Mozaika trizómie chromozómu

celesta17
31. júl 2021

Dobrý deň, prosím vás máte niektoré mamičky detičky,ktoré nemajú úplnú trizómiu nejakého chromozómu u detičiek, ale iba mozaikovú formu chromozómu? Ak áno, máte aj nejaké zdravotné problémy, komplikácie u detičiek?

bobinka105
31. júl 2021

@celesta17 ahoj, ja mam take dievcatko doma...celkovo spomaleny vyvoj ale zatial ti vela neviem povedat, ma len 2 rocky

celesta17
autor
1. aug 2021

@bobinka105
@bobinka105 ahoj a prosím ta ktorého chromozómu? A ešte sa spýtam prosím ta, má aj srdiečkova vadu?

celesta17
autor
1. aug 2021

@celesta17 srdiečkovú vadu

bobinka105
1. aug 2021

@celesta17 moja ma 3ti chromozom. Ma aj srdcovu vadu, ano, ale nastastie taku, ktoru maju aj zdrave deti, cize bud sa zrastie, alebo zoperuje 😉

celesta17
autor
1. aug 2021

@bobinka105 takže mentálne postihnutie tam nehrozí? No nám povedali, že áno a tu vadu že defekt na srdci no aj vážnejšiu, že interupcia aortalneho oblúka... A to aj na na amniocentéze ti zistili prosím ta túto poruchu, alebo až po pôrode? Kľudne aj správu môžeš napísať.

celesta17
autor
1. aug 2021

@bobinka105 a narodila sa ti malá v termíne, či skôr?

verizienka
1. aug 2021

@celesta17 môžem sa opýtať ako dlho ste cakali za genetikou? Ďakujem.

celesta17
autor
5. aug 2021

@verizienka Dobrý deň, my sme mali prenatálne genetiku

alexandra2010
9. jún 2022

ahoj, sice uz skoro rok po prispevku ale mam dceru s DS a ma mozaikovu formu. Zdravotne problemy mala po porodne a teraz uz len minimalne, ked mala 5, liecila sa na juvenilnu reumu autoimunneho provodu, uz je vsetko v poriadku. Teraz ma 11.ziadne vyvojove vrodene chyby organov.