Morská voda do nosa

iveta143
20. okt 2018

Ahojte maminy, potrebujem poradit,ktory sprej morskej vody je najlepsi pri prechladnuti? Pouzivam znacku MAR izotonicky roztok. Dost sa v tom stracam, viem ze existuju aj nejake hypertonicke roztoky ci rhino sprej, ale neviem co by najlepsie urychlilo liecbu...uz sa s tym trapime tyzden a vysledky k zlepseniu skoro ziadne...a v piatok potrebujeme byt fit...je to pre 4 rocnu dcerku,dakujem..ak ma niekto skusenosti s tym...

3009
20. okt 2018

@iveta143 my používame hypertonický roztok na upchatý nos s meďou od Stérimar. Je vhodný pre deti od 3 rokov.

iveta143
autor
20. okt 2018

@3009 a pomaha? teda potom uz nemusim davat nasivin na upchaty nos? lebo ked jej strieknem morsku vodu co mam, tak jej musim este vyfukat nos a potom davam nasivin.

babi81
20. okt 2018

@3009 my tiez a do 4 dni je vzdy fit

3009
20. okt 2018

@iveta143 pomáha to. Výhodou tejto morskej vody je, že ju môžeš striekať niekoľko krát denne a ľubovoľne dlho, ale lieky ako Nasivin a pod. treba podávať max. 7 dní. My sme sa pýtali v lekárni a nám povedala, že ak trvá nádcha veľmi dlho, tak streknúť hypertonický roztok a za 10 min. streknúť Nasivin. My sme tak dali asi 3 dni a bolo po nádche. Niekedy samozrejme stačí aj ten roztok.

iveta143
autor
20. okt 2018

@3009 aha, tak musim v pondelok kupit a vyskusame.dakujem za radu 🙂 uz sa s tym trapime asi tyzden, a potrebujem aby bola do piatka fit,tak dufam ze to dame 🙂

monika2012
20. okt 2018

@iveta143 Neskusali ste vyplachovat nostek slanou vodou? My mame doma specialnu pollitrovu nadobku na vyplach nosa, dcerke to robim pri soploch od jej troch rokov aj 3 x denne, a velmi to pomaha. Vyplavi sa vsetok sajrajt z nosa, hlieny, patogeny. Najlepsia vec, aku som dodnes objavila. Treba vyskusat. Cenaje iba 7 euro.
Ak by ste chceli, mam doma este dve nove nadobky na vyplach. A viem poslat aj instruktazne video, ako sa to robi.
Kazdy u nas v rodine ma svoju vlastnu.

anesim
20. okt 2018

@iveta143 kupte konvicku na vyplach nosa, odporucane aj doktormi z orl, u nas pouzivam ja aj dcera, a aj sesta a je deti - 3. a 5. rocni, vyplachuju sami a bez problemov.

iveta143
autor
20. okt 2018

uz som aj nad tym rozmyslala ale moju dcerku by som nepresvedcila na takyto vyplach, ona ma problem ked jej vo vani spadne kvapka vody do oka alebo do nosa...