Môže horúčka prudko klesnúť?

26. aug 2021

Mame naozaj drahy teplomer babytemp sanity. (Ak máte niečo overené, len nie pod pazuchh, prosím poradte)
Behom 5min mi odmerať 39, 38,37...co je akože DOST veľký rozdiel.
Teraz mi nameralo 40. Chúďatko som ju zobudila, ze rýchlo zabaly....odmeriam znovu a 37,8....
Mame doma 3 teplomery, ale len tento na čelo vieme pri nej použiť.
Nie je to sranda, takéto skoky. Môže tak prudko klesnúť teplota???
Dakujem
Uz tretí deň ma horúčky. Crp v poriadku, dýchanie nos ciste...ja nechápem čo to môže byť.

patka06
26. aug 2021

Teplota takto skákať nemôže .. jednoznačne je to chyba teplomeru.
žiaľ overený a presný mám jedine klasika ortuťový, bezkontaktný a digitálny, ktorý by meral presne som ešte nestretla

autor
26. aug 2021

@patka06 ved práve
Ortutovy uz nezoženiem. Teraz ktorej teplote mam veriť. Strasne!

patka06
26. aug 2021

Ortuťový už nie, ale tento je podobný a hlavne presný:
https://www.benulekaren.sk/teplomer-classic-skl...

autor
26. aug 2021

@patka06 ďakujem
Len pod pazuchou si nedá zmerat

patka06
26. aug 2021

aké veľké dieťatko? Pod pazuchou som merala dcére od narodenia, možno sa to aj tvoja dcérka postupne naučí, chce to len trpezlivosť a zabaviť ju na tú chvíľočku.

simonkazga
26. aug 2021

Tak tieto bezdotykove su uplne na nic. Staci mokre celo, vlasky, nedodrzanie presneho postupu merania a hned to produkuje taketo skoky. Bud teda zmerat teplotu rektalne ( a odratat 0.5 stupna), alebo naucit dieta tolerovat meranie pod pazuchou.

prasiatko30
26. aug 2021

Vsak jej priloz pery na celo a uvidis ci je az prilis horuca alebo nie, to ze teplota prudko vyskoci moze byt zazila som z 37 prakticky na 39 do nejakych 5min s naslednymi FK - ale aby telo tak prudko znizilo teplotu bez toho, zeby si ty nieco robila je dost zroedkave. Staci aby si ju mala zababusenu a zmerala jej teplotua mohla mat vysoku, a ked si ju zobudila a odokryla tak to uz islo nizsie -ale to je normalne. V kazdom pripade pery na celo a citis ci je naozaj horuca alebo nie

autor
26. aug 2021

Och, ja vôbec nemám odhad prilozenim mojej tváre na jej. Vôbec. Podľa toho má môj muz nonstop horúčku.
Ano, skúsim ju zabaviť a zmerať pod pazuchou. Môže.to by aj vlasmi na čele, ze to skresluje.
Ma 1,5roka.

sasanka605
26. aug 2021

Normalne do zadocku, to ju na tych par sekúnd udržíte. Tieto na čelo používam len v noci ked sa nehýbe a spi, aby som ju nenudila a aj vtedy odmeriam aspon trikrát. Potom uz je nejaký približný výsledok. Odhad mam ked dám pusu na čelo vtedy fakt cítim ci ho ma teple a este som sa nezmýlila

lindusss2016
26. aug 2021

Ak ma vysoke horucky a spoti sa, tak ti moze namerat menej, ked jej obleje celo studenym potom, aj nam sa to stava

lavender273
26. aug 2021

Ja mam nastastie ortutovy ten namera presne. Uz som vymenila asi 3 digitalne teplomery lebo pri vysokej horucke merali blbosti.