Moje dieťatko má jednu obličku

maja33355
29. máj 2020

Pekný deň mám dieťatko z jednou oblickou a ak je tu nejaká mamička z rovnakým problém mohla by mi poradiť aká strava je najlepšia a ake mlieko atď... dakujem

lindusss2016
29. máj 2020

Ake stsre dieta? Novorodenec? Ak ano, tak samozrejme materske, ak sa pytas na umele mlieka, tak ti najlepsie poradi vas nefrolog, ale neviem o tom, ze by zivot s jednou oblickou prinasal nejake obmedzenia...

sendy1977
29. máj 2020

Dieťatko sa tak narodilo? Môj svokor má 78 rokov, na to že má iba jednu obličku mu prišli v cca 70 r. keď mu robili v rámci preventívky ultrazvuk vnútorných orgánov. Kedže o tom nevedel, celý život, žil ako ostatní.

ivkazba
29. máj 2020

Môjmu bratovi ako dieťaťu vybrali jednu obličku kvôli rakovine, aj sa liečil na onkológii 2 roky vrátane chemoterapie, dnes má 40 rokov a celý život žije úplne normálne, bez akýchkoľvek obmedzení. Pokiaľ tá jedna oblička funguje normálne, nie je dôvod aby papalo tvoje dieťa niečo špeciálne. A ak máš obavy, tak by som sa radšej poradila s lekárom ako so ženami na koníku.

tatinka
29. máj 2020

Moj syn ma jednu oblicku od narodenia,ma 22 mesiacov syncek, stravu ma klasicku vhodnu pre deti jeho veku,ziadnu specialnu stravu netreba,neviem kolko ma tvoje dietatko,ak je este malicke,tak treba sledovat ci pije dostatok tekutin a ci dostatocne cika,chodi sa na sono oblicky a ak je vsetko v poriadku tak raz rocne na kontorlu na neurologiu detsku

lalenuska
29. máj 2020

@maja33355 nasa slecna sa narodila s jednou nefunkcnou oblickou a prve, co nam doktorka (urologicka) povedala, ze ju v ziadnom pripade nemame brat ako choru, ze sa tak jednoducho narodila. Takze u nas ziadne obmedzenia (prirodzene jej nedavame presolene, ale to nerobime ani pri synovi, ktory ma obe oblicky) a sem tam jej pripominam, nech pije vodu, ked vidim, ze pije pomenej. Bude mat 3 roky.

tatinka
29. máj 2020

Nefrologiu tam malo byt,nie neurologiu,prepac

gabrielapatrik
29. máj 2020

Ahoj môj syn má jednu obličku, nevyvynula sa mu. Strava bežná, menej soli, žiadne chipsy a somarinky, morské ryby sú dobré a veľa vody, inak žiadne obmedzenie a keď bol malý bol kojený, umelé mlieko normálne ktoré mu sadne. Veľa vody zas nie, dvojnásobok ale bežný pitný režim

maja33355
autor
29. máj 2020

Ďakujem veľmi pekne za odpovede môj malinky bude mať 10m a áno viem ze môže mať plnohodnotný život chvalabohu len som hcela ze ci dávate niečo špeciálne inak a hlavne ohľadom mliecka malý bol kojeny a je kojeny ešte v noci ale staršia prešla z materského mliecka na kravske a malinky mi cez deň pije tiež kravske samozrejme riedene z vodou ale v oravskom je veľa bielkovín tak som hcela vediet že vaše detičky ake pijú mliečko

tatinka
29. máj 2020

@maja33355 nas pil um do cca 20 mesiaca,ine odmietal,potom sa sam odstavil a uz mlieko nepije,nechce ziadne,nahradzam mu to mlieckom bud v polivke alebo privarku,plus denne jeden biely jogurt,syr ma tiez rad,mozarellu.,cottage...

lalenuska
30. máj 2020

@maja33355 nasa je sice este stale kojenia, ale pije normalne aj kravske alebo kozie, mliecne vyrobky. Skutocne sa v podstate vobec neobmedzujeme, len ja si sledujem, ci dost pije a cika. Ale ako pisala gabrielapatrik, nie dvojnasobok, tak normalne (ked sme boli po vybrati oblicky v nemocnici, tak mi vraveli, ze by mala denne vypit liter vody - to mala rok a dva mesiace, pricom to nezvladol ani v tom case 3rocny syn, a to bol riadny pijak 😉)

maja33355
autor
30. máj 2020

@lalenuska ako malý mi pije veľa vodičky aj čajík len doktorka mi povedala ze v oravskom je veľa bielkovín a že to zaťažuje obličku tak preto sa pitam..

maja33355
autor
30. máj 2020

@maja33355 cez noc tiež kojim ale cez deň už nehce iba kravske

laila22
30. máj 2020

@maja33355 10m dieťaťu dávaš kravské mlieko, napriek tomu, že lekárka povedala, že zaťažuje obličku? Kravské mlieko sa dava deťom od 2 rokov.