Mononukleóza u 3,5 ročnej dcérky

miirkka1
26. aug 2020

Ahojke,,dcerka byva casto unavena a od februara ma v ustach co tyzden aftu,jedna prejde druha zase sa objavi.Nasa lekarka v De s tym nic nerobila,tak som jej dala teraz na Slovensku zobrat krv a ze prekonala mononukleozu. Viete mi povedat podla vysledkov,ci to bolo tento rok alebo niekedy davnejsie?Ako rocna bola v nemocnici so zapalom pluc a mala tam aj pecenove testy vyssie.Odvtedy mavala dokola streptokokove anginy.

Vo februara tohto roka bola poslednykrat(klop klop) chora, mala tyzden teploty a bolesti hrdla a afty dokola.Tak podla tych protilatok vie niekto kedy to prekonala?
Mna mrzi,ze nasa doktorka jej ani krv nezobrala a ona chodila do skolky stale a popritom mala byt doma aspon mesiac.

himedzi
26. aug 2020

@miirkka1 pri mononukleoze sú väčšinou sprievodným javom zvýšené pečeňové testy. Takže pravdepodobne ju prekonala v čase, keď ich zvýšené mala.

miirkka1
autor
26. aug 2020

@himedzi teraz jej ale pecenove testy nerobili..vtedy v nemocnici,ked mala zapal pluc povedali,ze to mala asi z liekov na znizenie teplot...lebo mne nejde do hlavy,aka je teraz unavena a tvoria sa jej tie afty...

mibie
26. aug 2020

@miirkka1 prekonala ju davnejsie, z vysledkov sa neda povedat ci pred polrokom alebo dvomi