Môže dieťa ochorieť po očkovaní?

kamca495
23. okt 2021

Dobrý deň chcem sa opýtať môže dieťa po očkovaní hneď ochorieť? Ideme sa očkovať prví krát s dcérkou mala 3 mesiace ale znama mi hovorí že po očkovaní bude chorá 🙄🙄

thereisabear
23. okt 2021

Ochorieť môže kedykoľvek. Po očkovaní môže mať zvýšenú teplotu/horúčku.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allie458
23. okt 2021

Očkovanie naštartuje imunitnu reakciu aby sa vytvorili protilatky. Takže ano može mať priznaky ale to je pointa očkovania.

kamca495
autor
23. okt 2021

@allie458 a neviete prosím prvé očkovanie na čo sa očkuje proti čo mu je ?

veronika_pb
23. okt 2021

@kamca495 akom ockovani? ockuje sa zivou vakcinou, alebo nezivou? princip ockovania je v tom aby sa telo zacalo branit a teda vyrobilo si protilatky a popritom zvykne mat teplotu alebo horucku .. ale vakcinou su tie vakciny nezive, cize nepichnu jej realny virus, ktorym by sa mohla nakazit .. a myslim ze ockovanie v 3mes je povinne, takze myslim ze nie je co riesit ..
tu si pozri co ktore ockovanie obsahuje
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conte...

kamca495
autor
23. okt 2021

Znama dala syna očkovat a o pár dní bol ako keby zachrripnuty ako dichal tak bolo počuť bola aj pri doktorke aj na krčne a že všetko je v poriadku len stále chrči aj keď sa len tak hrá aj keď je na rukách vždy že

kamca495
autor
23. okt 2021

@veronika_pb ďakujem vám 😊🙏

sslobodnamama777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
23. okt 2021

@kamca495 však máte nejakú spoločnu genetiku so známou ? lebo ak nie tak každy reaguje inak na očkovanie, zvyšena teplota je v pohode ,telo zareagovalo
chrčí to asi z očkovania nebude

kamca495
autor
23. okt 2021

@sara07 nie vôbec nemáme spoločnú genetiku len sama nevie s čoho môže chrčieť keď mu nič neni ani nie zapchati nič tak ma nato že upozornila tak som sa zlakla preto som sa chcela s vami tu poradiť či máte skúsenosti

hipuska
23. okt 2021

Ja som nikdy nedala očkovať deti v chripkovom období. Cize od októbra do marca. Naša dr to vždy akceptovala. Chápem, že sa bojíš ale to máš 50/50. Môže mať nežiaduci účinok ale môže aj ochorieť na danú chorobu bez očkovania

lucianne
23. okt 2021

Moja teraz po 4rocnom očkovaní ochorela kašeľ, sople a 2 noci teploty za 2 dni po. A keďže nebola v škôlke už cez týždeň lebo mala boľavé uško (prievan). Bud si niečo doniesla z čakárne kde sme boli 2 minúty co som ju len sup sup obliekla lebo už tam bol chorý usopleny ukaslany chlapček alebo oslabená imunita po očkovaní. Inak nikdy pred tým po ocko nebola chorá len prvú noc teploty.

siska53
23. okt 2021

@kamca495 preco by mala byt chora?? Jedine, ze by uz v sebe nieco mala, ale to sa rozvinie bez ohladu na ockovanie. Moji nikdy neboli chori po ockovani.. ano, bolelo miesto vpichu, po mmr mala mala na 8. ci10.den? teplotu, to bolo vsetko.