Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže byť sté močenie spôsobené psychikou?

olencinka
20. feb 2016

Ahojte. Moja 4,5 rocna dcera druhy den prilis casto cika.vcera v piatok po prichode zo skolky kazdych 10 minut. Absolutne nic ju neboli,nestipe,nesvrbi,teplotu nema...rozmyslam,ci to nie je psychickeho charakteru.tazko si zvykala na skolku.zakon schvalnosti,vcera musela ostat v skolke dlhsie,prave ked spajali triedy a dali ju prvykrat do inej triedy a k cudzej ucitelke.inokedy chodim po nu medzi prvymi.vecer mala cervene oci a po mojich otazkach sa priznala ze za mnou plakala. A ze jej bolo treba cikat a nemohla uz ist tak si tam cvrkla.dnes v sobotu ked sme boli vsetci doma,cikala menej.o 17 h som sla na navstevu k byvalej kolegyni a ostala s muzom,ze cikala kazde 3 minuty asi.zajtra sa jej budem venovat,kludovy rezim.samozrejme ak to neprejde,pojdeme na pohotovost.len ma zaujima,ci je mozne,aby to caste cikanie mohla spustit aj psychika...vdaka

misel0806
20. feb 2016

@olencinka urcite ano psychika robi velmi vela. Moze to byt aj zmena prostredia ked hovoris ze ju dali do inej triedy a i inej ucitelke. Niektore deti si tazko zvykaju na nove veci chce to len cas a hlavne venovat dietatu dostatok casu.. Ale ak by si mala pohybnosti a nezlepsovalo sa to nastiv lekara u deti netreba nic podcenovat. Drzim palce.😀

livka_
21. feb 2016

Na tlc slo dnes o tom cosi na tu temu. Pani cez 20rokov chodila denne 25x na malu..prisudzovali jej psych poruchu. Urolog zistil ze ma hyperaktivny mechur. Zmiernili jej to liekmi. Ze je to normalne diagnoza. Ale u tak maleho dietka..neviem..

kuriatkomm
21. feb 2016

Môže mať hyperaktívny mechúr, aj ja tým trpím po pôrode, beriem na to lieky. Trpia tým ochorením aj deti, no málokedy sa im to duagnostikuje,lebo to rodičia pripisujú všeličomu možnému..

klaudiecka32
21. feb 2016

Urcite nema ziadny zdravotny problem je to len psychika mala som tiez s malou podobny problem a odznelo to same.

marissenka
21. feb 2016

moj maly mal toto iste...pocikal sa,..a bal sa asi ,aby sa mu to znova nestalo,tak stale behal cikat..aj kazdu minutu..bolo to na nervy..moc mal ok.netreba na to upozornovat,nevsimat si to...neako ju zaujat hrou..mal tiez okolo 4,5 roka vtedy...je to psychika urcite,ale pre istotu behni dat skontrolovat moc.drzim palce,nech je mala cim skor ok 😉

anti13
21. feb 2016

@olencinka naše chodila často cikať lebo prechladla nic iné jej neboli len 100 krát musela na WC, doktorka nám doporučila urinal sirup pře děti a ten ak třeba mám už doma v zásobě, našej sa to potom z odstupem času zo 4 krát vrátilo ale už je to ok, pře istotu třeba ist k lekárovi ale ten sirup vyskúšajte našej pomohol

zvonkohra
21. feb 2016

@olencinka pred cca 2tyzdn.som toto riesila u mojej 6r dcery,len u nas chodila tak casto cikat len doma a v skolke castejsie ale nie tak ako doma....potom asi 3 dni neskutocne zacala pytat vodu,cize museli sme k dr a ta nas poslala aj na glykemiu,vsetky vysledky ok a o tyzden ju to preslo,zlakla som sa ...dr vravela ze si ju nemam vsimat a ignorovat to ;)

h2
21. feb 2016

@olencinka Ahoj, pred 2 týždňami sme mali presne to isté, dokonca máme aj rovnako staré deti, syn má tiež 4 a pol. Syn nemal žiadne bolesti, ani teploty, na nič sa nesťažoval, len chodil stále cikať. Tiež som uvažovala, či to nie je psychické, ale on žiadny stres nezažil, všetko bolo, ako vždy. Po pár dňoch sme išli k lekárke, moč mal v poriadku. Doktorka povedala, že možno prechladol, predpísala mu Urinal sirup a urologický čaj (vlastne nepredpísala, povedala, že mu mám kúpiť, na predpis to nie je) a má byť v teple, nechodiť bosý a nesedieť na zemi. Po pár dňoch to prešlo. Dúfam, že aj vy sa z toho čoskoro dostanete.

olencinka
autor
23. feb 2016

Ahojte.dakujem za rady.v pond

olencinka
autor
23. feb 2016

V pondelok som odnieslavk mudr dcerin moc a bol uplne v poriadku.potvrdila aj dokrorka aj ucitelka zo skolky ze to moze byt psychika.pomaly to odznieva...

zvonkohra
25. feb 2016

@olencinka to iste co u nas

katka1981
25. feb 2016

@olencinka, ze to ma psychicke, to by som riesila ako poslednu moznost. Nejdem teraz narazat na mechur, ale vela lekarov, ked nevie najst pricinu ochorenia, hned to zvalia na psychiku. V kazdom pripade by som ako prve dala vysetrit moc, sono..... Vies ake ja mam skusenosti s mechurom? Jeden den je zle, na druhy den zlepsenie, uz myslim ze je to ok a takto to ide aj 10 dni, proste hore dole a to moze byt prave zradne, a mas pocit. ze to je psychika. Urcite by som jej kupila kapucinku, su to prir. ATB, mne neskutocne pomohli, kamoska mala chronicky zapal mechura, dvoje ATB jej vobe nepomohli, strasne bolesti mala a kapucinka ju z toho dostala. Taktiez brusnice. Ona je este malinka, nevie opisat tie bolesti, uplne staci to nutkanie na cikanie. Treba vela pit, aby bol moc zriedeny, tym padom su zriedene bakterie.

olencinka
autor
26. feb 2016

@katka1981 dakujem za radu.dcera je od narodenia sledovana u nefrologa kvoli mocovym kanalikom.tak mu to nabuduce spomeniem.ona chodi totiz vo vseobecnosti casto cikat...a ta kapucinka je co vlastne??

katka1981
26. feb 2016

@olencinka, bylinka, kt. lieci zapaly moc. mechuta, obliciek ale aj bakterie ako zlaty stafilokok a podobne, mrkni si na nete

Tu začni písať odpoveď...

Odošli