopatiká. Ak áno, pomohli ???

petra6484
8. aug 2013

ahojte neviem ci sa mi tu podari najst nejake dobre srdiecko ale potrebovala by som vlozku do kocika z vystuzenymi bocnicami pre dietatko z DMO najde da niekto kto ju ma a uz ju nepotrebuje ? bola by som velmi vdacna ak by sa niekto nasiel kontaktuje ma prosim na petra6484@gmail.com pripadne tu na konikovi

aischa61
8. sep 2013

Ahojte,nam teraz v 2.rokoch povedali ze mame spasticku diparezu,mala je hlavicka,pekne rozprava,rozmysla len sama nechodi...ma tu niekto podobne skusenosti?

slunce3
26. sep 2013

Získajte liečenie v Adeli centre!
Získajte liečenie v Adeli centre!
Dávam do pozornosti spustenie grantového kola, všetci tý kt. poznáte niekoho kto má DMO dajte im vedieť, je to predsa len šanca na získanie liečenia v zariadení Adeli centrum. Dávam to aj do článku, prosím šírte ďalej, niekto to uričte potrebuje a Vás to nič nestojí.

#dmo #adeli #grant #liecenie

Program O... krok vpred Nadácia SPP v spolupráci s ADELI Centrom vyhlasuje ďalší ročník programu O krok vpred. Zámerom programu je aj naďalej podporovať sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, najmä jednotlivcov s mentálnym alebo telesným postihnutím. V snahe zefektívniť našu pomoc spolupracujeme s ADELI Centrom, ktoré poskytuje rehabilitačné programy pacientom s pohybovými poruchami neurologického pôvodu, najmä deťom a dospelým postihnutými detskou mozgovou obrnou.

Zámerom programu je aj naďalej podporovať sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, najmä jednotlivcov s postihnutých detskou mozgovou obrnou – DMO.

všetko nájdete http://www.nadaciaspp.sk/sk/program-o-krok-vpre...

uzatvorenie je 25.10.2013

sisik26
19. nov 2013

Dobry den. Chcela by som poprosit rodicov, ktorych dieta ma CKP alebo CTP o vyplnenie dotaznika (anonymneho) k mojej diplomovej praci. Naozaj budem vdacna co i len za 1-2... https://docs.google.com/forms/d/1Nnvl9XZGUXgf_h...

ivahanna
1. jún 2015

@bobulik22 Ahoj, zaujímalo by ma ako sa máte. Moja dcérka má tiež viac postihnuté rúčky, má 7 mesiacov a ešte neuchopí hračku. Cvičíme vojtovku a plávame.

ivahanna
1. jún 2015

@jonatanka Ahojky, čítala som tvoju diskusiu, tiež chodíme na cerebrolysin, prosím ťa, ako dlho ste ho dávali pichať a v akom veku dieťaťa, nám ho pichajú 2x do týždňa, zatiaľ sme mali len tri injekcie (máme 7 mesiacov), lebo máme soplíky, už druhýkrát a tak sme to museli opäť prerušiť....ďakujem za info

citronade
3. okt 2015

ahoj, nemate niekto dieta s touto formou-atakticka dmo?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz_ina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa1711
24. feb 2022

@rohacka ahoj chcem sa spýtať aku diparezu mate? Lebo dcérke tiez dali tuto diagnózu.. vtáča nohy dovnútra plus špičkuje cele zle och🤦🤦 cvičíme každý den, chodíme na masaze plus na kombofit ja len dúfam ze sa. to zlepší

denisa1711
24. feb 2022

@jonatanka kto vam tu liečbu určil? Neurológ?

rohacka
24. feb 2022

@denisa1711 toto je asi riadne stara diskusia, ja uz na konika chodim len kvoli bazaru, ale upozornenie som si vsimla. Syn ma uz 14 rokov, nevedia sa zhodnut, ci ma diparezu, teda obe dolne koncatiny, alebo pravostrannu hemiparezu /teda prava strana tela/. Nas nikdy nešpičkoval. Ale cvicili sme toho kopu cele roky, do 10 rokov vojtovku, potom uz len normalne cvicenie, kedze sa mu rozbehla epilepsia. 5 rokov hippoterapie, 5 rokov plavania, ak sa nemylim, deveny terapia madarska, tejping, joj, kadeco sme za tie roky poskusali. Vdaka Bohu, syn chodi vcelku dobre. Má teraz v topankach take senzomotoricke vlozky, na mieru, speci pre deti s DMO a pod. v tych velmi dobre chodi, plus taku specialnu ortezu k tomu, ktora mu pomaha dvihat spicku /on ide tak, ze pravou spickou sucha zem, ak to nema/ - ak ide v topankach v tomto, nezainteresovany clovek by nezistil, ze ma daky problem. Takze za mna len velke povzbudenie do cvicenia.

denisa1711
24. feb 2022

@rohacka ďakujem krásne tie vložky sa kde dajú zohnať na predpis?? Ano cvičíme každý den, chodíme aj do Harmony. Primár ju chce operovat v Za na lytkove svaly udajne ma skratene plus achilovka ... Podstupila aj magnetické .. plus rozbor na genetike ale výsledky o pol roka tak čakáme .. ortezku aj nam predpísali je vo výrobe na noc zátial... Takze cvicit,cvicit. ďakujem moc viem ze stara tema ale chytam sa aj slamky ako sa povie čítam kade tade

rohacka
25. feb 2022

@denisa1711 ano, od ortopedickej proteticky na predpis. Drzim prsty!

denisa1711
26. feb 2022

@rohacka ďakujem krásne

dana1728
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anastacia1103
13. feb 2024

Ahojte. Ja sa chcem spytat, ze ma niektore vase dieta hypertonus a to nazvali DMO ?