Môže byť nastrelenie náušničiek nebezpečné?

csina
16. apr 2011

Dámy, veľmi by ma zaujíml váš názor, prípadne skúsenosť. Dcérka bola pre 10 dňami zaočkovaná a pôvodne som plánovala v jarnom období nastrelenie náušníc. Očkovanie beriem ako nutné zlo, pohľady sú na to rôzne, ale každopádne je to zavedenie niečoho, čo tam nebolo do detského organizmu s rizikom možných reakcií. Náušničky sú v istom zmysle podobné, tiež cudzí element. Môže sa niečo skomplikovať? Mala by som počkať, keď už sme vydržali doteraz asi nám nič neutečie, ale predsa...

stvura
16. apr 2011

Ja by som to nejako neporovnavala...
Moja dcerka mala prepichnute uska uz v nemocnici, absolutne ziadne zacervenanie, nic, asi minutku si poplakala, potom nebol ziaden problem. Ockovanie moze vyvolat u niektorych deticiek reakciu a moze mat aj zle nasledky...(neviem, ani jedno z mojich deti nemalo ziadne reakcie na ockovanie okrem troska zvysenej teploty a zacervenania miesta vpichu)

roo
16. apr 2011

Pozri, ak máš obavy a nie si si istá, tak počkaj. Nič tým nepokazíš, dcérka o nič dôležité a nevyhnutné nepríde. Ja by som tiež počkala v Tvojom prípade, v mojom nemáme náušničky ešte ani po dvoch rokoch 😉

olifcek
16. apr 2011

ved pockaj, malej nic neujde.. my nausnicky zatial ani neplanujeme, pockame az si sama povie

eliska22
16. apr 2011

Ahoj 😀 počkaj s tým, keď si si nie istá ešte aspoň pár týždňov 🙂

erika123
16. apr 2011

Ahoj,my sme nasej malickej dali prepichnut nausnicky asi ked mala dva-tri tyzdne,nemali sme ziadne tazkosti.Ona bola mala ,este to nevnimala a nesprtala si do usiek. Ale to je asi tazke radit ako a kedy je spravny cas.